Dítě

Dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347623/bmid_dite-7H3-347623.jpg 4 301 99

Kate Waters série

< 2. díl

Dvacet let pohřbené hrůzné tajemství. Tři ženy, kterých se bezprostředně týká. A nespočet démonů, které i nyní vyvolává... Ten starý dům stál v části Londýna, kterou developeři hodlají přebudovat na luxusní čtvrť. Čilý stavební ruch však přeruší nález jednoho z dělníků: pod vrstvou hlíny odkryje kostru malého dítěte, zjevně pohřbeného před mnoha lety. Novinářka Kate Watersová chce o případu psát, ale brzy pochopí, že ze všeho nejdříve bude třeba zjistit identitu mrtvého dítěte ze staveniště. Při hledání odpovědi na tuto otázku Kate odkrývá spojení se zločinem, který městem otřásl před několika desítkami let: z místní nemocnice bylo tehdy ukradeno novorozeně. Zmizelo beze stopy a jeho rodiče se z této ztráty nikdy nevzpamatovali. Kate se vyptává dům od domu, proniká do minulosti starousedlíků a postupně splétá nitky příběhu, který je místními považován za největší – a nikdy nevyřešenou – záhadu. Vyslechne si ledacos, ale brzy zjistí, že klíč k rozluštění dávné tragédie skrývají tři ženy. Každou z nich nevysvětlené zmizení novorozeněte silně zasáhlo – a každá z nich je nyní zmítána úvahami, co novinářce říct a co si navždy ponechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Child , 2017

KatkaHutyrová
28.04.2019 5 z 5

Výborný, čtivý a skvěle promyšlený psychothriller, který je plný překvapivých zvratů. Autorka Vás bude udržovat v napětí až do úplného konce, zhruba od poloviny už jsem knížku nedokázala odložit.
Za mě skvělé počtení a těším se na autorčinu prvotinu "Vdova," kterou už mám také doma.

pavčape
19.04.2019 3 z 5

Zajímavý příběh, knížka mě zaujala

skubby
10.04.2019 4 z 5

Naprosto úžasný příběh...

Twinny
09.04.2019 5 z 5

Autorčina prvotina a zároveň první příběh o novinářce Kate - Vdova - mě zaujala. Nedalo mi to a pořídila jsem si i Dítě. A udělala jsem dobře.
Napínavý a dobře vystavěný příběh, postavy zvládnuté na jedničku. Všechno do sebe logicky zapadá. Jak to vlastně bylo už mě napadlo někdy ve druhé třetině. Asi čtyřicet stránek před koncem mi bylo jasné, že se nepletu. Autorka nechala dostatek stop, aby na všechno čtenář přišel sám, ještě před cílovou rovinou.
Jak napsala Kekik, taky mě trochu zarazila tahle chyba. Louise se určitě narodila deset let poté a ne před deseti lety.

Danago
18.03.2019 5 z 5

Tak skvělou knížku už jsem dlouho nečetla. Pro mě rozhodně lepší než Vdova. Toto se autorce opravdu povedlo. Skvěle vymyšlené , bez hluchých míst a velice napínavé. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Vše velice logicky ukončené. Za mě velké nadšení.

IvcaIvet
16.03.2019 5 z 5

Já byla knihou nadšená... většina píše,že měla nudný začátek,já spíš pociťovala pomalejší tempo u konce,kde bych to trochu zkrátila a zrychlila..za mě ale super čtení a už se těším na Vdovu..

Beky
09.03.2019 3 z 5

Zbytečně zdlouhavý a rozvláčný "začátek" tak do poloviny celého děje ...
Nějaká akce se začne dít až zhruba v půlce knihy a ten náhlý obrat k rychlému konci mi přijde takový useknutý ... :( Podle mne by mohla být celá kniha tenčí o několik stránek.

Denisa232623
01.03.2019 3 z 5

Nevím úplně jak knihu ohodnotit. Už dlouho jsem ji měla nachystanou na čtení a těšila jsem se, ale ve finále jsem byla asi lehce zklamaná.
Kniha mě začala bavit až skoro uprostřed (36 kapitola/ 186 str.)
A až se to rozjelo tak děj byl takový “těžko” uvěřitelný. Ke konci už asi tušíte jaká by mohla být pravda.
Konec je smutný a pěkný, ale celkový dojem mám smíšený..

Zuziša
24.02.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,téměř až do konce jsem netušila jak to dopadne.Určitě stojí za přečtení.

bigben
12.01.2019 4 z 5

Kniha plná zvratu a nejasných příběhů, pro mě překvapivé odhalení.

Basetka
06.01.2019 4 z 5

Tak jak již bylo zmíněno níže, tak začátek je takový pomalý, trošku nezáživný. Ale....od druhé třetiny jsem se nenudila. Celkově mi děj přišel trošku těžší, ta představa čím vším si musely za ty léta projít a jak se musely cítit.
Myslím si, že i filmové zpracování by mohlo být dobré.

Leniiis
29.11.2018 5 z 5

Tak to byla jízda. Moc povedená knížka. Přečteno jedním dechem.

nikola3
06.11.2018 4 z 5

Kniha se v začátcích táhne, ale chce to překousnout. Později se rozjede :-)

PetK
26.08.2018 4 z 5

Ani jsem si neuvědomila, že knížka má stejnou hlavní hrdinku (jednu z hlavních hrdinek) jako předchozí kniha autorky, Vdova, než jsem na odkaz v textu narazila. Už je to taky chvíli, co jsem ji četla. Taky jsem kdysi byla novinářka, takže tohle prostředí mě baví. Příběh je dobře propracovaný a ne prvoplánový. Četlo se to dobře, jsem sama zvědavá, jestli si knížku budu ještě za pár týdnů či měsíců pamatovat.

ErikaJ
05.08.2018 3 z 5

Takový zlatý střed.Sem tam napětí, občas nudnější pasáž,ale konec to vylepšil.

orinka3
27.07.2018 2 z 5

Nebaví mě to. Jaksi mi jdou na nervy ty americké způsoby v rodině. Studené vztahy, oslovování jménem....ne. Nedokážu se přenést přes divný vztah dcery a matky, takže logicky nevěřím ani té knize. Moje chyba, možná, ale u této autorky se mi nechce ztrácet čas.

Liggy
23.07.2018 5 z 5

Velmi napínavé, příběh ztráty a bolesti, ale také o naději a spravedlnosti.

rode
16.07.2018 4 z 5

Začátek knihy neurazí ani nenadchne, každopádně pak to nabere spád a jede se!
Kam kniha směřuje mi došlo cca v půlce, nicméně oceňuji velmi dobrý nápad a dobré zpracování.

Sylvanas
07.07.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila. Díky krátkým kapitolám se četla velice dobře.
Příběh byl zajímavý, děj plynul pozvolna, ale přitom se člověk nenudil. Napětí se pozvolna stupňovalo, samotný konec byl opravdu skvělý.
Z knihy je poznat, že sama autorka má s novinařinou zkušenosti - možná právě díky tomu byl příběh tak dobře napsán.

eiramka
04.07.2018 4 z 5

Když čtu v komentářích, že kniha je nudná, nemůžu se ubránit dojmu, že se něco ztratilo v překladu. Kniha totiž je napsaná skvěle, příběh vyprávěný z pohledu tří žen , rozdílné osudy, psychologická studie smutku a truchlení, a vlivu ztráty dítěte na celou rodinu , vztahy matky a dcery, překvapující finále - skvělý psychologický thriller - ale radši ho asi čtěte v originále.