Kaštánek

Kaštánek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408840/bmid_kastanek-Snj-408840.png 4 1955 1955

Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

eva4269
05.01.2020 5 z 5

Musím říct, že kniha Kaštánek mě překvapila a nenechala mě do tří do rána spát. Je to první kniha, která mě donutila napsat svůj první komentář.
Kniha má pomalejší rozjezd. Chvílema jsem se ztrácela a nevnímala, co čtu. Prvních sto stran mi tedy zabralo celý den. Ale na doporučení jiných čtenářů jsem vytrvala a to se mi skutečně vyplatilo. Jako milovnici thrilerů a krimi je tato kniha na vrcholných příčkách mých best off. Spisovatel má nejen skvělý námět a zápletku, ale i celé zpracování. Kapitoly mají spád a téměř na konci každé mi skryl odpovědi na které jsem musela čekat někdy i více kapitol, což mě nutilo otáčet stránky nadsvětelnou rychlostí a zbylých 350 stran jsem chtě nechtě dočetla na jeden nádech. V závěru knihy jsem se víckrát neubránila slzám a to z pocitu soucitu i úlevy a štěstí. Toho večera jsem odmítla i psa vypustit na zahradu, protože jsem ve stínech hledala nebezpečí. Kniha mě pohltila a byla mi inspirací. Musím dodat, že podobně perfektní knihu bych sama jednou ráda napsala. Děkuju za zážitek.

Kubikula4
04.01.2020 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenou za tři večery, vývoj pátrání byl dechberoucí, v knize nejsou žádné nudné pasáže, určitě stojí za přečtení.

mandari
03.01.2020 5 z 5

Tak toto byla jízda. Napínavý příběh se spoustou zvratů. Doporučuji přečíst ;)

oskli
02.01.2020 5 z 5

Tak tohle bylo překvápko! Výborný thriller, který má trošku pomalejší rozjezd a zpočátku ne úplně sympatické kriminalisty, ale pak se to rozjede nevídaným tempem a knihu v podstatě nejde odložit. Ještě že není podzim, potkávat teď někde kaštanové figurky, by mi nedělalo nejlíp :-)

sipkulka
01.01.2020 5 z 5

Moc fajn počtení, plné napětí do až do konce. Dlouho mě žádná knížka takhle příjemně nepřekvapila.

chaera
31.12.2019 5 z 5

Tak tohle byla neskutečná jízda. Vůbec jsem se od knihy nedokázala odtrhnout a přečetla jsem ji téměř celou za jediný den (s tím, že jsem ji dočítala cca ve 2 ráno). Vůbec se nedivím vysokému hodnocení, od začátku do konce byla kniha nabitá napětím a akcí a z hrozivých scén mi běhal mráz po zádech (a taky se mi občas dělalo dost špatně od žaludku - jsem holt citlivá povaha). Takto nějak si představuju správný thriller, nemám co vytknout. 5/5

Janule789
31.12.2019 5 z 5

Že začátku jsem se nemohla začíst ale vydržte 100 stran a pak to je úžasná kniha.

Radza
30.12.2019 2 z 5

Nejak jsem se nedokazal zacist a soustredit se na děj.

Joges
28.12.2019 4 z 5

Ambiciózní Kaštánek s neopomíjenou dánskou politikou šlape na paty nejlepším skandinávským krimithrillerům, to jsem si uvědomil hned na začátku. Krimipříběh je zajímavý, napínavý, má spád, rychlé tempo, propracovaný námět i zajímavé postavy. Několik málo přešlapů a příliš velkých náhod, mě však přinutilo k tomu, abych při hodnocení něco málo slevil. Málo platné, jsou tu ještě další autorská esa, která občas vyráží dech.

Dumicek
28.12.2019 5 z 5

Jo tak tomu říkám povedený thriller! Napínavý od začátku až do konce. Velmi dobře vymyšlený příbeh, který opravdu vypadá věrohodně. Hlavní postavy jsou skvělé..Hesse si po chvilce opravdu oblíbíte..rok pohřešovaná dívka a pak panáčci z kaštanů, které se naleznou u každé z obětí brutálního činu..musim říct, že této knize není co vytknout a doufám, že brzo vyjde nějaké další dílo.

boruvkao
27.12.2019

Kniha mně zaujala.

nicoolka25
21.12.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila

Vlk.kh
11.12.2019 2 z 5

Subjektivně, nic moc. Hodnotil bych asi jako slabší průměr, až podprůměr, ale i tak docela úspěch - z vlastní zkušenosti mohu říci, že pokud je velká reklamní masáž plná plků, jako "mrazivý severský thriller", top thriller, nálepka světový bestseller, apod. máte reálnou šanci, že utratíte peníze a hlavně svůj čas strávený četbou za kupku literárního hnoje. Tohle ještě docela šlo, ale i tak je to slabota. Příběh mě nijak zvlášť nedokázal vtáhnout - kolikrát jsem četl a nevěděl jsem co. To, co by mělo vyvolávat napětí a šokovat čtenáře na mě nijak nefungovalo. Asi už mám po krk knih s těžko uvěřitelnou zápletkou a předhánějící se v tom, že pachatel bude geniálnější, zvrácenější a nevím, co ještě, až je z toho ve finále blbost, když se nad tím člověk zamyslí. Nemohu si pomoct, ale starším knihám tzv. drsné školy z dvacátého stol. kde jsou uvěřitelnější kriminalisté i kriminálníci to nesahá ani po kolena. Nebo s knihami Dominika Dána, co se současnosti týče - s tím se nějaký Kaštánek vůbec nedá srovnávat a to opět z důvodu, co jsem uvedl výše, policisté, prostředí, zápletky i zločinci jsou tam uvěřitelní, přirození a člověku je to celé tak nějak "bližší", než tyhle bláboly vyšroubované leckdy až do absurdna. Howgh!

Jessica007
10.12.2019 4 z 5

Napínavá knížka - a zvláště od druhé poloviny. Některé detailní popisy bych tam ale raději neměla.

Daduška
09.12.2019 4 z 5

Knížka byla napínavá, každý den jsem se těšila, až k ní sednu. Ocenila jsem krátké kapitoly, lépe se mi k příběhu vracelo. Dobrý nápad, i když ne úplně uvěřitelný. Ale co, i tak jsem byla napnutá v podstatě až do konce.

irva
07.12.2019 5 z 5

Kniha zaujala, měla spád a dobře se četla.

mirunda
06.12.2019 5 z 5

Tady nejde jinak, než dát pět hvězdiček. Mít více času, dala bych knihu za dva dny, takhle to trochu trvalo, ale nic to nemění na napětí až do konce. Do poslední chvíle jsem netušila kdo "Kaštánek" je. Super počtení

Anet2106
04.12.2019 4 z 5

Nakonec moc dobra kniha. Ze začatku jsem měla problém se začíst, ale od poloviny mě to chytlo. Bylo to napínavé, pachatele jsem neuhodla ani náhodou. Konec byl trochu odfláknutý....nebylo tam třeba vysvětleno spojení některých hrdinů, ani jak to s nimi vlastně dopadlo. Celkově kniha stojí za přečteni

VěraČamková
03.12.2019 3 z 5

Knížka plná napětí, zvratů, i když místy mi přišla zbytečně zdlouhavá a některé detaily bych si i odpustila, proto 4 hvězdy. Ale je to samozřejmě věcí vkusu a nálady.

jiri3644
03.12.2019 5 z 5

Opět vynikající detektivka ze severského prostředí. Kniha má snad jedinou nevýhodu, a to že neuděláte nic jiného. V každém volném čase jsem zasedal ke čtení, abych zjistil, jak se bude příběh vyvíjet..
Fantastický příběh, děj má spád, super překlad.