Kam se poděl můj sýr?

Kam se poděl můj sýr? https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10570/kam-se-podel-muj-syr-10570.jpg 4 540 102

Jedná se o podobenství, které odhaluje hluboké pravdy o změně. Je to zábavný a poučný příběh o čtyřech zajímavých postavičkách, které žijí v „Bludišti“, kde hledají „Sýr“. Sýr je metaforou toho, co v životě chceme, ať už je to zaměstnání, partnerský vztah, peníze, dům, svoboda, dobré zdraví, společenské uznání nebo duševní vyrovnanost. Bludiště je místo, kde hledáme to, co chceme.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Pragma

Who Moved My Cheese? , 1998

Naďa2411
16.12.2021 4 z 5

V knize je popisován rozdíl mezi zvířaty a lidmi, kdy jim dojde potrava. V případě myší automaticky hledají nový zdroj potravy (sýr). U lidí je myšlen sýr jako pojem pro práci, vztah, zdraví....Pokud člověk došel ke svému cíli, zpohodlní a již nemá tendenci nic vylepšovat, zdokonalovat. Pokud mu "sýr" dojde, chvíli trvá, než si to uvědomí. Je potřeba hledat nové cesty, odvázat se od strachu, který nás většinou brzdí, protože někdy strach je větší hrozba pro člověka než-li skutečná situace. V dnešní rychlé době, je toto téma velmi aktuální neboť v každé oblasti je potřeba se rychle přizpůsobit a nebát se i ryskovat.

Ashi
05.11.2021 4 z 5

Kratoučká kniha nutící k zamyšlení.

knihovna1
02.09.2021 5 z 5

Roztomilý návod, jak máte hledat a najít spokojenost a nebát se změny. Příjemně velká písmenka. Budete nad ní pokyvovat hlavou - pravda, pravda, pravda. Je to i takové zrcadélko. :-) Knížka se mi líbila

Munchkin451
26.07.2021 4 z 5

Roztomilá kniha, kterou přečtete za chvilinku a dovede vás k zamyšlení. Hodlám se k ní vracet v budoucnu, obzvlášť ve chvílích, kdy budu procházet nějakou životní změnou:)

verunb
24.05.2021 5 z 5

Pokud se plácáte v životě, je tohle kniha přesně pro vás.

DreamerX9
21.05.2021 3 z 5

Zajímavá myšlenka . Rozhodně je důležité život tvarovat dělat změny a přizpůsobovat se protože doba se mění. Nebylo to nic světoborného ale taková rychle počtení

HeleHo.
13.05.2021 3 z 5

Taková jednohubka, pro mě nic objevného. Řekla bych, že čtení je vhodné spíš pro konzervativní nebo starší čtenáře a věřím, že leckomu může otevřít oči.. Jedna hvězda za hravé podání, autor nehledá žádné složitosti.

tuommo
26.04.2021 3 z 5

Rychlovka, která propaguje životní změny.

Jamolina
30.01.2021 3 z 5

Kniha je velice kratičká a čte se dobře. Líbila se mi alegorie s bludištěm, ve kterém je sýr. Dvě hlavní postavy se jmenují Leňo a Beňo a musím říct, že jsem si je docela pletla. Pokud bojujete se změnami a dělá vám problém se na ně adaptovat, kniha vám může pomoci získat nadhled. Jestliže jste už pár seberozvojových knih četli, nečekejte zázraky - většinu věcí jste už četli nebo slyšeli jinde (a v jiné formě). Nemusí to být nutně na škodu, spoustu věcí člověk potřebuje slyšet opakovaně.

Berulidemknihy
13.01.2021 4 z 5

Na tuto knihu, jsem se po dopuročování kamarádky moc těšila. Nemohu říci, že bych byla zklamaná to v žádném případě! Ale přeci jen, tento problém tolik neřeším. Jsem člověk, co se přizpůsobuje rychle a změny vyhledává. Pokud ale víte, že vám změny v životě dělají problémy moc doporučuju po ní sáhnout. Myslím, že spoustě lidem by mohla pomoct otevřít oči.
(Co byste dělali, kdybyste se nebáli?)

Remium
31.12.2020 5 z 5

Doporučuji, jednoznačně. Kniha jednoduše osvětluje fakt, že je nutné v životě dělat změny, ať se nám to líbí nebo ne. Určitě pomůže.

Prince_of_book
16.11.2020 5 z 5

Knihu jsem si přečetl na doporučení a byl jsem k ní prvně rozpačitý. Někteří tvrdí, že kniha vám změní život a někteří, že je to naprostá blbost, což se ale většinou u tohoto typu knih stává a tak jsem se rozhodl udělat si vlastní názor.

Příběh v němž se objevují připodobnění k myším s sýrům se čte velice dobře, ať pro to, že je podaný velice jednoduše, nebo pro velká písmenka. Kniha předává podněty nejen na životní změny, ale i na to, jak se takovou neočekávanou životní změnou vyrovnat. Je už jen na člověku, zda chce nějaká moudra v knize vidět či nikoliv.

Za sebe nemám co knize vytknout. Téma, které by mohlo být popsáno na x set stránkách velmi vědeckým jazykem, vysvětluje velice jednoduše tak, že to zvládnou pochopit opravdu i děti(i když ty to budou brát spíše jako pohádku). Dá se přečíst doslova za pár minut a nějaká životní moudra se v ní určitě dají najít.

10/10

Tebby
08.11.2020 3 z 5

Podobenství s myškami se mi líbilo, myšlenky byly také fajn, pár poznámek z knihy mám. Jen mě dost překvapilo pár věcí: malá knížečka a ještě psaná takovým písmem, k tomu obrázky přes půl stránky a na konci téměř nesmyslná diskuze. Během čtení mě napadlo, že by se ta knížka mohla líbit mému jedenáctiletému švagrovi.

Serafim
23.10.2020 3 z 5

Zcela určitě se nepřidám k těm, kdo jásají, jak jim tato kniha pomohla změnit život. Dala podněty, burcuje myšlení a čeří stojaté vody myšlení i jednání, to se musí uznat. Ale vše další nechává na čtenáři - což je asi normální a správně. Avšak změnám v životě věřím spíše díky dlohodobějšímu doprvázení než jen nadhozeným výzvám ...

bakjo95
04.07.2020 3 z 5

Na můj vkus až moc sentimentální. Kdyby mi bylo 10, tak by se mi knížka určitě moc líbila jako čtení na dobrou noc, ale nějaké vyšší poselství v tom opravdu nevidím. Spíš zbytečně protáhlé podobenství o myškách, které by napsalo i 5leté dítě, dost možná i menším písmem.
Něco to do sebe má, ale rozhodně ne nic převratného. 50%

Křovák
13.06.2020 1 z 5

Kniha mi byla doporucena, ale nezaujala me.

saryk93
07.06.2020 3 z 5

Myšlenka knihy je sice hezká, ale můj názor je ten, že je kniha dost přeceňovaná. Uvědomuji si sice, že existuje spousta lidí, kterým kniha hodně dala, jelikož měli vše nastavené podobně jako Leňo a metafora v příběhu jim otevřela oči. Mně osobně to bohužel příliš nového nedalo, což, když se nad tím, tak zamyslím, je asi obrovská výhra. To, co mi ale v knize vadilo, bylo neustále opakování toho samého. Chápu důvod, proč to takto autor udělal, ale pro mě to byl bohužel dost "rušivý element". Kniha by šla zkrátit minimálně na polovinu a vše podstatné by tam přesto bylo. Z toho důvodu ubírám dvě hvězdy, jinak jako motivační kniha to nebylo špatné, ale četla jsem lepší.

Malýmedvěd
28.05.2020 2 z 5

Tak jako ano, je to pravda, ale udělat z toho knihu? To jako vážně? Navíc ta nechutná agitka po americku na začátku, je skoro stejně dlouhá jako bajka samotná.

gemi
16.05.2020 1 z 5

Podobenství (bajka), psané slabikářovým písmem, které by se dalo shrnout jedou větou "když se mění prostředí, musíte se měnit i vy", ovšem roztahané do sto (slabikářových) stran.

Mnaui
01.05.2020 5 z 5

Čeká vás změna? Jste nespokojení? Nevíte, kam dal? Toto velmi vtipné, krátké a hlavně naprosto trefné vyprávění vám otevře oči a ukáže směr