Kafe @ cigárko

Kafe @ cigárko https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272889/bmid_kafe-a-cigarko-267-272889.jpg 4 1697 425

Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas? Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle. Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat. Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová. A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, vznikne kniha, kterou prostě chcete mít. Kterou chcete dát jako dárek. Protože tahle kniha vám zvedne náladu tak jako žádná jiná!... celý text

Zuziiik
12.04.2016 4 z 5

Knížka je krásná na pohled. To zpracování je opravu neobvyklé a hezké. Je to přesně ta knížka, kterou si občas otevřete a pobavíte se nad jednotlivými "kapitolami" a pak se zase vrátíte ke svým hororům a psychothrillerům :). Dostala jsem ji k narozeninám a měla jsem velkou radost. Bude mít čestné místo v mé knihovně. Je to prostě taková hezká oddychovka :)

kloin
11.04.2016 4 z 5

Knížka která pohladí. Příběhy a situace, které by často mohly být i z jiného prostředí.

Pepína15
10.04.2016 4 z 5

Knížka je psaná velmi čtivě, často jsem obdivovala, jak barvitě a hlavně syrově jsou zážitky líčeny. Určitě knížka, která stojí za přečtení, změní jistě vnímání filmů a seriálů a umožní nahlédnout do reálného světa vysněné profese každé druhé holky. Bohužel mi občas vadilo, že příběhy na sebe až tak moc nenavazují a to, co jsem se dozvěděla o knížce a jejím smyslu v poslední kapitole, bych ocenila spíše na začátku.

pavlanka
08.04.2016 4 z 5

krásně jsem se u této knihy odreagovala :)

orchidea
07.04.2016

Velmi úsměvné čtení, psané s nadhledem.

debe
05.04.2016 4 z 5

Styl autorky, její nadhled a jedinečné prostředí, které popisuje je fajn. Ale číst to na jeden zátah tomu všemu ubírá na kouzle. Takhle jednou týdně dostat "svou dávku" mi přijde stravitelnější.

Radkab.
04.04.2016 5 z 5

Knihu jsem původně koupila pro maminku, která si Marii Doležalovou oblíbila ve StarDance, nicméně nakonec jsem si ji přečetla i já a byla jsem mile překvapena. Čtivá, pohodová knížka, na večerní relax jako dělaná. Za sebe rozhodně doporučuji!

janasim
02.04.2016 5 z 5

Milá, tato je kniha je vážně velmi milá, hladila mě, těšila mě. Na první pohled neobvyklý formát, ale moc se mi zalíbil. Stránky jsou moc příjemné na dotek. Samozřejmě, že na knize je nejdůležitější její obsah a ten je v tomto případě usměvavý. Nenechte se odradit tématem. Říkáte si, že herectví a jeho zákulisí vás nezajímá, ale tato kniha se vám i přesto zalíbí. Věřte tomu a mrkněte na ni aspoň jedním očkem, už se neodtrhnete.

Lilith1
01.04.2016 4 z 5

Příjemné lehké počtení, které zavede čtenáře do zákulisí hereckého života. Strašně mi teda připomínala knížky Jiřího Sováka, takovým tím stylem vyprávění. Nicméně i ty jsem měla ráda.

Lenka.Vílka
27.03.2016 4 z 5

Nemám tušení, jak tuhle knihu hodnotit. Na jednu stranu se jedná o naprosto zbytečnou publikaci na téma, které vlastně vůbec nikoho nezajíma (tak si to myslím já) - (většina lidí netouží po tajemství produktu průmyslu, ale chtějí rozebírat jeho výsledek), ale na druhou stranu neskutečně vtipně napsaná kniha, která mě vážně bavila (jestli se na ni "Saša" skutečně podílela pouze sama bez pomoci jiných, klobouk dolů...nebudu tady lhát...Marii Doležalovou znám z té jedné role...do divadla nechodím a české filmy moc nemusím). Ale taky si nedokážu představit, že mám knihu v knihovně a vracím se k ni. Přečetla jsem, bylo to fajn a zase vrátím do knihovny. Tak nějak (neplánuji hereckou kariéru). A ten formát knihy...no jako člověk zvyklý dát si knihu na koleno na gauči a číst v sedě, jsem nebyla moc nadšená. Ale obsah knihy vyvážil formát. Snad napíše další knihu. Přečtu si jí.

TeaPeter
24.03.2016 4 z 5

Jsem trochu na rozpacích. Ta kniha je moc pěkně napsaná, je na ní nesmírně sympatické, že se i na stresující a nepříjemné věci dokáže podívat pozitivně. A k tomu se ještě výborně čte. Není sice jasné jestli je to beletrie nebo spíš novinařina, ale to vem čert. No ale na druhou stranu, nepřijde mi jako kniha, za kterou by se měla dávat Magnesia Litera. Není to velká literatura, je to spíš komorní monolog člověka, který dělá to, co má rád, i když by do toho někdy nejradši kopnul. Uvidíme, jestli autorka bude v psaní pokračovat nebo jestli se bude věnovat něčemu jinému - přece jen dobře hraje (ano, její roli Saši považuji za životní a nemyslím, že by to KDOKOLI dokázal zahrát lépe; ona sama si to asi nemyslí a tu roli nevím proč moc ráda nemá) a jak se nedávno ukázalo i pěkně tancuje...

Alaglesia
23.03.2016 5 z 5

Od knihy jsem nic moc nečekala a nakonec jsem byla nadšená. Líbilo se mi provedení knihy i její obsah. Nikdy mě oblast herectví nezajímala, ale Marušky vyprávění jsem doslova hltala a těšila jsem se vždycky na další historku. Není to styl psaní u kterého bych se smíchy za břicho popadala, spíš vyprávění na mé tváři vyloudilo úsměv. Doufám, že Maruška vydá další články jako knihu, protože nejsem fanda čtení elektronické podoby textů.

combatgirl
22.03.2016 2 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila dlouho a musím bohužel říct,že mě zklamala.Četla se mi těžce a opravdu mě nebavila.Škoda :-(

Mishell14
22.03.2016 4 z 5

Krásně hlavně vtipně bapsáno,Maruška si ze sebe umí udělat legraci a to je důležitý pro všechny introverty

Bookslover
21.03.2016 4 z 5

Zábavná a hezky vypadající knížka, která se bude skvěle vyjímat na každém nočním stolku. Pokud jste se někdy zajímali o herecký svět, Maruška vás bude bavit. Dobrá nálada při čtení zaručena!

kristeen
21.03.2016 4 z 5

Překvapivě dobré, překvapivě vtipné, překvapivě trefné. Nic z toho jsem od téhle knížky zpočátku nečekala, takže jsem byla opravdu příjemně...překvapená:)

medialstar
20.03.2016 3 z 5

Vtipný náhled do tajů herecké profese plný upřimnosti a otevřenosti. Přečteno na jeden zátah a přesto jsem neměla pocit, že čtu pořád to samé nebo se něco opakuje. Stripy Jana Hofmana jsou dokonalým partnerem textu, dávají tomu finální grády. Já se u knihy bavila, strávila s ní přijemné odpoledne a těším se na případný druhý díl.

Samira
18.03.2016 5 z 5

Výjimečný kus je jedinečný v tom, že už po chvilce víte, že v ruce držíte něco, co se málokomu povede. A že se vám pravděbodobně bude líbit i za několik let.
Nadčasové postřehy z hereckého prostředí, jsou okořeněny nevšedním humorem, otevřeností, která dnes nemá obdoby a laskavostí ze srdce. Velkého, ztřeštěného, chytrého a také originálního.
Všechno je pak doplněno skvělými ilustracemi od Honzy Hofmana a dotvořeno jedna radost.
Čas s "Kafe a cigárkem" nebyl ztracený, naopak to byl ten nejlepší relax ze všech.
Nádhera, doporučuji!

Recenze v záložkách

stavinohova
12.03.2016 5 z 5

Me se teda kniha libila MOC!,,,, oddychovka, skvely humor a mam supr pocit ze jsem se bavila....

Pivísek
12.03.2016 3 z 5

Naštěstí jsem ji četla po kouskách v práci při obědě, takže se mi "nepřejedla". Ale i tak mi historky občas nepřišly úplně vtipné nebo zajímavé, tím však nechci říct, že by kniha byla špatná! Prostě dobrý průměr! :o)