Vražda na hřišti

Vražda na hřišti https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500115/bmid_vrazda-na-hristi-9wD-500115.jpg 4 95 33

U skluzavky na dětském hřišti je nalezena mrtvá mladá žena v bílých nabíraných šatech. Vlasy má spletené do copů a vypadá jako vzorná školačka. Při ohledání soudní lékařka Julia Schwarzová zjistí, že v jejím srdci vězí zlomený šíp. Nikde ale není žádná krev. Vyšetřování nabírá na obrátkách, když je na hřišti v sousedství objevena další mrtvá, opět s copánky a ve stejných šatech. Ukáže se, že dívky měly ještě něco společného – obě bojovaly se závislostí. Je jasné, že je má na svědomí stejný pachatel. Bude vraždit dál?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Artiges Mädchen , 2020

astra3
08.01.2023 5 z 5

Florian a Julia vyřeší každou vraždu. Napínavé. Doporučuji.

Jana.Kuc
12.12.2022 5 z 5

Skvělé čtení. Jako vždy od této spisovatelky. Doufám, že bude brzy další díl.

ctenarkaEva
05.12.2022 4 z 5

Jednodušší detektivka, ne tak brutální jako některé podobné knihy. Oceňuji i zajímavé obálky, které spolu hezky ladí a jednotlivé knihy vedle sebe vypadají dobře.

lalaserka
04.12.2022 4 z 5

Tato série detektivek se mi moc líbí. Líbí se mi jejich jednoduchost, nenáročnost.
Je pravda, že děj se docela táhl. Od začátku jsem si myslela že vrah je někdo jiný a nakonec mě to překvapilo. Doufám že bude brzo nový díl.

bigbabe
24.11.2022 4 z 5

Jako oddechovka po psychické únavě z práce, dobré. Rychlé, úderné, jasné.

Kizuizi
28.10.2022 4 z 5

Tahle série patří k těm, u kterých jdu na jistotu. Kvalita je v podstatě pořád na stejné úrovni (zatím mne malinkato zklamal jen jeden díl), obálky jsou perfektní a skvěle k sobě ladí, ale hlavně mi vyhovuje styl vyprávění.

Příběh nás seznamuje nejen s postupem vyšetřování, ale také s příběhem oběti i pachatele. Čtenář má tak možnost postupně si vše poskládat do celkového obrazu a sám si může tipnout, kdo pachatel vlastně je.

Vražda na hřišti je svižná a napínavá detektivka. Krátké kapitoly, žádné zbytečné odbočky, děj je lehce prostoupen i osobní linkou hlavní vyšetřovatelské dvojice. A i když jsou případy násilné, neřadí se kniha mezi krváky (i toto zůstává stejné, jako u předchozích dílů).

zuzana2599
25.10.2022 5 z 5

Tato série detektivek se mi moc líbí. Možná jsem objevila kouzlo v jejich jednoduchosti, přímočarosti a nenáročnosti. Oceňuji i každou obálku z této série, jsou dokonalé.
I já budu dnes v hodnocení stručná a jen dodám, že další část série nevynechám !!!

Jenny46
21.10.2022 3 z 5

Pomalu si začínám zvykat na knihy od autorky, nenáročné čtení, opravdu oddechová jednohubka na jeden večer 3,5*

Mermaida
18.10.2022 4 z 5

Po dočtení knihy Vražda s nápovědou jsem se hned pustila do čtení dalšího dílu z této série detektivek o Julii Schwarzové - a nelituji. Případ mě opět vtáhl do děje od prvních stránek, byl propracovaný a poutavě napsaný. Námětem se mi nejspíš líbil tento díl nejvíce. Zaujal mě totiž vrahův styl, co se týče prezentace jeho obětí - i když možná u knihy Vražda v ledu byla ta zvrácenost poněkud "zajímavější". Ale musím přiznat, že mi tentokrát trvalo trochu déle knihu dočíst - přece jen neodsýpala tolik jako třeba předešlý díl.

babicka_amalka
07.10.2022 3 z 5

série má poněkud nevyváženou kvalitu - pro mě slabší díl, jehož děj se neuvěřitelně táhnul a dlouhou dobu se nikam neposouval;

Petronela16
05.10.2022 4 z 5

Veľmi dobrá krimi z pera tejto spisovateľky, ale stále čakám na to wau.
Páči sa mi štýl pisania, prostredie, všetko je super, až na malé ale.To ale, ktoré ma ťahá čítat bez prestania dňom i nocou.Nemá to k tomu už ďaleko, preto budem netrpezlivo čakať na ďalšiu krimi a tajne veriť, ze mi splní moje očakávania.Určite odporúčam, bolo to slušné počítáníčko.

moudivlacek
02.10.2022 4 z 5

Moje oblíbená dvojka Jullia a Florian, ona soudní lékařka a on kriminalista. Vždy se řeší závažné vraždy a většinou se Julia dostane svou pomocí kriminalistům do problémů. No problémů, spíš do ohrožení života. A stejným způsobem to má i Juliina asistentka Lenja. Někdo zavraždí ženu a učiní z ní panenku Barbie, nebyly to zrovna vzor ctností, závislačky. Jenže dle Julie a Floriana (a i "normálních" lidí) smrtí se lidi nenapraví, jenže vrah si pravděpodobně myslí opak, a tak nezůstane jen u jediné.
Tato série není krvelačná, funguje tu mozek Julie a Floriana, je to takové "přirozené", žádné přehnané super schopnosti hrdinů, není tu zbytečná omáčka okolo, děj plyne od začátku do konce. A tak doufám, že bude někdy následovat další díl.

romanka26
26.09.2022 5 z 5

Vynikající jako vždy!! Možná dokonce nejlepší díl série.. Pachatelem jsem byla překvapená..

Catherine Shepherd
německá, 1975
2020  77%Vražda na blatech
2021  82%Vražda bez soucitu
2021  84%Vražda v ledu
2022  84%Vražda s nápovědou
2022  87%Vražda na hřišti

Kniha Vražda na hřišti je v