Zmizení

Zmizení https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436950/bmid_zmizeni-szU-436950.jpg 4 253 86

Kate Linville a Caleb Hale série

Na vrchovišti v severní Anglii je nalezena mrtvola čtrnáctileté Saskie Morrisové, která před rokem beze stopy zmizela. Zanedlouho zmizí další dívka, Amelie Goldsbyová. Policie ve Scarborough má pohotovost. Jde v obou případech o stejného pachatele? Média okamžitě začínají psát o vrahovi z vrchoviště, což zvýší už beztak velký tlak na detektiva šéfinspektora Caleba Halea. Do Scarbourough v tu dobu přijíždí v soukromé záležitosti detektiv seržant Kate Linvillová ze Scotland Yardu. Čirou náhodou se seznámí s naprosto zoufalou rodinou pohřešované Amelie a nedobrovolně se stane prostředníkem v dramatu, které jako by se zoufale vleklo bez konce. A pak zmizí beze stopy další dívka…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Suche , 2018

Ajinka79
23.11.2021 3 z 5

Jak jsem se na knihu těšila, tak cítím spíše zklamání. Není to první kniha od spisovatelky, proto přemýšlím, kde se stala chyba. Nečetla se mi tak dobře. Možná je na vině překlad? Určite pasáže jsem musela číst vícekrát, abych pochopila.
Nebo mi jednoduše jen kniha úplně nesedla..

ivoiro
10.11.2021 3 z 5

Dle mého názoru není kniha zlá, ale nějak se to táhlo a nemohl jsem se začíst. Nicméně, v sérii budu po menším oddechu pokračovat.

berila
12.10.2021 5 z 5

Jako vždy u této autorky jsem maximálně spokojená.

Arsi
12.09.2021 4 z 5

Na začátku knihy jsem se trochu ztrácela, ale pak se to rozjelo. Skvělý závěr a rozuzlení detektivky. Link prostě umí.

Arwen777
15.08.2021 5 z 5

Brilantně vystavěná detektivka, chytlavá i když ne moc originální zápletka, ale věřte, že rozuzlení vás opravdu překvapí. Má sice trochu pomalejší tempo, hlavně v první půlce knihy, takže je určena spíše těm, kteří si rádi vychutnají pomalu se prolínající vodítka, pohledy do minulosti, popis charakterů, postupné rozkrývání pohnutek a i účast na osobním životě vyšetřovatelů. A zvraty.
Styl Charlotte Linkové se mi líbí, toto už je druhá kniha, kterou jsem od ní přečetla a myslím, že rozhodně ne poslední.
Doporučuji.

Haen
09.08.2021 5 z 5

Velmi zamotané, hodně napínavé, výborné. Znovu jsem si připomněla, jaká je Charlotte Link skvělá spisovatelka. Doporučuji.

kika 13
26.06.2021 2 z 5

Já mám paní spisovatelku ráda,ale tento román se mi nečetl dobře.

85098211
22.06.2021 5 z 5

(pozor, drobné spoilery)
Knihu jsem poslouchala v jazyce originálu a i když mne na začátku nedokázala úplně zaujmout, brzy se to zlepšilo a posléze jsem se už od ní zase nedokázala odpoutat. Autorka totiž píše stylem, který mi naprosto vyhovuje a je mému čtenářskému srdci blízký. Na další setkání s Kate a Calebem jsem se moc těšila a nebyla jsem zklamána ;-). I když tentokrát spolu spolupracují méně, než bych si přála. Případy dívek, které mizí beze stopy, byly navýsost zajímavé, a jejich osud smutný. Jako poslední je uneseno děvče z problematické rodiny, což ale paradoxně přispěje k rozuzlení celého případu. Pokud jde o Amelii a její rodinu, záhy se ukáže, že se zde jedná o něco úplně jiného, než jak to vypadalo původně ;-). No a závěr knihy je perfektně vygradovaný, tohle autorka umí fakt na výbornou ;-). Kate se tentokrát v soukromí docela spálí, ale zároveň zbývá naděje, že bude mít aspoň malý kousek štěstí v příští knize...

knihomolka27
04.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Kde jen začít......................
Určitě se vám taky stává, že když jste do nějaké knížky fakt hodně zamilovaný, tak vlastně nevíte co chválit dřív? Já tady chválím všechno. Kniha se mi neskutečně líbila, a jsem ráda, že jí mám doma. Kate je po třech letech po událostech z prvního dílu pořád stejná, což je dobře....ve dvojce si, ale přeci jen projde další svou vlastní osobní proměnou, která ji zase posouvá dál. Líbí se mi, že tato kniha nevykrádá různá klišé z jiných policejních knížek, ale jde svou vlastní cestou. Postavy jsou velmi uvěřitelné a jejich vztahy by obstály i v reálném životě, jelikož nejsou zbytečně naivní, přecukrované nebo nelogické. Jde tu především o řešení samotného případu...který jako obvykle autorka popsala opravdu bravurně, takže se nebudete nudit ani na jedné stránce.

Už aby vyšel další díl s Kate, opravdu bych jí už přála něco skutečně hezkého co by její pošmourný a trochu zachmuřený život v Anglii rozveselilo. Moc by si to zasloužila. Každopádně uvidíme, kam až autorka zajde.
Kéž by takových knih bylo víc...........

micha-ella
01.05.2021 2 z 5

Děj knihy začíná na několika místech - dá se očekávat, že se někde spojí - ale pro mne to ztratilo náboj. Netrefilo se mi to do času, škoda.

a.k
22.03.2021 4 z 5

Detektivní román z prostředí severní Anglie, kde mizí mladé dívky. K vyšetřování se dostane detektiv seržant Kate Linvillová ze Scotland Yardu, která sem přijela řešit osobní záležitosti.
Autorku mám ráda, její knihy se moc dobře čtou. V tomto románu je více dějových vláken. Hodně prostoru je věnováno Kateinu životu, jejím osobním problémům, při kterých se víceméně náhodou připlete ke krimi zápletce. Tempo příběhu je zpočátku hodně pomalé, větší spád přichází až později a to v hodně napínavých pasážích s účastí přímo při vrahově počínání. Bavilo mě Kateino soukromí i krimi linka.

konicekbily
20.03.2021 4 z 5

Hodně spletitá - zamotaná - zápletka je v závěru plně objasněna, ale cesta k jejímu vyřešení je čtenáři znemožněna spoustou rafinovaných fíglů autorky. Aby to dokázala zpomalila úvod a přichystala nám tím návnady. V některých případech mi připadalo, žr tomu svému záměru obětovala i jednání některých postav - bylo hodně nelogické. Každopádně hezký román pro ženy s detektivní zápletkou!

i.stefany
16.03.2021 5 z 5

Všechny knihy, které jsem od Charlotte Link četla se mi moc líbily a ani tato není výjimkou. Opět se jí povedl mistrovský kousek, tentokráte na téma zmizení mladých dívek. O co pomaleji se příběh rozbíhá o to větší grády nabírá s každou stránkou. Je to napínavé, zamotané, temné a děsivé, a přesto tu netečou potoky krve. Knihy Chatlotte mám ráda hlavně proto, že umí stvořit uvěřitelné a reálné postavy, kterým to prostě věříte a nakonec přijde nějaké překvápko a vše, čemu jste věřili je nenávratně fuč. :-) Výborné!

Pája699
03.03.2021 4 z 5

Začátek knihy je sice trošičku zdlouhavý, ale to neznamená, že kniha nudí. Pro mě to byl skvělý příběh se zajímavou zápletkou a překvapivým koncem. Pachatele jsem opravdu neuhádla a celkově ty zvraty na konci..jen jsem zírala..jedno velké wow. Určitě sáhnu i po jíné knize od autorky.

Hella
02.03.2021 5 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo! Věrohodné postavy, uvěřitelní pošuci a velmi napínavý příběh, který nelze jen tak odložit. Jeden z těch opravdu špičkových. Velmi doporučuji.

zdendula31
26.02.2021 5 z 5

Charlotte mě opět nezklamala,je to prostě mistryně svého oboru.
Zmizení je kniha plná napětí a nečekaných zvratů.

certik003
25.02.2021 4 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, což mi u autorky nevadí, protože vím, že budu nakonec odměněná. Nezklamala i tentokrát, postavy jsou dobře vykreslené, děj přiměřené napínavý s občasným zvratem a nechybí velké finále. Něco je předvídatelné, něco jsem naprosto nečekala, v každém případě jsem si knížku užila.

gad
23.02.2021 5 z 5

Velmi pěkně napsáno, to, jak autorka zachytila vnitřní pocity a myšlenky hlavní hrdinky Kate Linvillové, ale i únosce a vraha. Celkově ten příběh tak nějak poklidně plyne, jakoby nic a přitom se dějí hnusné věci. Mám tu od Charlotte Linkové ještě jednu nepřečtenou, tak se do ní brzy pustím.

Janča089
21.02.2021 4 z 5

Pomalejší začátek, ale od poloviny napínavé. Nebyla to žádná smršť plná zvratů, roztažená velkým písmem na 300 stran. V příběhu byly pasáže z vyšetřování, osobního života, z pohledu únosce a vše bylo takové nenásilné. Konec pro mě překvapivý.
Od autorky ještě něco vyberu.
Škoda většího množství překlepů.

anája
20.02.2021 5 z 5

Wow ,tak pro mě naprostá pecka. Velice povedené , na rozdíl od jiných knih na toto téma. Autorka je jedna z mých favoritek a opět nezklamala. Dokonalé prokresleni postav, vyvíjení se příběhu s naprosto nečekaným závěrem. Je dobře , ze jsem taky neuhodla pachatele. Knihu jsem nerada odkladala a rada jsem se k ni vracela za mě všech 5*