Jen jeden den

Jen jeden den https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200314/bmid_jen-jeden-den-cGa-200314.jpg 4 483 90

Když americká studentka Allyson potká během svého výletu do Evropy na pouličním představení Shakespearovy hry Večer tříkrálový bezstarostného holandského herce Willéma, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. A když je osud na druhý den svede dohromady znovu, Allyson udělá něco, co by sama od sebe nikdy nečekala: změní všechny své plány a odjede s Willémem do Paříže Po jediném společně stráveném dni a jedné noci se jiskra rozhoří v jasný plamen… dokud se Allyson na druhý den nevzbudí a nezjistí, že je pryč nejen její milenec, ale také její luxusní hodinky a s nimi i sen o velké lásce. Za jediný den se život mladé dívky převrátí naruby. Allyson se vrací do Států a jako poslušná dcera podle přání svých rodičů nastoupí na vysokou školu. Během prázdnin však znovu utíká do Paříže – aby našla odpovědi, vášeň a možná i skutečnou lásku, která ji od onoho osudového dne nedává spát.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Just One Day , 2013

MaggieEvans
06.07.2014 4 z 5

Začátek trošku slabší, kouzelná část v Paříži, otřesná rodina a rok na vysoké. Hodně krásně byla popsaná proměna hlavní postavy. Až na ten pomalejší rozjezd to bylo super.

Knihomolka Rů
05.07.2014 5 z 5

Miluju tuhle knihu, neskutečně!
Vzala jsem si ji na prázdniny s vědomím, že to bude snad takové nějaké to lehké prázdninové čtení, ale tato kniha mě do sebe šíleným způsobem pohltila a za jedno odpoledne jsem ji měla přečtenou.
Páni, ani nemůžu vyjádřit všechny pocity co z ní mám.
Jedním slovem je pro mě prostě úžasná. Miluju ten příběh, postavy, autorčin styl psaní, který mě ani na jednu chvíli nezačal nudit.
Ale ten konec.. uff, na to jsem musela ještě dlouho myslet. Až pak mi došlo, že jestli nepřestanu, asi se z toho zblázním:D
Tím pádem to má pro mě jediný závěr, musím co nejdřív sehnat druhý díl, jelikož tento konec mi vážně nedával spát.
Allyson mě občasně štvala (já to tak mívám skoro u všech hlavních hrdinů), ale měla jsem ji ráda. O Willemovi nemluvě. Jediná postava, co mi nesedla byla Mélanie, tu jsem neměla z duše ráda už od začátku, ani sama nevím proč.
Abych to nějak uzavřela, byla to úžasná kniha s neskutečnou fůrou skvělých myšlenek, která mě jednou po dlouhé době zase opravdu bavila a já zažila opravdový požitek z četby:) Všem vřele doporučuju.

Liana
02.07.2014 5 z 5

Krásny príbeh aj keď s trochu zvláštnym koncom, ale hneď aj idem na pokračovanie, tam sa to snáď celé jasnejšie uzavrie.
Kniha sa čítala ľahko a rýchlo, bola pútavá a hneď som aj dostala chuť prečítať si niečo od Shakespeara.

Vendiii1
27.06.2014 4 z 5

Lepší, než autorčina další kniha Jestli zůstanu.
První část se mi docela táhla a příliš mě nebavila. Nejvíc se mi líbila část, která se jistě dala nazvat road tripem:)

vaili
10.06.2014 4 z 5

Musím souhlasit s názory níže .. pomalejší rozjezd, skvělá Paříž, děsný rok na škole a opět skvělá Paříž až do konce knihy :) takže kromě té jedné části skvělá kniha :)

MisuleB
28.05.2014 5 z 5

Tak musím říct, že kniha mě dost překvapila. Čekala jsem míň. Musím říct, že začátek až Willemův "útěk" mě až tak nebavil, kniha mě pořádně dostala až když se z Allyson stane "chodící troska po ´rozchodu´", to, jak se z toho postupně dostává a snaží se ho najít jako "jehlu v továrně na jehly" (:´D), to za čím si šla, bylo prostě skvělé. Celkově zápletka se Shakespearem byla povedená a hodiny s pane profesorem-nevím-jak-se-jmenuje mě dostaly.
Opravdu dobré čtení, nad kterým se i zamyslíte. :´)

Nelin
27.05.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Doporučuji všem, protože tahle za to stojí. :)

Klaris 99
26.05.2014 4 z 5

Od této knihy jsem vůbec nic nečekala, a možná proto mně příjemně překvapila.
Dějové vzraty a měnění postav dosáhlo toho, že kniha sice byla pořád o tom stejném, ale pořád o něčem jiném. Tedy děj sice semtam kolísal, ale to co mi to celkově přineslo, převažuje slabá místa.

Vlastně nevím co tady mám pořádně napsat, protože tak smíšené pocity jsem po přečtení žádné knihy neměla. Buď to bylo jé to je super to chci doma, nebo to byla, ale i blbost, a taky je tu průměr. Ale tato kniha, byla všechno. jak průměr, tak super, ale blbost, a teď co si mám vybrat. Doufám, že si mi to za další díly trochu vyjasní a doufám, že se všechno vyjasní protože ten konec.,, Achich ouvej".

Každopádně četba mě bavila, lehký styl psaní a přitom taková hlubokomyslnost, sice na konci mě to trochu zklamalo, ruku na srdce, nebylo to moc opravdové.

Postavy se měnily, jako aprílové počasí: teď je Alyson sympatická, teď zase ne.a je Willem hodný nebo ne. Jé Melánie je zase jiná a teď je dokonce lesba. ,,To snad mluví za vše.:D Jediný ¨Dee si mně získal, tím jeho tričkem s jednorožcem a super humorem.

Jak říkám, tako kniha mě opravdu příjemně překvapila a těším se na další z pohledu Willema.:D

Lucka.79
16.05.2014 5 z 5

Od téhle knihy jsem nic moc nečekala a o to víc jsem byla překvapená - líbila se mi. Začátek tedy nic moc, ale potom už jsem se od knihy nemohla odtrhnout a sledovala, jak jeden den dokázal změnit podhled čerstvé vysokoškolačky Allyson na život ... na život, který vlastně nežila podle sebe.

Pozor - spoiler
Konec byl tedy úžasný, čekala jsem, že opravdu odjede a nechá to být, zjistila co potřebovala - a svým způsobem bych takový konec uvítala, protože mi to zkrátka přišlo uvěřitelné .... ale bude další díl a to z pohledu Willema, který skončí v ten samý okamžik, jako díl první. Takže to, jak autorka s osudy hlavních hrdinů naloží se dozvíme až ve tředím díle ....

IvcaK98
01.05.2014 4 z 5

V první polovině jsem měla chuť odhodit knížku do kouta a dělat raději něco jiného. Allyson byla přesně taková, za jakou se pokládala-nudná, a že bych z jejího jediného dne s Willémem šla do kolen? To sotva. Navíc jsem se musela prokousat několika kapitolama, kdy hlavní hrdinka upadla do těžké deprese a upřímně i když mi jí bylo líto, četlo se to fakt špatně. Jenomže co se nestane, v poslední třetině knížky autorka přeřadí úplně na jinou úroveň a i když se jedná o typický román ve stylu hledání sebe sama, mělo to určitou jiskru a já jsem prožívala každičký okamžik s Allyson. Jak se říká, konec dobrý, všechno dobré. Na závěr jsem se nemohla od knížky ani na okamžik odlepit a moje reakce na poslední sránky? Chci víc.

pro ženy cestování Paříž vysoká škola

Gayle Forman
americká, 1970
2016  75%Byla jsem tu
2015  76%Kam jsi odešla
2014  78%Jen jeden den
2014  76%Zůstaň se mnou
2015  75%Jen jeden rok

Kniha Jen jeden den je v