Kaštánek

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408840/bmid_kastanek-Snj-408840.png 4 1948 1948

Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

Kodas
08.02.2020 5 z 5

Narozdíl od jiných titulů je čtenář permanentně udržován v napětí! Vypadá to na konec a ejhle, ještě ne! Film podle této knihy by byl super.

Kackap
07.02.2020 5 z 5

Skvělý thriller. Přicházím tomuto žánru na chuť. Napínavý příběh, který rychle utíkal a nechtělo se mi od něj odtrhnout. I když jsem vraha uhodla, do poslední chvíle jsem si nebyla jistá na 100%. Navíc děj byl celkem uvěřitelný, na rozdíl od jiných thrillerů, které jsem četla a které byly neskutečně přitažené za vlasy.

esfinge
06.02.2020 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Sice mi to přišlo až moc prekombinovane a to ve smyslu dokonalých vražd, jako jak by to mohl vrah vse stihnout. A proc tak toho Hesse odstrkují...Ale když je pak "Kastanek" odhalen, tak se vše vysvětluje. Více nenapíšu, ať to není spoiler. Akorát ještě, já si právě díky všem těm divnostem vraha tipla spravne:)

Xelia
06.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha.

mirka71
03.02.2020 5 z 5

Neznámý autor, ale kniha velmi dobrá. Zamýšlím se nad tím, nakolik vraha poznamenalo jeho neradostné dětství, cestování po pěstounech, a jestli by byl také takováhle zrůda, kdyby vyrostl ve standartní rodině a nehnala by ho touha po pomstě....Jediné, co mě fakt štvalo, byla dvojice detektivů, oba prostě divní, zvláštní, bezemoční...

Veruci
03.02.2020 3 z 5

Zpočátku mě kniha vůbec nebavila, ztrácela jsem se v postavách i v ději. Myslím, že za to může nepříliš zdařilý překlad. Nesoustředila jsem se na četbu, takže jsem se často musela vracet (i vícekrát k jedné části). Nemohla jsem si zvyknout ani na vyprávění v přítomném čase.
MOŽNÝ SPOILER!
Celý příběh trochu sráží fakt, že tam byl jen jediný vyšetřovatel, který tam navíc byl pouze za trest na výpomoc, s jakousi neomylnou intuicí jak interpretovat důkazy a jehož závěry všichni ostatní rezolutně odmítali.
Nakonec to byla celkem dobrá detektivka, dokonce se společenským přesahem - těch dětí mi bylo opravdu moc líto a cítila jsem obrovskou bezmoc. Pachatel mě překvapil, i když část motivu byla celkem záhy jasná. Také oceňuji, že ani jeden z vyšetřovatelů nebyl totální ztroskotanec s nějakou závislostí, jak je tomu nyní v severských krimi zvykem.

derminator
02.02.2020 4 z 5

Dobře napsaná kniha, pachatel by mě vůbec nenapadl měl jsem 3 kandidáty a ani jeden nevyšel. Jen mě trochu mrzí málo rozvetveny motiv tedy jeho vysvětlení ale jinak kniha zajímavá a čtiva za 85%.

Andynka
01.02.2020 4 z 5

Kniha mě zaujala obálkou .
Při čtení jsem byla nadšená z krátkých kapitol. Díky ním vám děj opravdu lehce ubíhá.
Velmi oceňuji, že nám autor knihy dál více variant na vraha. A i když jsem si vraha dala do 3 mých adeptů. Stejně jsem kolikrát váhala, že to tak možná nebude.
Nejvíc se totiž povedlo autorovi, odvést vaší pozornost od vraha. Většinou jste si až po hodně kapitolách řekli: A jooo, na tuhle postavu už jsem zapomněla. Tak možná, že zrovna on je ten vrah. A o to víc mě to bavilo.
Za co strhávám hvězdičku, je rozhodně romantická linka, která mě tam nebavila. A přišla mi přímo vynucená....
Každopádně shrnuto, konečně kniha, která si udržela moji plnou pozornost a byla plná děje !

Luciga
01.02.2020 3 z 5

Průměrná detektivka. Těšila jsem se na jiného, pro mne dosud neznámého autora, na jiný styl psaní, skládání děje, fabulaci, zápletku, ale není to ono.
Nedokázal mne ani autor ani kniha strhnout natolik, abych četla bez dechu a v hlavě přemítala, kdo to asi může být... tak jak to od každého napínavého čtení očekávám.

MíšaS.
01.02.2020 3 z 5

Není to špatná kniha, ale prospělo by jí zkrácení a možná trochu sympatičtější policisté. Také mi přišlo, že se některé věci staly aniž bychom se pořádně dozvěděli, jak na to přišli (nechci prozrazovat). Takže bych možná vynechala popisy dánské přírody a přidala víc popisů policejní práce.
Vrah mi moc neseděl, tipovala jsem někoho jiného.

novina
31.01.2020 5 z 5

Mazec, napínavé od začátku do konce. Fandila jsem Hessovi a Thillinove a přála ji aby nakonec skončili spolu. Podezřívala jsem spoustu lidí a četla jsem jedním dechem. Zasloužených 5*

Monni
31.01.2020 3 z 5

Za mě si jedna z nejslabších severkých detektivek jakou jsem četla. Thullinová mi vyloženě nesedla, stejně jako většina postav v knize. Zbytečně moc dlouhá. Myslím , že 300 stran by bohatě stačilo a možná by to mělo i lepší hodnocení. Za mě moc postav, sotva jsem si zvykla, tak tam přidali další, a tak to bylo celou knihu a vrah mi naprosto neseděl a prišlo mi to až moc nereálné. Nemůžu se rozhodnou, ale asi bych hodnocení viděla spíše na 2,5*

iLuciferie
31.01.2020 2 z 5

Tak nějak mi ty současné detektivky přijdou na jedno brdo.. Tato mě ničím extra nezaujala, příběh celkem nenápaditý, postavy nesympatické, čtení mi moc neodsýpalo..

Ignis
30.01.2020 4 z 5

Správně napínavé, trochu mě iritují dokonalí padouchové, co všechno mají dokonale naplánované, ale nakonec to nebylo tak žhavé a mělo to i smysl. Některé věci bych asi chtěla vysvětlit podrobně nebo bych ocenila info, co bude s některými postavami, ale to je detail.

kolacky
26.01.2020 3 z 5

Přečteno v rámci Výzvy. A mně se nelíbil nikdo, nejen divná Thulinová. Jo, ano, přála jsem jim, aby pachatele našli, ale u toho mé sympatie skončily...

lassse
26.01.2020 4 z 5

Detektivky moc nečtu, ale tahle mě bavila a jen málokdy nudila. Teda na popisování brutálních scén bych trochu ubral, ale jinak za mě dobrý :)

jitka7326
24.01.2020 1 z 5

Přečteno v rámci ČV. Ačkoliv tu jsou vesměs pochvalné recenze, mě to až tak nechytlo. Nesympatická Thulinová..

Denisa232623
24.01.2020 4 z 5

Kaštánka jsem měla dlouho nachystaného na přečtení a za mě odebírám jednu hvězdu. Není to špatná kniha, zápletka je super, ale bylo tam na mě pár chluchých míst a konec takovej suchej. Každopádně to nemění nic na názoru takovém, že jako celek je kniha super a určitě stojí za přečtení.

Agatha84
23.01.2020 3 z 5

Po přečtení zůstává rozpačitý dojem společně d úlevou, že už je konec. Ničím nevybočující zápletka "severského" typu. Hodně mrtvol, hodně brutality, špetka bizarnosti. Co mi zcela chybělo a co vždy očekávám je navázání vztahu s nějakou postavou. Jenže tady je to "severské" rozuměj chladné celé. Bez emocí, bližšího poznání jejich vnitřního světa, ... Bez fantazie. Vlastně docela nuda.

vivula
22.01.2020 5 z 5

Skvěle napsaná knížka! Miluju detektivky a tohle je jedna z nejlepších, kterou jsem četla. Žádné natahování děje ani zbytečné kapitoly. Od začátku do konce jsem byla napnutá jak struna.