Katova schovanka

Katova schovanka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392101/bmid_katova-schovanka-1DJ-392101.jpg 4 123 47

Katova schovanka série

Esslingen, 1325: Melisanda je ještě dítě, když je její rodina zákeřně vyvražděna, protože padla do nastražené léčky. Za to, že přežila, vděčí pouze katu Raimundovi. Vezme ji k sobě, vydává ji za svého němého synovce, a dokonce ji naučí své řemeslo, které zahrnuje nejen strašlivé metody mučení, ale také umění léčení. Léta žije v přestrojení, napřed jako muž, poté jako žena, posléze opět jako muž. Aby přežila, je nucena neustále měnit svou identitu a prchat z místa na místo. Při životě ji drží hlavně víra, že jednoho dne svou rodinu pomstí a zákeřný hrabě Ottmar de Bruce bude pykat za všechny své hříchy. Na své cestě potkává mnoho skvělých lidí, některým pomůže ona, jiní pomůžou jí. Podaří se jí nakonec provést plánovanou pomstu a nalézt klid v duši, lásku i štěstí?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

Die Henkerin , 2012

petrulkaa
11.08.2023 5 z 5

Čtivý historický román, napínavý od začátku až do konce. Dvojice autorů bravurně popisuje hrůzy středověku. Moc se těším na další díl.
Co asi chudinku hlavní hrdinku ještě čeká?
V jakém převleku bude tentokrát? Bude pokračovat v pomstě za vyvraždění své rodiny? Svěří se někomu se svým vznešeným původem?

PetaZ
04.05.2023 3 z 5

Cetla jsem teda uz mnohem lepsi historicke romany, utahane, plytke, misty nuda.. Druhy dil si sice prectu, ale s nejakym odstupem..

Jack Bauer
27.04.2023 3 z 5

Začátek knihy vypadal velice slibně, dál to bylo sice velice pěkné a hlavně čtivé, ale takové rozvláčné a až pohádkové s předvídatelným koncem. Málo napětí a intriků jak by historickému románu slušelo. Román je napsán tak čtivě, jako bych v příběhu sám učinkoval a za to dávám velké plus. Série Katova dcera se mě líbí mnohem víc.

Pert
18.04.2023 1 z 5

Příšerné hrubky- někdo přede mnou to nevydržel a obyčejnou tužkou to opravil. Největší problém shoda podmětu s přísudkem. To to nezkontroluje před vydáním korektor? Nelogické vzhledem ke středověku, ale celkem dobrá obálka. Číst se to dalo.

luci78
01.03.2023 4 z 5

Velmi čtivé, hezký napínavý příběh, jen mi tam nějaké věci nesedly a nebyly vysvětleny - např. v závěru nikdo neřešil a nikomu nebylo divné, že tam je jiný kat . Konec byl hodně rychlý, tam by mohlo být více prostoru,. Celkově se mi kniha moc líbila.

LynnGunn
18.02.2023 5 z 5

Nejdřív sem se posmívala mamce co to čte, pak sem to zkusila a slupla jak malinu. Je to čtivý, napínavý, má to spád, překvapilo! :-)

Iriska62
10.01.2023 5 z 5

super román

Siege03
22.12.2022 5 z 5

Za mě super historický román

Maky806
19.10.2022 5 z 5

Super čtení, občas dost drsný, ale jdu hned na druhý díl.

karamelka33
15.10.2022 5 z 5

Skvělá kniha.

dzejkbeltygros
10.09.2022 4 z 5

Povedená kniha ze středověku. Tohle období mám hodně ráda a bylo popsané dost výstižně. Jak už tu někdo psal, tak Rsimund Magnus dostal velice málo prostoru, což je hrozná škoda. Jinak děj ubíhal plynule, bylo tam spousta zápletek a příběhy hezky potkané. Akorát mi taky dost vadily ty pravopisné chyby. Uvidíme jaký bude druhý díl.

ANDY28
28.08.2022 5 z 5

nenudila jsem se ani chvilku, škoda jen, že jako první jsem četla druhý díl

mončičák42
26.05.2022 4 z 5

Kniha o drsném středověku odhaluje příběh silné osoby Melisandy. Moc jsem ji obdivovala. Děj rychle ubíhal. Jen mě mrzelo, že mému oblíbenci Raimundovi určili autoři malý prostor a závěr mi připadal zbytečně překombinovaný. To ale nic nemění na tom, že jsem si četbu užila a hned sahám po 2. dílu.

helenkan
08.04.2022 5 z 5

Čekala jsem trochu něco jiného . Určitě jsem ale zklamaná nebyla. Napínavé historické dobrodružství a rozhodně ne nudné. Mě se to líbilo, jsem zvědavá na druhý díl. Popisy mučení a poprav brr. I když byli neviní neměli šanci.

Gemma88
25.03.2022 4 z 5

Musím říct, že si mi líbila i když jsem čekala něco jiného. Nemůžu se ubránit srovnání k zvrácenejší verzi pohádky o Popelce. Tváře umouněné od popela, ale kominík to není...

Defghi
19.03.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem, už se těším na druhý díl.

sidonka
16.03.2022 3 z 5

Dost dlouho dobu mě odrazovaly od dalšího čtení chyby a překlepy, podrobné popisy mučících technik taky nejsou můj šálek kávy, ale nakonec jsem byla ráda že jsem to nevzdala a dočetla až do konce, zajímavý příběh

petulkapeta
03.03.2022 3 z 5

Tak..co dodat
+krasna obalka
+historie
- chyby,překlepy...
- zdlouhavý děj

Příběh Melisandry byl zajimavy i když hodně smutný a jejího nepřítele jsem nesnášela celiu dobu..

babicka_amalka
10.02.2022 3 z 5

ubírám hvězdy zejména pro mizerný "výkon" vydavatele: tolik elementárních pravopisných chyb (ve stylu "nenechal se odbít" a jiné perly), překlepů a nesmyslů aby jeden pohledal - tu knihu snad korektor nikdy neviděl, natož aby opravil;
také mi příliš nevyhovoval často až brutálně realistický popis mučících technik - vím, že to byla skutečnost, ale takhle dopodrobna je snad opravdu nemusím znát ;-)

Naďa2411
19.01.2022 5 z 5

Zákeřný hrabě Ottmar de Bruce se snaží léčkou v soutěsce s pomocí své družiny vyvraždit rodinu Wilhemisových. Jediná přeživší je 16-ti letá Melisanda, jenž slíbila umírající matce pomstu. Unikla "o vlásek" smrtelné ráně, když jí pomůže sám kat říšského města Esslingenu. Melisandě začíná útěkem nový život, s tím že stále myslí na pomstu a slib daný matce. Historický román se čte velmi dobře, líbil se mi detailně popsaný život chudých i bohatých, okolní příroda. Děj mě několikrát vtáhl přímo do hlavní postavy a cítila jsem v sobě její sílu, odhodlání a naději. Už se těším na volně navazující druhý díl.