Smrt talentovaného ševce

Smrt talentovaného ševce https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86500/smrt-talentovaneho-sevce-86500.jpg 4 187 46

Kapitán Exner série

Člověk, který byl nalezen bez známek života v anglickém parku renesančního zámku, není jen tak obyčejný švec. Jde o zámeckého údržbáře, obecně známého všeuměla, ale především se tento švec stal evropsky populárním naivním malířem. Do městečka v době vraždy přijede náhodou kapitán Exner, aby tam strávil dovolenou. Je však do případu vtažen už tím, že vnikne do zámeckého parku, kde je zatčen. Pak mu nezbyde nic jiného, než vypátrat nejen pachatele vraždy, ale také bezohledného vandala, který poničil výtvarné dílo talentovaného šev­ce.... celý text

Bulba
18.01.2021 5 z 5

Kapitán Exner opět nezklamal. Detektivky pana Erbena se mi líbí nejvíc z detektivek z předrevoluční doby.

Ava365
23.12.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila mnohem víc než filmová verze s Jiřím Kodetem.

Magrata15
30.08.2020 5 z 5

Jeden z příběhů kapitána Michala Exnera. Byl zfilmován a filmová verze je dost podobná verzi knižní.
Mám ráda detektivky a kriminalistické příběhy a tento v podání Jiřího Kodat je jeden z mých oblíbených.
Kniha se moc pěkně četla. Při čtení jsem si představovala nejen postavy z filmu, ale i místa z natáčení v Opočně (v knize a filmu Opolná), zámek a okolí, protože toto město celkem dobře znám a mnohokrát jsem ho navštívila.

georginaa
07.07.2020 5 z 5

Nádherný detektivní příběh s Kapitánem Exnerem. Moc se mi líbilo i filmové zpracování v podání nezapomenutelného Jiřího Kodeta. Exner tentokrát pátrá po vrahovi obuvníka Rambouska, proslaveného majetného naivního malíře. Natáčelo se v okolí zámku Opočno.

woodward
05.07.2020 5 z 5

V tomto vyprávění o krvavé vraždě páně Erbenův vaudevillový hrdina kromě obvyklých eskapád - když jedna krasavice vybouchne, hned se najde nová - odhalí vraha, který (pozor, spoiler!) na svou oběť číhal za bukem!

Marla
09.05.2020 5 z 5

Takové líbezné městečko s krásným zámkem a ono tam dojde k vraždě! Naštěstí je po ruce elegán Exner, takže se vlastně o moc nejedná, než se kdo naděje je případ vyřešen...a pan Kodet ve filmovém zpracování tomu dodal šmrnc a vtip.

jprst
03.10.2019 5 z 5

Tak jsem si zopákl jeden z případů kpt. Exnera a zase jsem si to po letech užil. Opět dobré a příjemné počteníčko.

alzbeta4340
10.08.2019 5 z 5

Dnes už retro detektivka, která až nechtěně baví podrobnými popisy líbezné české krajiny. Ale čtení je to zábavné a rozhodně mě nenudilo. Ideální na dovolenou.

moničina
08.07.2019 5 z 5

Klasická výborná Exnerovka, ktorej niet čo vytknúť..

ArwenAragorn
14.06.2019 5 z 5

Tentokrát už klasika s kapitánem Exnerem, čtivá a dostatečně napínavá.

Slůník
11.03.2019 4 z 5

Prakticky žádná ideologie - smekám!

Chesterton
05.08.2018 5 z 5

Kdykoli znovu je možno zanořit se do odpočinkového napětí příběhu!!
Děkuji pane Erbene!

karel0684
24.07.2018 4 z 5

Kapitána Exnera mám rád závidím mu štěstí u žen :P. Na začátku příběhu se dozví, že jedna odjela, ale on nelení... A stejně se mu na dovolené vyskytne vražda... A on po vzoru Colomba chodí a povídá si...
Dobrá zápletka, dobře propracované osoby, pohodové odpočinkové čtení....

Eicherik
23.06.2018 5 z 5

Moje první knižní setkání s kapitánem Exnerem. Smrt talentovaného ševce je příjemná detektivka z prostředí klidného českého maloměsta doby nedávno minulé. Kniha je výborná a film je ještě lepší.

Blanchidlo
10.05.2018 4 z 5

Kapitán Exner nikdy neurazí,příjemné čtení.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Na svou dobu odvážný spisovatelův počin. Detektiv v socializmu jezdící v mercedesu a proutník ... Jinak detektivky od Erbana jsem měla moc ráda už jako malá a s chutí jsem se k nim vrátila. Skvělé.

Kerberos
25.06.2017 5 z 5

Jedna z jeho nejlepších,velmi dobře obsazené filmové zpracování.

Ondroslav
10.12.2015 4 z 5

Tím, že se nejedná o klasickou kriminálku je to příjemné nenáročné odpočinkové čtení. Kapitán Exner je sympaťák, co se otočí za každou sukní a příběh se odehrává na poklidném českém maloměstě bez vypjatých akčních momentů. Trochu mi při čtení vadilo, že příběh není zasazen do skutečných míst, resp. že je autor překřtil jinými názvy, a do konkrétního časového údobí. Příběh se tak odehrává v jakémsi fiktivním místě a čase.

Vojslava
16.09.2015 5 z 5

Exnerovská klasika si skoro nic jiného než pět hvězdiček nezaslouží... :-)

h2220
15.04.2015

jedna z nejlepší Exnerových detektivek- pěkně vymodelované prostředí, detektivka má spád.