Smrt talentovaného ševce

Smrt talentovaného ševce https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86500/smrt-talentovaneho-sevce-86500.jpg 4 187 46

Kapitán Exner série

Člověk, který byl nalezen bez známek života v anglickém parku renesančního zámku, není jen tak obyčejný švec. Jde o zámeckého údržbáře, obecně známého všeuměla, ale především se tento švec stal evropsky populárním naivním malířem. Do městečka v době vraždy přijede náhodou kapitán Exner, aby tam strávil dovolenou. Je však do případu vtažen už tím, že vnikne do zámeckého parku, kde je zatčen. Pak mu nezbyde nic jiného, než vypátrat nejen pachatele vraždy, ale také bezohledného vandala, který poničil výtvarné dílo talentovaného šev­ce.... celý text

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Kniha perfektní, ale s filmem mám problém.. Pan Kodet je (tedy bohužel byl) herec od boha, ale kapitán Exner prostě měl vypadat jinak..

Finskej
09.02.2014 5 z 5

K této knize lze říci jen jedno: zfilmováno. Kodet. JIŘÍ KODET, hergot! Bezchybně: http://www.csfd.cz/film/8128-smrt-talentovaneho-sevce/

honajz
20.07.2012 2 z 5

Možná díky zhlédnutému filmu jsem od knihy čekal víc (jak to tak bývá). Zdá se, že filmaři vytáhli esenci, kterou se ani Erbenovi samotnému nepodařilo v knize pořádně dotáhnout, a jako by knihu dotvořili. Každopádně toho floutka v podání Kodeta jsem měl problém v knize vidět, a vlastně díky tomu jsem si řekl, že si nějaké exnerovky přečtu.

brabofka
13.12.2011 5 z 5

první seznámení s Michalem. Nejdříve jsem viděla film, kde Jiří Kodet je prostě neodolatelný a pak se teprve dostala ke knížce, oboje bylo fantastické :-)

JaneTrestry
05.11.2011 5 z 5

úžasné, prostě senzační příběh, který mě hned nadchnul od začátku :) Kapitán Michal Exner se mi líbil hned od začátku a hodně jsem si ho oblíbila :) vrah byl mezi mémi třemi podezřelými, ale i tak jsem byla překvapena, jak na to Exner přišel :D:D:D

WEIL
16.08.2011

Motto knihy: "Vy jste nebyl špatný malíř, měl jste slušnou techniku, ale tu auru, to gró, to měl on. On začal později, a učil se rychleji a předběhl vás."