Kapitán Nemo: Vládce mořských hlubin / Nemova říše / Rozkazy z éteru / Neviditelná armáda https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155154/bmid_kapitan-nemo-vladce-morskych-hlubin-638791e2b8f73.png 4 27 2

Kapitán Nemo série

Reedice knih J. M. Trosky byly přijaty čtenářskou veřejností vždy velmi kladně, včetně komiksového vydání v polovině 90. let. Tato kniha je však unikátní svou uceleností. Jako jediná přináší čtenářům soubor čtyř děl v jejich chronologické posloupnosti. Zejména první část s názvem Vládce mořských hlubin, který vás zavede pod mořskou hladinu kapitána Nema, byla nakladateli dlouho opomíjena a naposledy vydána v roce 1942. Na tuto část dále navazují díla Nemova říše, Rozkazy z éteru a Neviditelná armáda, kterými kniha pokračuje. Užívaný jazyk odpovídá době, ve které autor tvořil a nakladatel do něj záměrně nezasahoval, aby zůstala zachována harmonie a celková atmosféra, kterou autor vytvořil.... celý text

R47
16.01.2023 4 z 5

Tuhle knihu jsem četl s jediným účelem: aby na mě dýchnul duch příběhů Julese Verna, které jsem četl jako kluk. A to J. M. Troska naprosto splnil. Je to ten starý příběh, kde se bojuje za celosvětový mír, dospělost dvou kluků a počínající lásku. Troska vás také jako Verne protáhne po planetě od pólů k subtropům, pod vodou, po ní i vzduchem. Nejlepší je paradoxně první kniha trilogie, když teprve prozkoumáváte mořské dno a tajemného muže v pozadí. Nejbizarnější je poslední díl trilogie Neviditelná armáda se sněmem vládců rokujících nad tím, jaký je mír nesmysl. Některé stereotypy, jako například Asiaté, jsou úsměvné.

danny_21
07.11.2018 3 z 5

Jako kluk jsem zbožňoval Troskovy knihy zbožňoval, dospělému už dnes připadnou možná místy naivní a jednoduché, ale o dobrodružství v nich nebyla nouze. Celá sbírka čtyř románů má sestupnou kvalitu, hodnotil jsem je samostatně, jako celek je to u mě v těsně pod lehkým nadprůměrem - 70 %

J. M. Troska (p)
česká, 1881 - 1961
1970  90%Zápas s nebem (1. - 3. díl)
1969  85%Nemova říše
1993  79%Planeta Leon I.-II.
1992  88%Metla nebes
1991  80%Pistole míru

Kniha Kapitán Nemo: Vládce mořských hlubin / Nemova říše / Rozkazy z éteru / Neviditelná armáda je v