Vdova

Vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302100/bmid_vdova-4gu-302100.jpg 4 489 152

Kate Waters série

Temný psychologický thriller pro čtenáře, které uhranula Zmizelá nebo Dívka ve vlaku. Jeho tvář byla všeobecně známá z titulních stránek novin: opovrhované monstrum, které podle všeobecného mínění spáchalo hrůzný zločin. Nebyl však za něj nikdy odsouzen. A Jean Taylorová byla ženou toho monstra. Většinu svého života strávila v roli dokonalé manželky. Neochvějně stála po boku svému muži i poté, co byl obviněn z vraždy dítěte, přestože kvůli tomu musela snášet zlostné pohledy, přišla o přátele i o práci. Teď je ale její muž mrtvý a lidé chtějí vědět, jaké to bylo, žít po jeho boku. Co se vlastně tenkrát stalo. Jean může konečně vyzradit všechna tajemství. Pravda – to je to, co po ní všichni chtějí. Zajímá se o ni novinářka, pro kterou je exkluzivní rozhovor s ženou pedofilního vraha vrcholem kariéry. A ještě intenzivněji se snaží pravdu odhalit inspektor Sparkes, pro něhož je tento případ letitou noční můrou. Policajtský instinkt mu napovídá, že se Jeanina maska mlčenlivosti bortí, že se brzy stane něco zásadního...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Widow , 2016

Falda
16.05.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře. Díky krátkým kapitolám i děj rychle ubíhal. Bohužel příběh byl však dost slabý na to, že je to psychotriller.

Mikl
07.05.2017 1 z 5

Musela jsem v půlce odložit a vrátit se cca za 2 měsíce. Docela i příběh místy nudil. Zklamání...

Nixa
19.04.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Na začátku jsem si musela, skoro jako všichni, zvykat na styl psaní, ale nakonec mi vyhovovalo, že každou kapitolu vyprávěl někdo jiný. Tak nějak jsme měli pohled na situaci z více úhlů a to mě vždy baví :-)

slyvuska
16.04.2017 3 z 5

tak nevím, podle mě to nebylo ani psycho ani thriller... první 200 stran by se dalo zúžit na polovinu, ale i tak jsem si říkala, že třeba přijde šokující závěr, ale bohužel ani ten se nekonal...

Jára76
08.04.2017 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila.Příběh je napínavý.Pojednává o tom jak zemře člověk podezřelý z únosu malého děvčátka a jediným vodítkem ke zmizení malé Belly je vdova,manželka po zesnulém,která svého manžela neustále obhajuje jak byl slušný a hodný člověk,ale opravdu to tak bylo?Nebo s ní manžel celý život psychicky manipuloval?A znala ho tak dobře jak si myslela?Kam se poděla malá Bella a co se s ní stalo?Všechny odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte pokud si tento příběh přečtete.Kniha je doporučována pro ty které uhranula "Zmizelá"nebo"Dívka ve vlaku",ale podle mého je kniha pro všechny,kteří mají rádi tento žánr.

galinek
05.04.2017 5 z 5

Já si KNIHU užila, bylo to zase něco úplně jiného. Trošku jsem z počátku "bojovala" se stylem kapitol -( každou vyprávěla jiná postava) , ale po chvíli jsem si zvykla a nakonec musím uznat, že to přispělo k napínavosti. Přiznám se, že novinářka mi byla FAKT nesympatická:-)...jinak také podle udělených hvězd a komentářů jsem vážně zvažovala, jestli se do ní vůbec pustit. Takže já pro změnu dám 5 hvězd:-)

intelektuálka
04.04.2017 3 z 5

Tahle kniha nebude patřit k těm, co se k nim vracím. Téma zneužítí dětí je vždy smutné.

SimonaP
01.04.2017 4 z 5

Ale jo, nakonec to bylo i napínavé. Začátek se trochu vlekl, ale pak se to rozjelo, a myslím, že za přečtení kniha rozhodně stojí.

Ajuszka
26.03.2017 3 z 5

Prumerna kniha. Ze zacatku jsem se musela hodne premahat abych u cteni vydrzela,nicmene po 100 stranach ( :D ) se to rozjelo a zaver byl zajimavy. Nicmene tematika teto knihy je nechutna. Ale pohodove cteni

kirkpatrick
25.03.2017 3 z 5

Tato kniha je zvláštně napsána s takzvaným postupným odhalováním pravdy a psána pohodovým klidem, ačkoli se jedná o thriller. Tím bych řekl, že jde poznat, že tohle napsala ženská autorka, kdyby to psal muž, tak bychom se jistě seznámili s drastickým a krvelačným popisem.

NikaMirka
19.03.2017 4 z 5

Souhlasím se všemi, kdo uvedli, že příběh je pořád na stejné vlně, a že F.Barton natahuje děj jako "žvejku" (to přirovnání fakt sedí). Ale...zas takový brak, že bych hodnotila za dvě to není, a tématem to nemůžu hodnotit ani za tři. Líbí se mi výdrž policisty, který se v případu ztratí. Zároveň mě odpuzuje s jakým klidem člověk dokáže páchat zvěrstva a ještě si to dokáže omluvit a ospravedlnit. Nejvíc mi ale nešlo do hlavy, jak někdo může hrát spořádanou manželku i poté, co tuší to co tuší a ukáže se pravdou. Musím dát za pravdu matce malé holčičky "co je to za zrůdu?" která to ví a nic neudělá? Další velice dobrou tématikou je otázka našeho pohybu na internetu, toho jak si člověk myslí, že je anonymní a může si dovolit vše...a nejhorší je ta neopatrnost, používání sociálních sítí,sdílení nejintimnějších a důvěrných informací, tak lehce zneužitelných. Zamyslel se někdo, kolik z nás má doma děti a kolik z nás má pod kontrolou, co na netu dělají? A jsou to jen děti? Nezavíráme oči před činy našich blízkých, jen proto, že si myslíme, že je milujeme a bez nich bychom to nezvládli?? Je to omluvitelné? Důvod proč dát čtyři hvězdy.

yetti74
18.03.2017 5 z 5

Teď jsem dočetla a jsem absolutně nadšená. Bez sebemenšího zaváhání dávám 5 hvězd a doporučuji k přečtení. Na komentářích k této knize je opravdu hodně vidět, že co se jednomu nelíbí, druhý tím může být nadšený. Já jsem ve druhé skupině a vůbec nechápu, že se někomu kniha nelíbila. Pro ty, co se na knihu teprve chystají, nezbývá než přečíst a udělat si úsudek sám.

Šárka5875
13.03.2017 4 z 5

Vdovu bych snad ani neřadila mezi klasické thrillery. Nečekejte drastické scény, krev, ale v podstatě poklidný děj, ze kterého vás však bude místy hodně mrazit. Autorka velmi dobře vykreslila charaktery hlavních postav a jejich myšlenkové pochody.
Kniha se mi četla velmi dobře. Byla jsem napnutá až do samotného konce. Jen se autorce v mém případě nepovedlo mě úplně pohltit. Na to, o jak závažné téma se v příběhu jedná, mě děj nechal poměrně chladnou. Ale to je čistě můj subjektivní pocit.

PetK
12.03.2017 4 z 5

Knížka měla místy tíživou, temnou atmosféru, to mám ráda. Líbil se mi nápad zaměřit se ne na oběť, ne na hlavního podezřelého nebo vraha, jak to ve většině detektivek a thrillerů bývá, ale na nejbližší osobu podezřelého. Dodává to zase jiný úhel pohledu. Na druhou stranu jsem se trochu ztrácela v čase a několikrát se musela vracet, abych si byla jistá, kde se právě nacházím - i když to nebylo zase tak hrozné. Závěr... (bez spoileru)... čekala jsem jiný, ale takhle to někdy i v životě bývá.

koki.veru
10.03.2017 5 z 5

Velmi zajímavé čtení, ale chyběla mi tam nějaká akce, mám raději knížky, kde se nemůžete odtrhnout, kde jsou napínavé úseky, což mi tady chybělo. Ale jinak skvěle promyšlený a vykreslený příběh.

jasmína
03.03.2017 2 z 5

Vědět od začátku vše, to je dost na dvě věci :(

mariva
16.02.2017 2 z 5

Kniha mě zklamala, čekala jsem od ní víc napětí i děje. Prvních 300 stránek se pořád točilo dokola a teprve na posledních 70 stránkách se vše začalo trochu rozmotávat a začalo se něco dít, ale to už knihu nemohlo zachránit.

Vierka_kikanika
09.02.2017 4 z 5

Prečítala som ju za dva dni. Páčilo sa mi, že príbeh môžem ako čitateľ pozorovať z rôznych uhlov vďaka viacerým rozprávačom, napriek tomu však pôsobí celistvo. Kladne hodnotím i výborne prepracované charaktery postáv a nekomplikovaný, svieži štýl rozprávania. Trošku ma sklamal záver, očakávala som nejaký prekvapivý zvrat, ten by sa tam vyslovene hodil.

Jitkarka
05.02.2017 4 z 5

Docela fajn pocteni,jen mozna dost zdlouhavy.

KnihomolkaMari
03.02.2017 4 z 5

Ach, já prostě netuším. Od Vdovy nemůžete očekávat napětí a vlnu akce ale naleznete v ní mnoho jiného včetně skvělého vykreslení postav. Kniha se mi svým způsobem líbila, plynula. Moc jsem od ní neočekávala a u toho to taky zůstalo. Je to v podstatě průměrný thriller ale zároveň báječně propracovaný! Původně jsem chtěla dát pouze tři hvězdy ale nějaké skryté nutkání-, snad, že by to byla ta temná a záhadná obálka nebo osobnost Jean mě přiměla k čtyřem hvězdám, tak tu jsou! Knihu doporučuji, nenáročná, oddechová!