Kaštánek

Kaštánek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408840/bmid_kastanek-Snj-408840.png 4 1956 1956

Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

Alinore
30.07.2020 5 z 5

Je pravda, že kniha je psaná prazvláštně, rychle se střídající krátké kapitoly, střídání minulého a přítomného času, které absolutně nedává smysl. Ale to nic nemění na tom, že jde o knihu nesmírně čtivou. Příběh mě okamžitě pohltil, i když jsem ze začátku nechápala, co se děje a jak dané postavy souvisí s příběhem. Vždy, když jsem knihu nečetla, musela jsem o ní přemýšlet. Popravdě mě ani tak nezajímalo, kdo je vrah, spíš mě zajímalo, jak spolu souvisí představené zločiny, včetně 30 let staré masové vraždy hned v první kapitole. Chvílemi mě opravdu mrazilo, ne při popisech vražd, ale při zlověstných scénách, kdy bylo jasné, že se něco hodně špatného stane. Přemýšlela jsem, že bych strhla jednu hvězdu za ten nelogicky používaný přítomný čas, ale jde o nejlepší detektivku, kterou jsem za hodně dlouhou dobu četla, takže si ode mě zaslouží 5* i přes drobné vady na kráse.

Martiiiik
30.07.2020 5 z 5

Před čtením knihy jsem tu četla pár nepříliš nadšených komentářů, mě to ale moc bavilo. Je pravda, že je kniha delší než obvykle jsem zvyklá číst, ale nepřišlo mi to nijak zdlouhavé. Je fakt, že je zde hodně postav a poměrně složitý děj. Ale stejně to hezky uteklo a určitě doporučuji k přečtení :-)

martiline
29.07.2020 5 z 5

Thriller s velkým Té ... četla jsem jedním dechem od začátku do konce. Dokonce jsem postupně veškerý vývoj událostí převyprávěla dceři.
Pro mne srovnatelné s filmem Mlčení jehňátek.
Kdo má rád napětí ... doporučuji.

Matuko05
29.07.2020 5 z 5

Na túto knihu som sa veľmi tešil, zároveň som sa jej aj dosť bál, lebo ma už unavuje čítať tuctové naháňanie sérieovéhých vrahov. No toto bolo skutočne excelentné. Kniha mala celý čas veľmi slušné tempo a postupne sa vynárali nové a nové skutočnosti, z ktorých som doslova nadašený ako to autor vymyslel a postupne dávkoval. Nemám čo vytknúť a dúfam, že autor napíše ďalšiu knihu. P.S.: jediná čudná vec bola, že ( neviem ako české) slovenské vydanie malo snehovo biele strany. :)

Lenka0007
28.07.2020 4 z 5

Nadprůměrná kriminálka, napínavý děj, svižné tempo.

Jani23
28.07.2020 5 z 5

Super, napínavé od začátku do konce. Prečteno jedním dechem.

konicekbily
22.07.2020 3 z 5

Na knize je na první pohled poznat, že ji napal scénárista. Obraz stíhá obraz a čtenář má být udiven, že se stále mění jednotlivé "filmové záběry" a asi tak má být rychle vtažen do děje. Silně mi to připomíná autorův seriál "Zločin". Nemám mu to za zlé, ale jsem si přivykl na jiný způsob psaní knih. Průměr!

Ellinek
20.07.2020 2 z 5

Za mě osobně musím napsat, že debilněji napsanou knihu jsem opravdu ještě nečetla. Prokousala jsem se na konec čistě proto, že se jednalo o dárek, jinak bych to odložila už dávno.
Nevhodné střídání minulého a přítomného času mě mimořádně iritovalo, odosobněný styl psaní jakbysmet. To typické: Hess souhlasně přikývl a ještě dodal, že by bylo dobré s ohledem na nedávné události důkladněji prošetřit stopy z místa činu. Random vymyšlená věta, ale přesně tohle mi vadilo. Minimum přímé řeči, všechno se odehrává jen tak mimochodem, člověk nemá šanci vytvořit si k postavám nějaký vztah. Všichni mi byli totálně jedno, paradoxně až na Genze. Ten byl aspoň fajn. Thulinová tak suchá a nudná, až to bolelo, potenciál jsem viděla alespoň v Hessovi, ale vzhledem k příběhu, v němž figuruje, neměl pro mě moc šancí ho naplnit.

Za mě ne. Uznávám, že po dlouhé době je to první kniha, která mě ohledně pachatele překvapila, ale zbytečná překombinovanost případu, otřesný styl a ploché postavy pro mě udělaly z Kaštánka docela dost nezáživné počtení. Jen ten kaštanový panáček byl takový hezký zlověstný detail.

princesse
14.07.2020 5 z 5

Po delší době krimi, dala jsem si pauzu a o to víc jsem se těšila na návrat. Určitě jsem touto knihou neprohloupila. Koupila jsem si ji v rámci Čtenářské výzvy, dánský autor byl poslední chybějící.

polednice1705
12.07.2020 5 z 5

Tuhle knihu určitě řadím mezi top thrillery.Krátké svižné kapitoly, gradující konec... skvělé.

Hvězdinka
11.07.2020 3 z 5

Takový průměr, neurazila, nenadchla. Hodně postav, pomalejší tempo, ale zajímavě propletené.

gordon13
10.07.2020 4 z 5

Musím uznat, že se skutečně kniha hůř četla, nepřišla jsem ale na to proč, možná překladem...jako příběh byla docela zajímavá, taková trošku jiná kriminálka.

Bramborak81
09.07.2020 4 z 5

Napínavé, seversky drsné a promyšlené. Autor čtenáře od samotného začátku nešetří, kdyby to byl film, už si zakrývám oči. A vraha jsem tipovala s jistotou, a to hned dvakrát. Doporučuji číst v létě, na podzim byste si asi procházku do kaštaňáku rozmysleli.

ckamusa
09.07.2020 3 z 5

Tak takovej začátek knihy jsem nečekala, ještě nikdy se mi nestalo, že bych byla překvapená hned na prvních 15 stranách knihy. Byla jsem vhozena do děje a absolutně jsem nerozuměla co se děje a proč. Po úvodním strhujícím ději přichází vystřízlivění a děj se začíná zamotávat a protahovat. Trošku mi vadí, jak se v každé kapitole střídá dějová linka a občas déle trvá, než si uvědomím, co se děje a kde jsem a z jakého pohledu je děj popisován. Konec je naopak zase vygradovaný, nejde se od knihy odtrhnout. Skoro jako by knihu psali dva různí lidé, jeden začátek a konec a druhý nezáživný střed knihy, který by mi v celkovém pochopení děje vůbec nechyběl.

DominaCZ
07.07.2020 1 z 5

NIc mi neříkala už domotaná anotace a jako...ani počáteční masakr nenalákal...ten je tak nějak všude dneska.
Nezaujalo prostě.

Zaboracka
04.07.2020 5 z 5

Jedním slovem STRHUJÍCÍ! Autor čtenáře udržuje v napětí od prvních řádků až do konce!

iška
04.07.2020 3 z 5

Dobrý námět. Slušná detektivka. Ale já se nějak nebyla schopná ztotožnit se stylem psaní.

likaf
03.07.2020 5 z 5

Po přečtení prvních pár stránek jsem knihu odložila...až do tohoto víkendu, kdy jsem se k ní vrátila. A doslova mě chytla. Přečteno během pár dní. Místy jsem skoro nedýchala. Napínavé do poslední stránky. Doporučuji.

ivzu77
27.06.2020 5 z 5

Opět detektivka s velkým D.
Pro mne sympaticky napsaná kniha, která svými krátkými kapitolami přidávala napětí. Za mne díky...a doporučuji. Jen nevím, proč byla tak těžká :-)

Nefer
25.06.2020 2 z 5

Mamka ji četla jako první.Pak ji pujčila jedné pani z práce.Pak jsem ji četla já..Závěr: Schodli jsme se na tom že to je trochu divně psaný..A to mamka čte jinak severské krimi..Neberu když se to někomu bude líbit. Ale za nas zklamání.