Pastvina zmizelých

Pastvina zmizelých https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218382/bmid_pastvina-zmizelych-218382.jpg 4 208 60

Kapitán Exner série

Břehy přehradního jezera pokryl za dlouhá léta nános nesčetných rekreačních chat. A právě tam, kde obyvatelé rušného velkoměsta hledají po celotýdenní lopotě a každodenních starostech relaxaci, se od jisté doby začali ztrácet lidé. V nepravidelných intervalech a nej­různější – od mladé ženy po babičku, od horníka přes řemeslníka k chuligánovi, nečekaně mizí chataři i starousedlíci. Zdánlivě nemají zmizelí nic společného, a přece je kapitán Michal Exner přesvědčen, že nějaká souvislost musí existovat…... celý text

Riccia
07.11.2020 5 z 5

Příjemně nekrvavá a příjemně čtivá detektivka s naprosto pohodovou atmosférou, kde sice jde o vyřešení zločinu, ale tak nějak mimochodem. Spíš je člověk na milé letní dovolené :-)

Peetrs
28.10.2020 5 z 5

Kniha vyšla na začátku sedmdesátých let. V té době bych knihu s pečlivě upraveným policistou v obleku a starém Mercedesu nečetl. Tehdy se chodilo v orvaných džínách a vlasy byly do půl zad. Hltal jsem americkou drsnou školu (dosud) a česká detektivka bylo něco čemu jsem nevěřil. Když jsem teď znechuceně odložil už několikáté "severské krimi" (nuda podle stejného mustru), sáhl jsem po Kapitánu Exnerovi. A byl jsem v šoku. Skvělá kniha s nádhernou atmosférou, kde se detektiv objeví až v druhé polovině děje. Erben tady vytvořil absolutně českou kriminálku vyjadřující pohodu a klid a přitom se to tady hemží záhadami. Vynikající povídka- nejenom pro čtenáře detektivek. Erben lehce obstojí v konkurenci takových es jako byl třeba Chandler, právě svým češstvím. Vynikající uklidňující četba.

georginaa
07.07.2020 5 z 5

Sedmý díl byl zasažen do pohodové rekreační oblasti. Jenže se to pouze zdá, že je pohodovou. Ztrácení lidí není jen tak. A to by nebyl ani kapitán Exner, kdyby na to nepřišel. Parádní vyšetřování a někdy i náhoda pomůže.

jopp
21.06.2020 3 z 5

Průměrná detektivka. Chvílemi jsem se neorientovala v množství postav. Moc jsem nepochopila, jak detektiv vraha s takovou jistotou odhalil, podle mě k tomu moc indicií neměl.

m_martina
20.05.2020 5 z 5

Kniha je zajímavá, možná i lehce hororová. Lidé se tam ztrácejí za záhadných okolností. Ale kapitán Exner všechno vyřeší, na to se čtenář může spolehnout. Doporučuji.

koubin007
09.01.2020

Fantastická oddechovka, která pohladí svou příjemnou, hřejivou atmosférou zasaženou mezi chatare, chalupáře a trampy kamsi doprostřed nádherné přírody s řekou a bujnými lesy. Exner je kliďas a řeší vše s noblesou lorda. Moc se mi líbí tento styl vyprávění a akoliv se jedná vlastně o záhadné mizení lidí, tak to na mě působí velice pozitivním dojmem a chvílemi jsme zatoužil zajet někam na osadu, posedět a popit pivečko, zrekreovat se. Sice se na první poctěni zdálo, že se v záplavě postav budu topit, poněvadž jich tam je nepreberně, ale postupně se to všechno vyjasní a zpřehlední. Moc čtivé a moc sympatické

Ava365
14.12.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších "Exnerovek". Napínavé a chvílemi až trochu strašidelné.

vladislav6610
29.10.2019 5 z 5

Někdy i velký detektiv potřebuje kapku náhody a štěstí,třeba jen k tomu, aby nedostal obuškem po hlavě.

Pavelpi
26.07.2019 5 z 5

Pěkná krimi na dovolenou.Příběh se odehrává v rekreační oblasti,kde je plno slunce a pohody,ale základ příběhu je kriminální.Ale docela se mi to líbilo.

čef
17.07.2019 5 z 5

Opět jeden z pěkných příběhů s Michalem Exnerem, známým to bonvivánem české detektivky. Tentokráte řeší zmizení obyvatel jedné z rekreačních oblastí. Poklidné pátrání, popíjení v místní restauraci a spousta rozhovorů s místními, takový je to příběh. Nakonec trochu překvapivé řešení všech záhad. Čtení na chvíli, které nebudete litovat.

ArwenAragorn
14.06.2019 5 z 5

Tak tuhle knihu mi půjčila teta, když jsem byla ještě dítě a tajila jsem její čtení před rodiči. Tehdy mi přišla skvělá a dnes?Ona fakt skvělá je!

eiramka
09.03.2019 4 z 5

I zachtělo se mi staré dobré české detektivky a po kom jiném sáhnout, než po Exnerovi . A nezklamal, samozřejmě :) Exner je skoro vždycky sázka na jistotu, úplně jsem zapomněla, jak mne kdysi dávno okouzlil. Nervy vám to nepocuchá, krvavých a bestiálních líčení se bát nemusíte, naopak se vám dostane skvělého líčení postav, napínavé zápletky a výletu do doby dávno minulé (i když samozřejmě přiměřeně vypulírované). Prostě dobrá česká detektivka.

85098211
07.03.2019 5 z 5

Jméno kapitán Exner mi nebylo neznámé, ale to bylo asi tak všechno, protože jsem jinak nevěděla vůbec nic ;-). Takže jsem byla, než jsem si tuto knihu vybrala, opravdu nepřipravená a netušila jsem, zda se mi tedy bude líbit. Ale samozřejmě jsem doufala (soudě podle hodnocení tady), že budu minimálně spokojená ;-). A musím uznat, že mě příběh zaujal hned od samého začátku. Jedná se totiž o hodně zajímavý případ, který se klidně mohl stát i ve skutečnosti. Exner je sympaťák, který se čtenáři okamžitě dostane pod kůži. A jenom díky němu je nakonec odhalen i pachatel. Za sebe dávám bez zaváhání pět hvězdiček a časem si určitě zase nějaký případ s kapitánem Exnerem dám :-).

Blanchidlo
05.11.2018 5 z 5

Z počátku mi chyběl kapitán Exner, jakmile se ale objevil, byla to obvyklá smršť a lahoda pro duši :) Detektivky s Exnerem mám velice ráda!

alnahu
18.10.2018 5 z 5

Výborná detektivka z českého prostředí , která se čte sama.

Warden
06.09.2018 5 z 5

Jednoznačně nejlepší Exner, se skvělou atmosférou. Čtu opakovaně :)

zuzana-koubkova
07.08.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které znám. Čtu ji už aspoň po sté.

Eicherik
29.07.2018 5 z 5

Naprosté nadšení a zatím nejlepší Exner, jakého jsem dosud četl. Tak napnutý, jak případ dopadne už jsem dlouho nebyl. Vřele doporučuji.

alzbeta4340
19.05.2018 5 z 5

Z dnešního pohledu je to sluníčkové retro. Jinak je to dobře napsaná a hlavně dobře vymyšlená detektivka, která v době svého prvního vydání musela být skutečný knižní hit.

HD-gwtw
28.03.2018 4 z 5

Jediným zklamáním bylo, že v první třetině knihy se kapitán Michal Exner téměř nevyskytuje. Jinak parádní čtení :-)