Katova schovanka

Katova schovanka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392101/bmid_katova-schovanka-1DJ-392101.jpg 4 125 47

Katova schovanka série

Esslingen, 1325: Melisanda je ještě dítě, když je její rodina zákeřně vyvražděna, protože padla do nastražené léčky. Za to, že přežila, vděčí pouze katu Raimundovi. Vezme ji k sobě, vydává ji za svého němého synovce, a dokonce ji naučí své řemeslo, které zahrnuje nejen strašlivé metody mučení, ale také umění léčení. Léta žije v přestrojení, napřed jako muž, poté jako žena, posléze opět jako muž. Aby přežila, je nucena neustále měnit svou identitu a prchat z místa na místo. Při životě ji drží hlavně víra, že jednoho dne svou rodinu pomstí a zákeřný hrabě Ottmar de Bruce bude pykat za všechny své hříchy. Na své cestě potkává mnoho skvělých lidí, některým pomůže ona, jiní pomůžou jí. Podaří se jí nakonec provést plánovanou pomstu a nalézt klid v duši, lásku i štěstí?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

Die Henkerin , 2012

helča5
31.03.2019 5 z 5

kéž by přeložili i další díly,kniha je napínavá,dobře se čte,některé pasáže jsou drsné,ale přesto vás nutí pokračovat ve čtení,abyste zjistili,jak vše dopadne,moc se mi líbila a doporučuji

diamanttka
11.03.2019 5 z 5

Taky máte pocit, že bude ještě další díl?

Tak jsem se dívala na německé stránky, tak jsou i další díly, jen aby je přeložili.

anndrra
13.02.2019 4 z 5

(SPOILER) Dávám 4 * za ten konec. Příběh se četl dobře. Melisanda je symaptická a svéhlavá. Nenašla jsem žádnou postavu, která by mě vyloženě vytáčela a to ani záporáka, což je možná špatně. Chyběla mi informace o tom, co se stalo po smrti de Bruce s jeho pobočníkem, který Melisandu sledoval a chtěl ji pro sebe, nezdálo se mi, že by to byl člověk, který na ni jen tak zapomene. Taky mi chybělo jisté zadostiučinění. Melisanda zůstala bezejmenou holkou bez původu...

Angelicca
08.02.2019 5 z 5

Příběh se mi moc líbil. Děj byl napínavý tak akorát, abych se vždy těšila na večer, kdy budu pokračovat ve čtení. Moc jsem Mellisandě fandila a příběh dopadl přesně dle mých představ. Krásně zpracované a přeložené dílo z období středověku, vřele doporučuji k přečtení všem, kteří mají rádi historické romány, za mě plný počet bodů:)

Ditules
08.02.2019 4 z 5

Paráda, hlavně ta 2. část. Mistr Raimund byl mou oblíbenou postavou. Přiznám se, že bych to ráda viděla zfilmované. :)

zuzana2599
16.01.2019 5 z 5

Ano, moc pěkné čtení, prosycené vůní středověku. Dlouho jsem tuto krásnou knížku vyhlížela a bylo pěkné držet ji konečně v rukou. A číst. Bylo to příjemné čtení, nebylo nikterak náročné, hned jsem byla v městečku Esslingen jako doma. Sledovala jsem dobrodružné osudy dívky Melisandy a držela jí palce. I konec mi přišel tak akorát, byla jsem s vývojem děje úplně spokojená. Doporučuji !!

alexis818
31.12.2018 4 z 5

Krásné čtení.Kdo má rád temný středověk,tak si užije.Mně se kniha moc líbila,byla čtivá,napínavá.Ojednu hvězdu dávám méně,protože konec mi připadal moc uspěchaný a hodně nepravděpodobný.