Vdova

Vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302100/bmid_vdova-4gu-302100.jpg 4 489 152

Kate Waters série

Temný psychologický thriller pro čtenáře, které uhranula Zmizelá nebo Dívka ve vlaku. Jeho tvář byla všeobecně známá z titulních stránek novin: opovrhované monstrum, které podle všeobecného mínění spáchalo hrůzný zločin. Nebyl však za něj nikdy odsouzen. A Jean Taylorová byla ženou toho monstra. Většinu svého života strávila v roli dokonalé manželky. Neochvějně stála po boku svému muži i poté, co byl obviněn z vraždy dítěte, přestože kvůli tomu musela snášet zlostné pohledy, přišla o přátele i o práci. Teď je ale její muž mrtvý a lidé chtějí vědět, jaké to bylo, žít po jeho boku. Co se vlastně tenkrát stalo. Jean může konečně vyzradit všechna tajemství. Pravda – to je to, co po ní všichni chtějí. Zajímá se o ni novinářka, pro kterou je exkluzivní rozhovor s ženou pedofilního vraha vrcholem kariéry. A ještě intenzivněji se snaží pravdu odhalit inspektor Sparkes, pro něhož je tento případ letitou noční můrou. Policajtský instinkt mu napovídá, že se Jeanina maska mlčenlivosti bortí, že se brzy stane něco zásadního...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Widow , 2016

šárka_vr
10.11.2016

Nuda. Ztráta času. Furt čekáte a hlavně doufáte, že se z toho něco vyklube a pak zjistíte, že vůbec NIC.

Jane417
05.11.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku? Zmizelá? Ne, ne a ne! Vdova by měla být tím trhákem a bestsellerem!!! Výborný psychothriller, který mě naprosto zničil. Po přečtení mi bylo až špatně.

PetaMalina
02.11.2016 5 z 5

I když už jsem určitě četla napínavější thrillery, stejně jsem se od knihy nemohla odtrhnout - má fakt skvělou atmosféru a postavy jsou velmi dobře vykreslené. Všechny "vypravěčské postavy" byly opravdu uvěřitelné, protože autorce se nestalo to, co se podle mě často stává jiným autorům, kteří píšou z pohledu více postav - totiž nestalo se jí, že by všechny postavy tak nějak uvažovaly a vyjadřovaly se stejně... :)

jeduna
17.10.2016 3 z 5

pamatujete na zmrzku Colombina? já se vždycky těšila na ten čokoládovej konec dole. jasně, jíst zmrzku neni špatný samo o sobě, ale když zjistíte, že čokolády dole je minimum, nebo ještě hůř, že jí tam úplně zapomněli dát, tak to zklamání je fakt velký

Sorrow
17.10.2016 5 z 5

Super originální námět, ještě navíc skvěle zpracovaný. Klobouk dolů před Bartonovou! Tolik úžasně propracovaných úhlů pohledů, skoky mezi minulostí/přítomností, a přesto se čtenář neztratí. Děsivé mrazení v zádech mě provázelo po celou knihu a u kapitoly Manžel jsem si po jejím dočtení musela dát chvíli oddech, tak moc na mě zapůsobila. Doporučuji všem!

Boboking
14.10.2016 5 z 5

Jedním slovem vynikající. Bez násilí, bez krve, přesto neuskutečně napínavé. To zpracování postav, především vdovy, bylo skvělé. Vřele doporučuji.

Michaela91
13.10.2016 5 z 5

Skvělá kniha, nečekala jsem, že mě tak dostane. Bylo to velice napínavé až do konce. Líbil se mi pohled na případ i od ostatních osob.

nevřelka
09.10.2016 4 z 5

Bylo to temné, bylo to čtivé, místy děsivě klidné...čtyři hvězdy.

bookcase
08.10.2016 5 z 5

Skvělý psychothriller, který má v sobě atmosféru staré dobré anglické detektivky. Autorka napínala až do konce.

petaSk
04.10.2016 4 z 5

Thrillery jsou jeden z mála žánrů, kde se mi více líbí filmy než knihy. A je to z toho důvodu, že hrdinové i děj jsou u těchto knih jako přes kopírák. U filmů je zde aspoň osobitost herců a atmosféra. Vdova mě ale mile překvapila. Možná je to tím, že je převážně vyprávěna z jiné pozice než detektiva nebo maniaka. Dlouhou dobu jsem nevěděla, co se z vdovy vyklube a kniha mě udržovala v napětí. Hvězdička dolů ale za mdlou katarzi a spád na konci.

Jana77
03.10.2016 5 z 5

Stylem je trochu podobná Zmizelé a Dívce ve vlaku, ale i tak je jiná. Nic akčního, jenom docela klidně plynoucí příběh, z kterého ovšem mrazí! Za mě plný počet hvězd.

mmmisulka.r
26.09.2016 4 z 5

Podobnost se Zmizelou je opravdu ve stylu podání příběhu patrná. Kniha vás nenechá spát a i přes to, že se v ní ze začátku vlastně nic moc neděje, tak vás neustále drží v napětí a velkém očekávání. Rozhodně velmi dobře zpracovaný příběh se skvělou tématikou. Já byla spokojená a hlavně i mile překvapená. Doporučuji!
Recenze již brzy v záložkách - Knižní deníček