Vdova

Vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302100/bmid_vdova-4gu-302100.jpg 4 482 152

Kate Waters série

Temný psychologický thriller pro čtenáře, které uhranula Zmizelá nebo Dívka ve vlaku. Jeho tvář byla všeobecně známá z titulních stránek novin: opovrhované monstrum, které podle všeobecného mínění spáchalo hrůzný zločin. Nebyl však za něj nikdy odsouzen. A Jean Taylorová byla ženou toho monstra. Většinu svého života strávila v roli dokonalé manželky. Neochvějně stála po boku svému muži i poté, co byl obviněn z vraždy dítěte, přestože kvůli tomu musela snášet zlostné pohledy, přišla o přátele i o práci. Teď je ale její muž mrtvý a lidé chtějí vědět, jaké to bylo, žít po jeho boku. Co se vlastně tenkrát stalo. Jean může konečně vyzradit všechna tajemství. Pravda – to je to, co po ní všichni chtějí. Zajímá se o ni novinářka, pro kterou je exkluzivní rozhovor s ženou pedofilního vraha vrcholem kariéry. A ještě intenzivněji se snaží pravdu odhalit inspektor Sparkes, pro něhož je tento případ letitou noční můrou. Policajtský instinkt mu napovídá, že se Jeanina maska mlčenlivosti bortí, že se brzy stane něco zásadního...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Widow , 2016

ivdol
20.09.2018 5 z 5

5 hvězdiček !!! Neotřelý námět, krásně napsané, mohu jen doporučit.

bigben
18.09.2018 4 z 5

Nakonec knihu hodnotím kladně, zajímavý styl vyprávění více osob tj. různých pohledů. Každou chvíli byla vina někom jiném, jista jsem si nebyla do poslední chvíle.

Olous1
15.09.2018 5 z 5

Jsem docela překvapená, že má kniha tak slabé hodnocení. Mě se kniha velmi líbila, styl psaní i námět byl zajímavý. Perfektně se četla, za mě doporučuji.

Twinny
04.09.2018 4 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou. Šla jsem si půjčit Kytici k maturitní četbě a Vdova na mě shlížela z polic právě vrácených knih. Thrillery mám ráda, proto jsem po ní hned sáhla.
Nevadilo mi střídání vypravěčů, ani různé posuny v ději. Neměla jsem problém se orientovat. Prostě jsem to skládala jako puzzle. Děj byl velmi zajímavý a celkově knihu hodnotím pozitivně. Občas přeskakovala ich-forma a er-forma. Možná se jednalo o záměr, ale někdy jsem měla pocit, že šlo o chybu překladu.
Ale jednu hvězdičku jsem přece jen musela strhnout. A to za závěr, který se mi zdál poněkud odbytý.

Basetka
17.08.2018 5 z 5

Když jsem se před četbou dívala na hodnocení, tak jsem ke knize byla skeptická. Po přečtení nechápu. Dobře se četla. Líbilo se mi i členění kapitol. Byla to má první kniha od autorky.

patrick123
06.06.2018

Kniha se dobře četla, konec byl trošku jiný než bych si představoval, ale jinak doporučuji.

Milky92
30.05.2018 5 z 5

Precteno jednim dechem.za me ok :)

Jájinka
17.05.2018 3 z 5

Dobře se to četlo, ale závěr mi přišel takový nedotažený...

Dashmo
16.05.2018 5 z 5

Veľmi ťažká téma pre mňa, ale kniha bola perfektná. žiadne nudné pasáže, ktoré by som mala chuť preskočiť, čítala som každú voľnú chvíľu

aleza1
08.05.2018 2 z 5

Doslova jsem se nutila knihu číst a přemýšlela, zda ji neodložím. Nebavila mě reportérka ani policie. Celý děj se táhnul a nikam neposouval. Rozuzlení snad až na posledních 20 stránkách. Chtěla jsem číst i další knihu autorky Dítě, ale to si ještě rozmyslím. Fakt nuda!

i.stefany
05.04.2018 3 z 5

Zajímavý nápad na námět. Jedná se o velmi silné a těžké téma a já bych knihu zařadila jako psychologické drama než thriller. Na knížku jsem se dlouho těšila a proto jsem asi čekala víc, než jsem nakonec dostala. Přečetla jsem ji rychle, ale měla jsem pocit, že je zbytečně natahovaná. Závěr přišel na posledních pár stránkách a stejně mi zůstal v hlavě otazník. Ze způsobu vyprávění jsem měla pocit, že Taylorovi jsou starší pár, ale ono jim nebylo ani čtyřicet. Nějak mi tam chybělo napětí a více emocí.

čika
15.02.2018 2 z 5

pomerne nesikovne uchopena zapletka, tazkopadny jazyk, vela slubne nadskrtnutych motivov, ktore vysumia.

Vendis
05.02.2018

Knížka se mi líbila, po záplavě severských detektivek s krví všude kam se podíváš je to taková klasika.

iveetka
05.02.2018 2 z 5

Knížka mě nijak nenadchla a nijak mě nešokoval ani konec. Od půlky knížky jsem si už konec nějak takto představovala. Ztráta času to až taková nebyla, ale ke knížce se už nevrátím.

PeM
04.02.2018 5 z 5

Občas jsem měla pocit, že pár stran přeskočím, ať už to konečně všechno vím : -)...čtivé, to se musí nechat...

HaPa
28.01.2018 4 z 5

Tak tohle se mi vážně líbilo. Záživné a napínavé až do konce, žádné rozvleklé pasáže, které by rušily.

FillaSFC
21.01.2018 4 z 5

Kniha se čte svižně, nepotrpí si na zdlouhavé popisy míst a věcí – zkrátka celý příběh pěkně odsýpá. Nudit se rozhodně nebudete. 4/5

Inka063
05.01.2018 4 z 5

Zajímavý námět. Od začátku jsem tušila, pak několikrát zapochybovala, ale spíš proto, že většina autorů někam navede a pak bum - překvapivé rozuzlení. Tady ne. Vše spěje k předvídatelnému závěru, který také nastane. Myslím, že ale autorce ani tak nešlo o detektivní pátrání, jako spíš o psychologickou sondu, kam až může vést touha.
Dobré to bylo.

Nita17
28.12.2017 3 z 5

Styl psaní je tak nějak stále neohrabaný. Námět knihy sice skvělý ( samozřejmě těžší a nechutný, ale holt existují jedinci s takovým bordelem v hlavě), ale dal by se mnohem lépe využít. Popravdě, žádná z postav mi nebyla sympatická, všechny byly nedotažené. I když mě zaujalo jak Jean oklikou popisuje jednoduché věci a události, za nimiž vidíte nevyřčenou slepotu.

cleopatra11
12.12.2017 5 z 5

Velmi zajímavý příběh. Konec byl na můj vkus useklý, ale i tak styl spisovatelky mě velmi sedí.