Kate Hanniganová

Kate Hanniganová https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32568/bmid_kate-hanniganova-O2J-32568.jpg 4 29 8

Dr. Rodney Prince ještě nikdy nepoznal dívku, která by do bídy a špíny chudinské čtvrti zapadala hůř než Kate Hanniganová. Věděl, že trpěla v rukou mužů: Tim Hannigan, její "otec", byl zvrácený surovec a John Herrington, úlisný vemlouvavý svůdník, ji přivedl do jiného stavu a potom opustil. Rodney Prince si snad kdysi přál rodinu, ale tu touhu spolehlivě uhasila manželka, která by radši žila na Harley Street a ne v chudinské čtvrti Tynesidu. Naopak Kate Hanniganová, která svou srdečností a laskavostí zastínila chladnou krásu Stelly, dokázala zaplnit prázdné místo v jeho srdci. A tak se mezi Rodneym Princem, zámožným mužem uvězněným v nešťastném manželství, a Kate Hanniganovou, nemanželským dítětem špinavých uliček, zrodila láska, která se protivila všem společenským konvencím na počátku dvacátého století…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Kate Hannigan , 2005

medlovice
30.10.2020 5 z 5

Asi bych ji nečetla, protože tento žánr nevyhledávám. ale tato smutná doba žádá trochu romantiky a lásky a tak jsem na po sáhla a začetla se hned od začátku. Hrdinové, kterým jsem fandila si udrželi moje sympatie a záporáci dostali zasloužený trest . Jdu si další knihu od této autorky . Krásný obal.

EvikU.
04.04.2017 5 z 5

Tato autorka píše moc hezky, do jejích knih se člověk dostane hned. Ani tato kniha mě nezklamala. Doporučuji.

helenkan
11.01.2017 5 z 5

Hezký příběh. Prožili hodně krutých chvilek než mohli být konečně spolu.

Koka
29.10.2016 3 z 5

Poměrně silný sociálně-kritický náboj nedovolil, aby příběh úplně sklouznul do červené knihovny. Ze životopisu autorky je zřejmé, že se inspirovala vlastním příběhem a že zobrazované prostředí dobře znala - popis moha charakterů je opravdu přesvědčivý. Iritoval mě však ten styl psaní, kdy některé epizody jsou popsány detailně, včetně vykreslení každičkého volánku na šatech, a vzápětí je jejich rozuzlení, které v příběhu nastalo za několik let, "oznámeno" ve třech větách.

Kamiliana
08.09.2014 5 z 5

Já čekala podle obálky nějakou červenou knihovnu a ono ejhle. Sociálně laděný román zavání realismem, prostředí bídy a chudoby je vylíčeno velice realisticky. Mezi nejsilnější momenty (pro mě) patří překotný dialog na nádraží, kdy Kate a doktor mají na sebe jen několik málo minut (scéna mi připomíná podobnou situaci v Pokání). Jiný než dobrý konec by byl k nepřežití :-)

Andulienka
09.01.2013 5 z 5

Krásny, hoci smutný príbeh....ten šťastný koniec to ale vyvážil. Cooksonová píše zaujímavo, do deja sa ihneď vžijem, súcitím s hlavnými postavami, mám dokonalú predstavu prostredia, odporúčam !

modranka
22.05.2012 5 z 5

Nádherná kniha. Tak trochu sociálny román. Koniec koncov, všetky príbehy Cooksonovej sú sociálnymi románmi.

maruna
01.02.2012 4 z 5

Zajímavý příběh, není to typická romantika, smutný osud Kate i doktora, ale vše se v dobré obrátí. Prima oddychovka.

nemanželské děti

Catherine Cookson