Zmizení

Zmizení https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436950/bmid_zmizeni-szU-436950.jpg 4 253 86

Kate Linville a Caleb Hale série

Na vrchovišti v severní Anglii je nalezena mrtvola čtrnáctileté Saskie Morrisové, která před rokem beze stopy zmizela. Zanedlouho zmizí další dívka, Amelie Goldsbyová. Policie ve Scarborough má pohotovost. Jde v obou případech o stejného pachatele? Média okamžitě začínají psát o vrahovi z vrchoviště, což zvýší už beztak velký tlak na detektiva šéfinspektora Caleba Halea. Do Scarbourough v tu dobu přijíždí v soukromé záležitosti detektiv seržant Kate Linvillová ze Scotland Yardu. Čirou náhodou se seznámí s naprosto zoufalou rodinou pohřešované Amelie a nedobrovolně se stane prostředníkem v dramatu, které jako by se zoufale vleklo bez konce. A pak zmizí beze stopy další dívka…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Suche , 2018

gabcca
03.02.2021

Můžu doporučit, příběh je napínavý a nápad dobrý, na některých místech trochu rozvleklé, ale není to nic, co by vám bránilo ve čtení.

SilvieSisinka
29.01.2021 4 z 5

Trošku slabší kniha od autorky.Moc stránek, klidně mohlo být méně.Zacatek roztahany.Od poloviny více napětí.

Vlaďkaa4
22.01.2021 5 z 5

Souhlasím, začátek je takový pozvolný. Ale od poloviny nejde kniha odložit až po přečtení posledního řádku.

galinek
16.01.2021 5 z 5

Dva napínavé dny .... po středověkých románech jsem si vzala tuto “oddechovku”..... a byla skvělá..... autorku mám opravdu rada!

gordon13
31.12.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha velmi dobré autorky, s netypickou zápletkou. Čtení jsem si užila a paní autorce tleskám, již po několikáté mě v jejich knihách překvapil obrat nečekaným směrem, přičemž děj vůbec nebyl nesmyslný, ale měl hlavu i patu. Dobrý příběh!

Krizovakri
30.12.2020 3 z 5

Knihu jsem dostala na doporuceni a mozna diky tomu jsem mela velka ocekavani. Kniha me vsak zklamala a na konci jsem dokonce preskakovala nektere pasaze. Nevim, zda mi nesedla hlavni hrdinka...protoze myslenka byla dobra. Dej vsak nedotazeny a prvoplanovy. Snad v jednom okamziku jsem si rekla paaani a jedna kapitola me vazne nadchla. Nicmene me kniha nedokazala vtahnout do deje a co se stane s postavami, mi bylo vlastne jedno. Shrnula bych to jako slabou napodobeni severskych velikanu, ktera se snazi do jednoho pribehu nakombinovat vsechny jejich prvky.

kachnat
23.12.2020 4 z 5

Pomalý rozjezd, až jsme přemýšlela, že knihu odložím. Naštěstí jsme to neudělala. Příběh se rozjel na plné obrátky a pohltil mě.

knihomolkadorfa
18.12.2020 4 z 5

Dobrá detektivka od mé oblíbené autorky. Překvapivé rozuzlení, vše logicky do sebe zapadá a chytré, ale smutné Katy mi bylo líto. Jednu hvězdičku ubírám za poměrně pomalý rozjezd.

pavčape
15.12.2020 3 z 5

Tak ani nevím, jestli se mi to líbilo. Zmizení mladých dívek .. knížek na toto téma jsem v posledním roce přečetla několik a nejvydařenější byl Robotham - Řekni lituji. Tam jsem neváhala dát plný počet a ještě to málem nestačilo, tady tak tři až čtyři.

genduna
11.12.2020 4 z 5

Napínavé, čtivé, povedené

Dajine
11.12.2020 4 z 5

Dobrá detektivka. Překvapivý konec. Smutná hlavní hrdinka.

Šánka
25.11.2020 4 z 5

Zmizení mladých dívek je věčné a vděčné téma mnoha detektivek a pokud se toho ujme taková autorka jakou je Charlotte Link, tak dobrý čtenářský zážitek je samozřejmostí. Celý příběh je výborně poskládaný, pasáže vyprávěné z pohledu pachatele perfektní a bez nějakých popisů krutostí.
Já jsem si ještě po dočtení závěru listovala knihou a teprve mi docházelo, jak je celá zápletka do detailu promyšlená, jak ty její kousky do sebe zapadají. Vše má své místo, na nic Ch. L. nezapomněla.
Jediné mínus je trošičku rozvláčnější začátek, ale i tak je to velmi dobrá detektivka od skvělé autorky.

Pavlína2019
15.11.2020 4 z 5

Ach, taková smutná kniha. Kate je mi v jejím osamění líto, škoda, že se to na konci knihy nestihlo zlepšit. Jakož je mi velmi líto i mnoha dalších postav. Kniha se mi, jako všechny od této autorky, velmi líbila! Nedalo se přestat číst. Napětí, zajímavost, příjemný rychlý děj. Mám v knihách ráda vhledy do minulosti a jako i zde - popis děje z pohledu pachatele. Rozhodně si knihu přečtěte. A já se těším na další...

HanulkaK.
01.11.2020 4 z 5

Naprosto skvělé, nepředvídatelné. Co knize ubírá, jsou překlepy, chybějící písmena, hrubky... Je to opravdu takový problém knihu před tiskem projít a opravit?!

Jiparis
30.10.2020 5 z 5

Sympatická Kate, která je plná pochybností o sobě a svých schopnostech nakonec vyřeší spletitý případ únosů. O co víc je úspěšná jako policistka, o to méně se jí daří v osobním životě. Opět se mi potvrdilo, že k tomu aby vznikla opravdu dobrá detektivka, není třeba aby tekly potoky krve.

Bruklinka
28.10.2020 5 z 5

Parádní thriller, kterému nechybí vůbec nic. Je to čtivé, napínavé, má to atmosféru, příběh je moc dobře vystavěný, takže nemáte čas se nudit, působí reálně, žádné neuvěřitelné zvraty či nevěrohodné náhody se nekonají. Co velmi oceňuji, že zde nejsou žádné brutální scény dopodrobna popisované. Jen jediná piha na kráse je neustálé klišé všech detektivek - hlavní vyšetřovatel a problém s alkoholem. Chápu, že pijí. Ale nemuseli by všichni :)
Doporučuji. Skvělý čtenářský zážitek.

astra3
20.10.2020 5 z 5

Teď jsem to dočetla. Pachatel mě překvapil. Amélii a Deboru jsem nemohla vystát. Ale jinak velmi dobré.

Elapheg
09.10.2020 5 z 5

Tato kniha byla pro mne velmi povedená detektivka. Nejsou zde nijak popisovány brutality, únos, či vražda je zmíněná, popsaná, ale už ne více rozpitvávaná. Autorka se hodně v této knize věnuje osobnímu životu hlavních postav, což mi dokonale vyhovuje. Není zde jen linka vyšetřovací, ale hlavně je zde linka osobní, která je neméně zajímavá, místy odlehčuje napětí vyšetřovací linky a člověk se tak lépe vciťuje do postav v knize a sympatizuje s nimi. Právě toto příblížení osobního života postav v této detektivce vytvořilo knihu, která je velmi povedená. Podezříval jsem na chvíli snad každého, ale odhalení skutečného pachatele bylo pro mne zcela překvapivé. Byl jsem vedle, jak ta jedle. Postavy Kate Linvillové a Caleba Hala, vyšetřovatelů mi byly velmi sympatické. Začíná být moderním trendem, že vyšetřovatelé mají své psychické problémy a řeší je třeba alkoholem, ale i to beru jako reálné. Jediné co jsem snad nemusel, byla mírná impertinentní narážka autorky na probíhající brexit Anglie. Jinak se mi kniha velmi líbila a mohu jen doporučit. :-)

Leniiis
02.10.2020 5 z 5

Tato autorka patří k oblíbeným, takže jsem z knížky byla fakt nadšená a po dlouhé době knížka kterou jsem hltala stránku za stránkou a neměla pořád dost.

Leona333
29.09.2020 4 z 5

V knize je vše dobře rozmyšleno a napsáno. Takže jí rozhodně nechybí dramatičnost, tajemno a i nečekané odhalení pachatele, který mne při čtení vážně nenapadl...