Kaštánek

Kaštánek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408840/bmid_kastanek-Snj-408840.png 4 1958 1958

Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

boxas
25.06.2020 3 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem pedroK.
Kaštánek jde rádoby ve stopách Sněhuláka, ale ani omylem nedosahuje jeho kvalit. Tam, kde Jo Nesbo má "tah na branku", udržuje stále svižné tempo a drží čtenáře v napětí, má autor Kaštánka snahu všechno "dovysvětlovávat", a tak se stává vyloženě otravným.
Podobně jako jiným čtenářům i mně vadil hrozný překlad (Proboha proč např. pořád "svědnice" a nikdy místnost?) Také neustálé (nevhodné) střídání přítomného a minulého času bylo přinejmenším obtěžující.

kykyna42
23.06.2020 5 z 5

Přečteno za 2 dny .
Detektivku jsem po prvních stranách chtěla odložit a jsem ráda,že jsem to neudělala.

karin4338
21.06.2020 5 z 5

Pecka....po Minierovi a Larssonovi najlepsia detektivka aku som citala

Zmitko.m
21.06.2020 5 z 5

Opravdu, mrazivá detektivka ze severu...Musím říci, že vrah byl opravdu psychopat a jeho metody byly opravdu drsné, což je slabé slovo ještě. Ale kniha byla napínavá, do poslední chvíle jsem netušil, kdo to je. Hodně jsem si oblíbil Hesse a fandil jsem mu.

Burák
20.06.2020 3 z 5

V rámci žánru severských detektivek to určitě patří k tomu lepšímu. Děj ubíhá svižně, je to čtivé a do určité míry i napínavé. Velké plus za kratší kapitoly. Pokud tomu mám něco vytknout tak určitě až zbytečnou brutálnost pachatele, překombinovatelnost motivu a tím i problém s uvěřitelností celého příběhu. Přesto, že se příběh naprosto přesně odvíjí od šablony, která je pro tenhle žánr typická, to ale bylo fajn čtení a od autora si v budoucnu ještě něco přečtu.

hynopes
17.06.2020 5 z 5

Skvělá detektivka. Začalo to tedy dost drsně, poté byl chvíli klid a za chvíli se to znovu rozjelo. Dlouho jsem nečetla takhle drsnou detektivku. Určitě doporučuji přečíst!
Chtělo by to ale více postav pro větší překvapení při odhalení vraha.

Elčokča
15.06.2020 4 z 5

Jediné, co mi brání dát plný počet hvězd, je nedomyšlenost, která mě po celou dobu čtení vytáčela. Když najdu kaštan, na první pohled přece vidím, jestli je čerstvý nebo rok starý (úplně seschlý) - na to nemusím být odborník. Stačí mít děti a občas jim projet kapsy :-D

radus
14.06.2020 5 z 5

Po dlouhé době detektivka, která mě bavila - zajímavá, napínavá, žádná nezáživná místa. Krátké kapitoly zapřičinily rychlý spád, všechno bylo takové zamotané a já jsem za pachatele tipovala snad každého, kdo se v knize objevil :-) Postupně se vše začalo rozkrývat, propojovat s minulostí, pravda chvílemi trošku překombinované, ale velmi působivé a čtivé.

JezinkaJ
14.06.2020 4 z 5

Čtivé, trochu, trochu překonbinované množstvím falešných stop. Nechápu jak je to možné, ale od půlky jsem tušila. Jen jsem nenašla proč. Mezi třemi a čtyřmi. Celé je to trochu blbost s dobrými momenty a pak zase propady, ale na to jsem přišla až na konci. Čekala jsem víc, ale extra zklamaná nejsem. Jen kvůli autorovym scénářům čtyři.
PS. Ach ty fatální policejní komisařky, které všichni muži kolem chtějí a ony si s nimi jen hrají a jsou umělkyněmi v odmítání.

Ester7
10.06.2020 5 z 5

Nejlepší detektivka! Kdy bude další?

zdendula31
09.06.2020 5 z 5

Pecka..

Olous1
07.06.2020

Tak bohužel já půjdu proti proudu,odkládám, nemohu se začíst. Asi mi nesedí styl psaní nebo už jsem moc náročná.Třeba za čas se ke knize vrátím a vyjde to.

Vilma232
06.06.2020 5 z 5

Po delší době jsem se dostala opět k severské detektivce a spolkla jsem ji jako bonbónek vynikající chuti. Autor stojí za seriálem Zločin, který se mi taky líbil.

ales7021
06.06.2020 2 z 5

Kniha mi byla doporučena, ale vůbec mě nezaujala. Dočetl jsem ji jen s velkým přemáháním. S ohledem na zdejší hodnocení jsem čekal, že mě začne bavit, takže jsem jí šanci dal. Bohužel horší průměr. Překlad byl dost špatný.

pavčape
04.06.2020 4 z 5

Jsem asi dost zhýčkaný čtenář detektivek, thrillerů a psychothrillerů, protože tady plný počet dát nemůžu. Chvilkama mně to bavilo, chvilkama méně. Prolog sliboval drsnou jízdu, ta se konala. Občas to ale bylo za hranou. Nechápu, proč se vrah mstil matkám, já bych oddělala někoho jiného. Ti kaštánci mi pravda vrtali hlavou a nakonec to bylo tak, jak jsem doufala. Pravdou je, že zločinec pro mě byl překvapením. Takže krásné čtyři *

čef
04.06.2020 5 z 5

Výborná detektivka - z poslední doby to nejlepší z tohoto žánru, co jsem četl. Detektiv ze Skandinávie asi musí být umanutý, aby překonal všechny překážky, které mu staví do cesty jeho nadřízení a samozřejmě, že i superpachatel. Scény jsou drsné, pátrání zamotané, pachatel opravdu nezvyklý a závěr drastický - co si přát více!

Dani666
27.05.2020 2 z 5

Nebylo to špatné, ale až příliš zdlouhavé, místy jsem se v ději ztrácela

SSTknihy
24.05.2020 4 z 5

Dobrá detektivka severského střihu, s pořádně šíleným vrahem, slušně komplikovanou zápletkou, dostatečným množství podezřelých a uspokojivým vyústěním. Detektivové nejsou zoufalci, potácející se na pokraji společnosti a celá ta zápletka je celkem uvěřitelná. Tedy pokud až tak moc nenakukujete pod pokličku a nebudete se v příčinách a důvodech chování jednotlivých postav moc šťourat. Je vidět, že autor je kovaný v psaní scénářů – děj plyne rychle, krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál, žádné zbytečné popisy ani dějové odbočky. Už se těším na pokračování.

Katania
23.05.2020 4 z 5

Přišlo mi to trochu překombinované, nicméně se mi kniha četla dobře. Občas mi vadil policejní postup. Jsem zvědavá na další.

katka.oo
23.05.2020 5 z 5

Musím jen chválit, nový autor, nová kniha a skvělé, napínavé, dobře napsané, hlavní postavy mě zaujaly … prostě a jednoduše plných 5* a doufám, že bude ještě nějaké pokračování.