Jen jeden den

Jen jeden den https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200314/bmid_jen-jeden-den-cGa-200314.jpg 4 483 90

Když americká studentka Allyson potká během svého výletu do Evropy na pouličním představení Shakespearovy hry Večer tříkrálový bezstarostného holandského herce Willéma, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. A když je osud na druhý den svede dohromady znovu, Allyson udělá něco, co by sama od sebe nikdy nečekala: změní všechny své plány a odjede s Willémem do Paříže Po jediném společně stráveném dni a jedné noci se jiskra rozhoří v jasný plamen… dokud se Allyson na druhý den nevzbudí a nezjistí, že je pryč nejen její milenec, ale také její luxusní hodinky a s nimi i sen o velké lásce. Za jediný den se život mladé dívky převrátí naruby. Allyson se vrací do Států a jako poslušná dcera podle přání svých rodičů nastoupí na vysokou školu. Během prázdnin však znovu utíká do Paříže – aby našla odpovědi, vášeň a možná i skutečnou lásku, která ji od onoho osudového dne nedává spát.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Just One Day , 2013

Piper222
23.01.2018 5 z 5

Romány většinou odložím po pár prvních stranách, ale tohle je výjimka. Když jsem se začetla knížku jsem přečetla za pár hodin a to se nestává moc často. Z knížky přímo dýchá romantická atmosféra. Úvahy o náhodách, cestování a zmínky Shakespearovi prostě dokonalost...

tereza94
03.01.2018 4 z 5

Jednoduchá, odpočinková četba. Četla jsem převážně na cestách v busu nebo v metru, případně mezi učením na zkoušky. Příběh je jednoduchý a srozumitelný, zápletka není složitá, přesto mě ta kniha bavila a výborně jsem si u ní odpočinula.

MartinkaSl
30.12.2017 4 z 5

Super příběh, krásně se to četlo. Jsem zvědavá na druhý díl.

Lejdus
28.12.2017 3 z 5

Takove fajn cteni, zajimavy pribeh. Tesila jsem se na pokracovani, ale dle recenzi a komentaru druhe knihy se na ni nejspise nechystam..

Vikos
17.11.2017 5 z 5

Napínavá, smutná a úžasná (heart).
Tahle knížka mě dokonale vtáhla do děje.
- nemám co dodat :)

Litocha
15.11.2017

Četla jsem ji před delší dobou, ale moc mi z ní v hlavě nezůstalo. Snad jen, že to nebylo nic zvláštního, vlastně jsem se docela nudila.

Evaho73
27.10.2017 3 z 5

Zo začiatku som bola nadšená, príbeh na mňa pôsobil tak kosmopolitne a mala som pocit, že vôbec neexistujú žiadne hranice a Londýn, Paríž alebo Berlín sú iba za rohom. Páčila sa mi aj zmienka o Bratislave alebo Prahe. Rozohral sa novodobý príbeh lásky podľa jednej Shakespearovej hry, ale to bolo zhruba prvých 100 - 120 strán. Potom prišiel zlom, príbeh sa začal zbytočne naťahovať a zase sa tam objavil kamarát gay !!! Prečo ??? Prečo nemôžu súčastní autori prestať používať vzorec on, ona a kamarát gay ( zdôrazňujem, že gayov pritom akceptujem) ? Prečo to nemohol byť iba chlapec z černošského geta, aby to nebolo otrepané? Posledných asi 80 strán sa príbeh zase pohol začínajúcim trendom, ale.... Napriek tomu si prečítam i druhý diel, ale škoda spackaného príbehu, ktorý mohol byť výnimočný.

Any27
03.10.2017 5 z 5

Nádherná knížka! Opravdu jestli váháte si ji přečíst, tak přestaňte a hned po ní skočte po hlavě. Miluji ty zmínky o Shakespearovi! Tato kniha mě donutila si od něj dokonce něco přečíst (a nelituji toho!!) Určitě je to nejlepší kniha od Gayle! Miluji tu knihu

Jass
27.06.2017 5 z 5

Po krásném "Zůstaň tu se mnou" a už ne tak dobrém "Kam jsi odešla", jsem si nebyla jistá co od této nové série autorky čekat. Anotace mě moc nezaujala, přesto jsem se ale rozhodla, že to zkusím. A jsem za to hrozně ráda, protože tohle bylo vážně nádherné. Asi to souvisí s tím, že jsem se s hlavní hrdinkou snadno ztotožnila, pochopila ji a obdivovala za její odvahu ke změně, protože nevím, jestli já bych něco takového dokázala. Navíc mi téma cestování nalehko zrovna sedlo do nálady, přemýšlela jsem nad tím, jaká je škoda, že už to tak úplně "není in" a že bych někdy chtěla zkusit jet někam skutečně stopem. Jenom... MINI SPOILER ten závěr! To si ze mě děláte srandu, já chci vědět, jak to dopadlo!!! Tohle se prostě nedělá!

KaileyBlot
31.05.2017

Ne. Tak tuhle knížku nedočtu, takže ani nebudu hodnotit. Dočetla jsem ji do půlky a pak už mi to přišlo hrozně nudný, moc natahovaný, nezajímavý a prostě jsem neměla chuť ani pokračovat dál.

Safienka
29.04.2017 4 z 5

Moc dlouho jsem se na ni chystala a vlastně ani pořádně nevěděla, co čekat. Bylo to takové jemné, překvapivé, rychlé a plné prima náhod... A pak přišla druhá půlka a já měla dost co dělat, abych měla Allyson pořád ráda... Naštěstí ji to po několika stránkách došlo a já mohla být v klidu a mohla jsem začít obdivovat její zápal pro věc a dobrodružného ducha :) neustále mě fascinuje, co s lidmi dokáže láska udělat :)

petra4080
30.03.2017 3 z 5

Knížka je velmi čtivá, líbil se mi i nápad. Těším se na další díl.

Dousabel
04.03.2017 3 z 5

Tak, četlo se to dobře, o tom žádná. Ale tato kniha mě opět utvrdila, že nejsem a asi ani nikdy nebudu příznivcem young adult literatury. Ty rádoby hlubokomyslné úvahy o nesmrtelnosti brouka v 18 letech? Nemám nic proti velké lásce na první pohled, dokonce jsem ji i zažila... Ale, ta kniha navádí k tomu všeho nechat, přestat studovat, opustit rodinu, proletět tisíce kilometrů... A všichni na vás ve světě budou hodní a budou vám hrozně moc pomáhat :D Pohádka... Každopádně, ve čtenářské výzvě mi toto dílo pomohlo :)

Jája92
23.02.2017 4 z 5

Na jednu stranu je to krásný příběh plný romantiky , naděje a touhy a zajímalo mě jestli Allyson najde svého prince. I když bylo celkem jasné, že se jí to povede. Další plus určitě za Shakespeara a vedlejší postavy.
Hvězdičku ubírám za to, že autorka klidně nechá jet hlavní hrdinku s neznámým klukem do Paříže, v reálném světě to je pěkně nebezpečné.

Kiwi24
14.02.2017 5 z 5

Nádhera. Mám moc ráda Gayle Formanovou, a tohle bylo uplně úžasné.. nemám slov.

Mark2000
28.01.2017 5 z 5

Popravdě řečeno jsem od této knihy očekávala spíš nějaký ten zamilovaný román se stále dokola opakujícím se scénářem, ale nakonec jsem zjistila, že k tomu má tato kniha opravdu daleko. Obrovské překvapení, díl byl napínavý, plný překvapení a momentů, které se nedaly odhadnout dopředu. Vřele doporučuji!!!

Denika
18.08.2016 5 z 5

Osvěžující kniha, která se čte úplně sama a nelze ji odložit, protože i když člověk tuší, jak to dopadne, stejně hltá stránku za stránkou. Knížka se mi doma povalovala už rok a půl a nechtělo se mi do ní pouštět - o to víc mě překvapila. Velmi mile. Doporučuji. :)

sabanka
07.06.2016 5 z 5

Gayle opět nezklamala. Super knížka

e.llis
18.05.2016 3 z 5

Tohle není první kniha, kterou jsem od autorky četla. První bylo Jestli zůstanu, kde se patrně ještě nerozvinul její talent psaní nudně a zdlouhavě (....nebo to tam nebylo tak zřetelné) A umění useknout děj v tom nejlepším už se taky projevil.

Z mě ůžasných pár prvních stránek. Zbytek...hrůza.

malazluta
25.02.2016 4 z 5

Po přečtení této knihy jsem měla děsnou chuť vyrazit někam na pořádný výlet za dobrodružstvím...prostě jen tak, s batohem na zádech a kam mě nohy zanesou...

pro ženy cestování Paříž vysoká škola

Gayle Forman
americká, 1970
2016  75%Byla jsem tu
2015  76%Kam jsi odešla
2014  78%Jen jeden den
2014  76%Zůstaň se mnou
2015  75%Jen jeden rok

Kniha Jen jeden den je v