Kavárna na pláži

Kavárna na pláži https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234728/bmid_kavarna-na-plazi-qB1-234728.jpg 4 299 113

Kavárna na pláži série

1. díl

Je vám přes třicet a lezou vám na nervy poznámky o tom, že byste se už konečně měla usadit? Nejste v tom sama! Evie byla odjakživa černou ovcí rodiny. Coby nenapravitelný snílek představovala příliš velký kontrast ke svým dvěma úspěšným sestrám. Zkusila se prosadit jako herečka, fotografka a zpěvačka, ale všechny tři směry se ukázaly být slepými uličkami. Jediným solidním bodem jejího neuspořádaného života je přítel – svědomitý a spolehlivý Matthew. Možná je ale na Eviin vkus až příliš solidní, a tak se občas neubrání dojmu, že jí život protéká mezi prsty. A pak zemře její milovaná teta Jo a v závěti Evii odkáže nečekané dědictví – kavárnu na pláži v Cornwallu. Evie se vydá na cestu plná odhodlání alespoň jednou v životě něco dotáhnout do úspěšného konce. Není to lehký úkol, protože zaměstnanci kavárny po smrti původní majitelky značně povolili v pracovním úsilí, ale Evie chce světu dokázat, že není tak beznadějný případ, za jaký ji všichni považují. Tajně doufá, že když dá do pořádku kavárnu, navede vlak svého života konečně do správných kolejí. A kdo ví, třeba taky najde svou životní lásku...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

The Beach Café , 2011

Polajda
02.07.2017 5 z 5

Lehké, oddychové čtení, po kterém sáhnete, když chcete vypnout, jen se bavit, nad ničím nepřemýšlet. Vtipně napsáno, 5* neb kniha splnila mé očekávání.

Půca4
25.06.2017 5 z 5

Romány čtu jednou za čas, když je na ně ta správná chuť. Takové ty knihy, kde předem víte, jak to skončí, kdo si s kým co začne a jaký zvrat tam asi bude. Tentokrát jsem ale nesáhla vedle a na doporučení kamarádky jsem společně s hlavní hrdinkou Evie zažila skvělé čtení! Smála jsem se nahlas, nadávala nahlas, když někdo neřekl, co jsem chtěla, nebo se nechoval podle mých představ a naopak byla celkem naměkko, když se dělo něco významného. Upřímně - každý by chtěl prožít to, co Evie, nebo já tedy rozhodně ano!

ivousekk
31.05.2017 4 z 5

Naprosto perfektní oddychové čtení. Romantika, léto, happy end. Co víc si přát, když si chcete oddychnout od thrillerů a detektivek? No přece Kavárnu na pláži ;-)

Misa.K1
13.05.2017 5 z 5

Skvela oddechovka na odreagovani. Cetla se sama. :)

Eliot30
18.04.2017 5 z 5

Pro mě jednoznačně dokonalý příběh :) Mám chuť ji začít číst znovu. Mohu jedině doporučit!

Nelička
09.04.2017 5 z 5

Znovu musím opakovat, že mám moc ráda styl psaní paní Diamond. Tato kniha mě v tom znovu utvrdila. Jendá se o pohodovku z milého prostředí, kde mi vůbec nevadí, že se hlavní hrdince až trochu nadsazeně všechno daří :-)

Týnka94
28.03.2017 4 z 5

Z koupě téhle knihy jsem měla měla na jednu stranu obavy a na druhou stranu velice dobrý pocit :) A v tomto případě po přečtení vyhrála varianta B. Kniha se mi moc líbila, je napsaná velice pěkně. Ano, je tam spousta optimismu a hlavní hrdince tam všechno vychází do puntíku, ale to je na tom to hezké. Za mě určitě stojí za přečtení :).

Šárka5875
13.03.2017 5 z 5

Kniha je napsána moc příjemným stylem, četla se sama, stránky ubíhaly jedna za druhou a na konci mě mrzelo, že je čas knihu zavřít. Evie jsem si moc oblíbila, smála jsem se jejím hláškám, které z ní občas vypadly a fandila jí, když se dostala do maléru. Občas čtenáře může zarazit Eviino trochu ostřejší vyjadřování, ale to už k ní prostě patří.

Konec mi možná přišel malinko kýčovitý, i když od začátku bylo vcelku dané, jak příběh dopadne. Ale byl napsán tak nějak jiným stylem než celá kniha... zdálo se mi. Ale možná jen Evie taky úplně dozrála a prošla změnou a nebo to je jenom můj dojem. A konec konců... k romantice i nějaký ten kýč patří.

Doporučuji všem čtenářkám, které mají rády tak trošku ztřeštěné hrdinky, humor, vtip a tak akorát snesitelnou dávku romantiky, takže příběh není sladký. Knížka vás potěší, výborně si u ní odpočinete a rozhodně všechny zatoužíte být majitelkou kavárny na pláži jako Evie.

petra5585
26.02.2017 5 z 5

Krásný příběh. Přečtu určitě další knihy této autorky.

zdenaR
20.02.2017 3 z 5

Oddychovka - novodobá červená knihovna. Ale čte se dobře :-))

Mathiola8
02.02.2017 2 z 5

Moc mě tato kniha nenadchla. Připadá mi zdlouhavá. Evie se v tom plácá. Chvílemi jsem chtěla i přestat číst. Těšila jsem se na ni, ostatní knihy autorky jsou super.

Flowers
18.01.2017 1 z 5

Mám velmi ráda oddychovky, ale této knize jsem nemohla přijít na chuť. Ani jsem nedočetla.

jllv
11.01.2017 5 z 5

Příjemná oddychovka, která se četla sama.

cukrovka
27.11.2016 4 z 5

Oddychovka na volný večer. Knížka je napsána velmi čtivě s nadhledem a humorem.

IYv
04.10.2016 3 z 5

no...příliš prostoduché. občas jsem tu Evie chtěla něčím praštit.
Knížka tak akorát na tu pláž.

martiline
04.09.2016 5 z 5

Kouzelná kniha. :-) Zamilovala jsem si ten "příběh na pláži" a dychtivost po životě jako takovém. Do léta tato kniha jako stvořená. :-)

Mon12
12.08.2016 4 z 5

odpočinková jednohubka

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Příjemné čtení.

Alienn
08.07.2016 4 z 5

Příjemná knížka, která navodila fajn pocit a úsměv. Autorka píše dobře a někdy je prostě potřeba vypnout.

scheril
20.05.2016

Nenáročná pohodová oddychovka: Knížka mě pobavila a v zimě si jí znovu přečtu a uvažuju, že si od spisovatelky přečtu "Bude to dobrý rok" můžu ji pak přidat i do čtenářské výzvy.

anglická literatura kavárny Cornwall

Lucy Diamond (p)
anglická, 1970
2015  82%Kavárna na pláži
2015  83%Já a pan Jones
2019  74%Léto bez tebe
2016  84%Bude to dobrý rok
2016  85%Tři dámy na zhubnutí

Kniha Kavárna na pláži je v