Jsem romantik, ale léčím se

Jsem romantik, ale léčím se https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346570/bmid_jsem-romantik-ale-lecim-se-hoT-346570.jpg 3 83 29

Tipněte si! Co se stane z pochybujícího romantika, se kterým si začne pohrávat sama Láska? Cynik, skeptik, nebo ještě větší romantik? Gael vždycky věřil, že pravá láska existuje. Teď se s ním ale rozešla holka, rodiče se rozvádějí a on začíná pochybovat. Dokonce samotná Láska uznává, že tady něco zanedbala, a tak mu pošle do cesty úžasnou dívku, která má jeho romantickou duši zachránit. Bohužel však zapomene, že její hlavní protivník – Nečekaný zvrat – má s Gaelem své vlastní plány. Dokáže Láska zachránit situaci, nasadit své nejsilnější zbraně, porušit svá vlastní pravidla a nasměrovat Gaelův osud tam, kde ho chce mít?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Romantics , 2016

Pedruska01
18.10.2018 3 z 5

Asi jsem upřímně nečekala dle anotace to, co jsem díky té knize dostala. Jo, bylo to sice zaměřeno jedním směrem, což bylo slovo za slovem poctivě interpretováno, ale dle mého trošku to hlavní a především plnoletý hrdina přeháněl a děj místy vázl, jak se to točilo pořád kolem jedné věci. Mám trochu dojem, že mnou zmítá lehké zklamání.
To jsou lidi, to je život, holt člověk se to musí prostě naučit brát a přeci jenom rozchod není zas taková tragédie, aby si z něj lidi měli trhat snad žily. Jasně, chápu věci spjaté a ty okolo, ale přeci... Líbily se mi krátké kapitoly a díky nim to i utíkalo, i vlastně ten příběh (v kostce) nebyl zas tak špatný, ale žádná hitparáda taky bohužel ne. Tolika mě to neoslovilo, možná pro hodně mladší čtenáře. A útržkovité vyprávění z pohledu Lásky? Sic originální, ale nějak to nejspíš neumím ocenit. Hodnotím takovým tím slabším středem.

sola_lupa
18.07.2018 3 z 5

Knížka je fajn. Místy jsem chtěla Gaela zadupat do země, protože se rozhodně choval jako malý fracek, kterému rozhodně není 18, ale nakonec jsem si na jeho vyžívání se ve velkém dramatu tak nějak zvykla. Odkazy na filmy mi přišly na celé knize asi nejlepší.

hellena1523
29.04.2018 4 z 5

Vyprávění z pohledu Lásky bylo super! Z toho jsem byla fakt nadšená :-)
Jinak to byl moc milý YA příběh.

muchomurka
16.03.2018 3 z 5

Milý příběh, který se ale chvílemi táhl. Na deštivé odpoledne jako dělané. Hodně se mi líbil nápad vyprávění z pozice Lásky.

Klára90
19.01.2018 3 z 5

Kniha pro o něco mladší generaci čtenářů, než do které patřím já, nicméně hrozně osvěžující čtení po všech těch vraždách v detektivkách a thrillerech a složitých vztazích v románech pro ženy, které čtu obvykle. Kniha se mi líbila, děj tak zvolna plynul a bylo super vrátit se do náctiletých let a povzpomínat si na první lásky a hlavně na to, jak to všechno bylo životně důležité :) A Gael je sympoš :)

Ditules
09.10.2017 3 z 5

Příjemný romantický příběh hlavně pro mladé dívky.
Škoda, že jsou tam scény, které už jsme viděli jinde - např. letiště - Láska nebeská.

KaileyBlot
10.09.2017 4 z 5

Tohle bylo tak miloučké! Sice nic moc složitého, ale prostě jen takové příjemné a originální zpracování vyprávění samotné lásky. Jen tak na odpočinek ideální. A ta obálka? Zbožňuju to! Je nádherná.

Dáduše
03.09.2017 4 z 5

Kniha byla trochu sladší, ale moc mě bavila. Personifikovaná láska, která v roli jakéhosi osudu vstupuje do děje, komentuje svá rozhodnutí a zásahy do vztahů, byla skvělá. Rovněž se mi líbily komentáře různých povah zamilovaných lidí. Bohužel jsem romantik, ale zatím se neléčím:D

Alice_E
21.08.2017 2 z 5

Tak tohle me bohuzel uplne minulo, moc jsem knizce neverila :(.. Takhle to u romantiku proste nefunguje :D.

romantika pro dospívající mládež (young adult)

Leah Konen
americká