Jen jeden den

Jen jeden den https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200314/bmid_jen-jeden-den-cGa-200314.jpg 4 483 90

Když americká studentka Allyson potká během svého výletu do Evropy na pouličním představení Shakespearovy hry Večer tříkrálový bezstarostného holandského herce Willéma, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. A když je osud na druhý den svede dohromady znovu, Allyson udělá něco, co by sama od sebe nikdy nečekala: změní všechny své plány a odjede s Willémem do Paříže Po jediném společně stráveném dni a jedné noci se jiskra rozhoří v jasný plamen… dokud se Allyson na druhý den nevzbudí a nezjistí, že je pryč nejen její milenec, ale také její luxusní hodinky a s nimi i sen o velké lásce. Za jediný den se život mladé dívky převrátí naruby. Allyson se vrací do Států a jako poslušná dcera podle přání svých rodičů nastoupí na vysokou školu. Během prázdnin však znovu utíká do Paříže – aby našla odpovědi, vášeň a možná i skutečnou lásku, která ji od onoho osudového dne nedává spát.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Just One Day , 2013

Dee.Grusova
20.02.2016 5 z 5

Nádherná knížka plná překvapení. Nikdy jsem doopravdy nevěděla, jak to s Lulu dopadne a každý moment mě bral za srdce. Moc krásně čtení. Gayle opět nezklamala. :)))

Danago
03.01.2016 5 z 5

Bookworm_213
10.11.2015 2 z 5

Tohle nebyl ten pravý příběh pro mne. Občas si představím, jak by příběh mohl fungovat ve skutečnosti a silně zde o tom pochybuji. Vždyť autorka přímo nabádá odcestovat s někým, koho neznáte, do země, kterou neznáte. Knihu jsem několikrát odložila a zpětně se k ní vracela jen ze slušnosti ji dočíst. Jako bezvýznamná plus vidím představení Shakespeara a zmínku o Praze.

mayacfc
04.10.2015 3 z 5

Začátek mě bavil, potom to byla strašně dlouhá nuda a až ke konci mě to zase začalo bavit. Autorka to bohužel nebo bohudík? Napsala tak dobře, že si prostě musím přečíst další díl. Ale jednu hvězdičku dám za to, že v knížce byla zmínka o Praze.

warca
13.09.2015 4 z 5

Pěkný příběh, který zaplní volné chvíle.

majinka
16.08.2015 5 z 5

Krásná kniha, napínavý příběh...

Adele02
11.08.2015 2 z 5

1 hvězdička za tolik zmínek o ČR
1 hvězdička za francouzštinu, Paříž a Shakespeara

-1 hvězdička za debilní hrdinku
-1 hvězdička za debilního vedlejšího hrdinu
-1 hvězdička za to ostatní

Tak jsem čekala něco fajnového, protože spisovatelka je dost opěvovaná, ale dostalo se mi něco zcela jiného, než jsem čekala. Autorka má očividně ráda ČR, což je fajn, na to se v knížkách moc nenaráží :D, ale to je asi všechno. Nudné, dlouhé, vláčné, víc přívlastků mě nenapadá.
Ale ještě dám autorce šanci u Zůstaň se mnou.

rajen
27.07.2015 5 z 5

Neuvěřitelné, touto knihou jsem se vrátila do svych 19 let a hodně jsem se v ní našla. Akorát místo jednoho dne jsem měla dva a neodehrávaly se v Paříži, ale v Haagu. Můj "hrdina" nebyl herec, ale muzikant. Nemuseli jsme se hledat a našli se pak bez problémů. A i když to pak netrvalo dlouho a nakonec to neklaplo, nikdo mi už nevymaže ty dva krásné dny, které svým způsobem dál ovlivnily můj život.
Ano, za jeden den se toho může stát opravdu hodně!
Knihu jsem si vzala v knihovně náhodným výběrem, tedy ne tuto, ale druhý díl a po zjištění, že jde o druhý díl, jsem zaběhla pro první, který byl naštěstí volný. Obě knížky jsem přečetla tedy hned za sebou v jednom dni, takže je posuzuji tak trochu společně. Navíc, nemít hned po ruce druhý díl, tak se asi zblázním.
Krásné, pohladilo mě to po duši a zaneslo do vzpomínek. Je to nejen o lásce, ale hodně i o hledání sama sebe. Kniha ukazuje, jak je mladý člověk silně formován rodinou a najednou je tu někdo jiný a ovlivní jeho život, myšlení a směřování do budoucna. Může to být i takový návod, jak vzít život do svých rukou. Nebo aspoň zkusit něco jiného a odprostit se od dosavadního zaběhlého života.
Je to krásná romantika s nádechem dobrodružství a spoustou myšlenek. A z vlastní zkušenosti můžu říct, že ne až tak vzdálená realitě.

Market = )
26.07.2015 3 z 5

If I Stay mě nadchlo a čekala jsem to samé i tady, ale bohužel mě zaujala až poslední třetina knihy. Ne že by to předtím byla nějaká otrava bez nápadu, ale rozhodně jsem to něměla tak, že bych se nemohla odtrhnout. Budu si držet palce, aby to u příští knížky bylo zase ono...

NikaMirka
18.07.2015 5 z 5

Nejprve jsem knihu chtěla odložit, protože jsem se obávala, že to bude zase jeden z těch příběhů bez fantazie, kdy se dva potkají, prožijí spolu něco výjimečného a nakonec se do sebe zamilují...a konec. Jenže příběh dostává nečekaný spád v momentě kdy se Willem ztratí, nečekaně a náhle. A v ten moment začíná příběh, který je výjimečný tím, že hlavní hrdinka po roce stráveném v nejistotě a světě, kde tápe nad tím co bylo, co je nebo co bude se rozhodne přesně pro to, co bych asi udělala já. Opět zajet tam, kde ztratila něco výjimečného, co s ní - i přesto, že se brání - zůstávalo celý rok. V příběhu je krásně ukázáno, jak jeden den může poznamenat náš život, třeba ne do jeho konce, ale na pár let. Je v něm krásně vykresleno, že láska je někdy šílená a silnější než rozum. A taky, že život je někdy opravdu jen o náhodách a o tom, jak se rozhodneme na ně reagovat, o tom, že nejlepší věci, které si přejeme nás potkají, když už je nečekáme a o to krásnější je, když nás potkají. Knize dodává na kouzlu William Shakespeare a jeho nádherná, okouzlující a někdy přespříliš tragická díla, která jsou do příběhu včleněna a ovlivňují život dvou hlavních postav. A určitě by se na mě Shakespeare nezlobil, kdybych řekla, že kniha rozvíjí jeho citát:
„Celý svět je jeviště a všichni lidé na něm jenom herci."
Je jen na nás, jak s tím hodláme naložit :)

adelaska
17.07.2015 5 z 5

Absolutně nechápu, jak dlouho jsem mohla takovou úžasnou knížku obcházet. Očekávala jsem klasickou přeslazenou romanťárnu a byla jsem opravdu překvapená. Je to neskutečně krásná, dobrodružná, vtipná, dojemná a samozřejmě romantická kniha. Pro mě je tato kniha hodně výjimečná. Hlavní postavy jsem si zamilovala téměř hned. Jdu na pokračování.

Vitnerová
20.05.2015 5 z 5

Tak tato kniha mě opravdu ohromila. Čekala jsem podle komentářů i popisu knihy slaďárnu kterou v polovině odložím k ledu, ale kniha velmi mile překvapila. Nemohla jsem se o knihy odtrhnout, když jsem se začetla v autobuse přejela jsem čtyři zastávky, když jsem jí četla při vaření spálila jsem těstoviny a zničila hrnec. Tato kniha mě pohltila a to dostlova. Přečetla jsem jí za dva dny, četla jsem ve škole, ve vaně, v autobusu, když jsem šla po městě prostě a jednoduše všude. Už jsem četla od autorky jeden titul (If i stay) ale tato kniha byla bomba. Jestli v nejbližší době neseženu tuto knihu jako ebook budu se muset spokojit s knížkou protože bez okamžitého pokračování to asi nezvládnu :-)
Opravdu tuto knihu doporučuji všem a doufám že pokračování bude ještě napínavější :-)

Barbra06
17.05.2015 4 z 5

Na mě kniha udělala docela dobrý dojem. Během víkendu jsem jí přečetla a musím říct, že se mi líbila hodně. Už dlouho jsem nečetla knihu, z které bych měla tak dobrý pocit. Už jen proto, že mě autorka závěrem knihy skvěle nažhavila na pokračování příběhu Jen jeden rok.

kklepkaa
06.05.2015 3 z 5

Kniha je vlastně o hledání sebe samé a to že je v tom zamíchaná romantika na ulicích Paříže je už jen takové plus navíc...

NicaCola
25.04.2015 3 z 5

"Na jednu stranu vím, že jeden den navíc nezmůže nic, jen odloží žal. Ale v skrytu duše uvažuju jinak. V jeden den se narodíme. V jeden den umřeme. V jeden den se můžeme změnit. A zamilovat. Během jedinýho dne se může stát cokoli..."

eLeR
07.04.2015 2 z 5

Prvá polovička pre mňa nezáživná, jediné plus, že Willem nebol dokonalý, ale javil sa trošku ako sukničkár. V druhej polovičke to malo celkom spád, lepšie sa to čítalo. Knihu som ukradla mojej dcére z poličky, ináč by som sa ku nej nedostala.

Mermaida
18.03.2015 4 z 5

K téhle knize jsem se dostala díky malé brožurce "upoutávce" přiložené v nějakém časopise. Upoutávka mě tak zaujala, že jsem si chtěla knihu přečíst.
Ale ke knize, příběh byl hezký, z knihy sálalo romantično a napětí, jak to dopadne a zdali Allyson uspěje.. Bohužel kniha se mi četla o něco hůře než bych čekala, nevím zdali jsem natrefila na nějaké "špatné a chybné vydání", ale přišlo mi, že v ní byly chyby, překlepy typu místo "je" - "ke" a podobně; nebo dokonce chybný překlad, neboť některé věty nedávaly smysl, většinou v předložkách nebo v použití "se" a "si". Což dost mátlo a odrazovalo. Ale knihou jsem se prokousala. Jen ten konec ... Byl, řekla bych, "nečekaný"
P.S. Díky knížce jsem dostala chuť a vysnila si cestu: "Praha - Londýn (let); Londýn - Paříž (vlak) a Paříž - Praha (let) :-) Třeba se povede jednou i uskutečnit :)

Terka18
11.03.2015 4 z 5

Zajímavá knížka - pro mě, takovou jsem četla poprvé. Děj jel od začátku, nepřipadalo mi, že by se to někde zadrhlo a nudila jsem se. Ale zase na druhou stranu, to pro mě není jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Dobrá oddechovka. Vyvolala ve mě chuť cestovat, tak jako hlavní hrdinka, a hodně otázek.

VercaLukasova
09.02.2015 5 z 5

První polovina mě moc nebavila, ale od druhé části to byl zážitek! Sice mi hodně vadila Allysonina matka, ale ta tam naštěstí nebyla pořád. Líbí se mi to cestování po Evropě a objevování nových míst. Hned jsem měla chuť sednout na vlak a někam vyrazit. Už se moc těším na pokračování s názvem Jen jeden rok. :)

IvettSp
02.02.2015 5 z 5

Lepší román jsem už dlouho nečetla. Během dvou dnů jsem měla knihu přečtenou. A velmi mile mě překvapil konec - žádné typické romantické klišé. Prostě příjemná oddechová knížka.

pro ženy cestování Paříž vysoká škola

Gayle Forman
americká, 1970
2016  75%Byla jsem tu
2015  76%Kam jsi odešla
2014  78%Jen jeden den
2014  76%Zůstaň se mnou
2015  75%Jen jeden rok

Kniha Jen jeden den je v