Matčin hrob

Matčin hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478249/bmid_matcin-hrob-pgP-478249.png 5 1082 288

Když dva malí chlapci při hře v lese nedaleko parkoviště pro karavany najdou pohřbené tělo, policejní náčelnici Josie Quinnové se začínají vracet nepříjemné vzpomínky. I ona si v tom lese jako dítě hrávala, co nejdál od své nevyzpytatelné matky Belindy Roseové. Josie ale nemůže své vzpomínky dál potlačovat. Dentální analýza totiž prokáže, že nalezené tělo patřilo mladé ženě, která byla zavražděna před třiceti lety. Ženě jménem Belinda Roseová… Josie svou matku neviděla už léta a nechce na tom nic měnit, ale nepopiratelné spojení mezi ní a případem ji donutí oživovat věci, které chtěla nechat zasunuté hodně hluboko. Když se detektiv Josie Quinnová blíží k odhalení tajemství, které navždy změní život nejen jí, je nalezeno další tělo. Najednou je jasné, že někdo z jejího okolí se nezastaví před ničím, jen aby udržel pravdu hluboko pohřbenou. Dokáže Josie vybojovat bitvu s démony ze své minulosti, aby dokázala ochránit další nevinné životy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Her Mother's Grave , 2018

Han-nah
04.02.2023 5 z 5

A opět další ze série s tajemnou náčelnící Josií Quinnovou. Autorka úžasně propojuje minulost se současným životem. Josii a malá Jojo, otevírání minulosti a dětství vydává pomalu na povrch to, co chtěla uzamknout. Celý děj je velmi propracovaný a má spád. Čtení je napínavé a až mrazivé. Josie sice v dětství prošla peklem, ale má kolem sebe ty správné lidi, kteří jsou tu vždy pro ni.

KKK
02.02.2023 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si koupila všech pět dílů, dobře se čte, Matcin hrob hodně napínavý, hlavně s malou Jojo, ale opravdu se musí číst od první knížky, aby člověk věděl.

adela3128
31.01.2023 4 z 5

Místy až příliš pomotaný a přeplácaný, ale velmi napínavý příběh. Opravdu, autorka umí psát tak, že to člověka přicucne ke knížce a nejde se odtrhnout :)

veriszv
27.01.2023 5 z 5

Matčin hrob je třetí díl série a za mě zatím nejlepší. Myslím, že je to tím, že tu je Josie v hlavní roli. Za ty dva předchozí díly si získala všechny moje sympatie, takže jsem jí tento díl fakt hodně fandila.
Přiznám se, že mě odrazoval název, ale nakonec jsem to překousla.

mcabr
17.01.2023 5 z 5

Opět moc pěkné čtení.

Iva0406
16.01.2023 5 z 5

Opět skvělá kniha od Lisy Regan. Těším se na další příběh Josie Quinn,

kolacky
12.01.2023 5 z 5

Protože jsem limitovaná tím, jak jsou knížky v knihovně rozpůjčované, skočila jsem přímo doprostřed série. A super! Už aby byly ostatní díly k mání! Miluju série s ženskou jako detektivem. Josie se tak přidala k mým oblíbenkyním.

P3_tis
11.01.2023 5 z 5

Tak tenhle díl byl skvělý! Líbil se mi určitě víc, než díly předchozí. Byla to jedna velká jízda a my se dozvídáme zase o něco víc z Josiina života. Bavilo mě střídání kapitol Teď a Malá Josie. Plno věcí tak konečně dává smysl.
Vrhám se na další díl!

twiggynka
11.01.2023 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, ze skvělé série, plná napětí i zvratů. Už se moc těším na další díl .

Knihochod
11.01.2023 5 z 5

Toto bola jednoznačne zatiaľ najlepšia časť tejto detektívnej série. Zrejme je to odvážne tvrdiť, keďže zatiaľ v slovenčine vyšli iba tri časti, ale … WAU!

Konečne som sa ja - človek neschopný orientovať sa v zložitých zapletkách, necítila stratená ako Atlantída ale reálne mala jasné podozrenie a v duchu si utvárala vysvetlenia a závery.

Celá zápletka začala veľmi sľubne a ja som od prvej kapitoly bola vtiahnutá do deja takým spôsobom, že bolo len veľmi ťažké odtrhnúť sa od čítania.

Pri vyšetrovaní tohto prípadu sa čitateľ dozvedá viac o Josie a jej minulosti, ktorá bola príšerná, avšak napísaná tak skvelo, že mi behal mráz po chrbte.

Všetky postavy, s ktorými sa s postupujúcim dejom stretáme, majú svoju dôležitú úlohu ako v Josienej minulosti, tak v jej prítomnosti a ja som sa do toho umného prepojenia skratka zamilovala.

Nechcem napísať viac, aby som neprezradila nič dôležité a vy ste mali dôvod si túto knihu (a aj tie ostatné) prečítať a zamilovať si ich aspoň tak podobne, ako ja.

Už teraz sa teším na ďalšiu časť!

Market116
10.01.2023 5 z 5

Tohle je už třetí díl této série, který jsem si přečetla a je stejně úžasný jako první dva. Tenhle typ knížek mám vážně ráda, vlastně jsem si Josie moc oblíbila, navíc mi to připomíná sérii Inspektor Fawley...
Tyhle příběhy, kde sama můžu přijít na to, jak se to stalo a kdo je pachatel mě moc baví, zvlášť když se mi to vážně podaří uhádnout...neříkám, že vše do nejmenšího detailu, ale vždycky dost blízko. Zároveň je stejně super, když absolutně netuším, kdo za tím je...
Takže tyto knihy jsou opravdu napínavé, překvapivé a strhující. Nečekané a dosti šokující...zrovna v tomto třetím díle se nám konečně poodkryje minulost hlavní hrdinky, která si opravdu musela prožít hrozné věci...líbí se mi, jak vše zvládla a jak se s tím vším stále vypořádává a nic nevzdává, jde si tvrdě za svým. Jen ještě ta romantická část...doufám, že nakonec bude s tím, s kým jí to přeju...
Takže se moc těším až si přečtu další díly, další úžasné případy Josie Quinnové.
Moc doporučuji.

knihomolka_eli
04.01.2023 5 z 5

Detektívna séria s Josie Quinnovou sa radí k mojim najobľubenejším. Matkin hrob bol pre mňa jednoznačne zatiaľ najlepšou knihou série. Hoci je to celé trochu pritiahnuté za vlasy a uznávam, že dosť nereálne (najmä v tom, že sa prípady veľmi točia okolo Jossie a jej okolia), tieto knihy ma bavia. Sadol mi autorkin štýl písania a aj Jossie so svojim vyšetrovacím tímom.
Knihy som mala pôvodne požičané z knižnice, ale musela som si ich aj zakúpiť, určite sa k nim po pár rokoch vrátim. Teším sa na ďalší diel v slovenčine a tak nejak dúfam, že preložia rýchlo aj ďalšie, keďže autorka ich napísala už neúrekom.

Josie vyšetruje vraždu ženy, ktorej kosti nájdu chlapci zakopané v lese. Josie tento les dôverne pozná. Sama sa v ňom hrávala, keď sa snažila utiecť preč od svojej matky. Vo vyšetrovani dôjde k prekvapivému záveru, mŕtva žena sa volá rovnako ako matka Josie. Josie sa s tou ženou už nikdy nechcela stretnúť. Teraz ju však čaká náročná úloha. Odhaliť vraha mŕtvej ženy a zistiť, kto je v skutočnosti jej matka. Josie sa bude musieť popasovať s démonmi svojej minulosti a zároveň riešiť súčasné problémy.

Knižka nie je úplne pre citlivé povahy. Prečítala som už veľa kníh, no aj tak sa mi veľmi ťažko čítali kapitoly z Jossienho detstva.

Bavili ma krátke kapitoly a tiež to, že sa striedali kapitoly zo súčasnosti s Josienou minulosťou. Josie mala otrasné detstvo. Prekvapilo ma aj záverečné zistenie o detstve Belindy. Záver bol skoro taký, ako som si predstavovala. Dúfam, že v ďalších knihách bude mať trochu viac priestoru aj Noah, ktorý ma veľmi baví a tiež Gretchen, ktorá je veľmi zaujímavou postavou a tiež má svoje tajomstvá z minulosti.

krejcovka76
01.01.2023 4 z 5

Celá série mě baví. Tenhle příběh opět odhalil něco z tajemství hlavní hrdinky a jejího dětství. A musím říct, že už i na mě je to moc - nevím. Příběh jako takový opět jede na vlně napětí, kdy nemůžete přestat číst a prostě jedete. O * méně dávám kvůli příběhu z dětství, který si prostě myslím, že je přestřelený. Jinak se těším na další příběh.

Lexie321
24.12.2022 5 z 5

Kniha bola super ako vždy. Táto detektívna séria je jednoznačne jedna z mojich najobľúbenejších. Josie aj ostatné postavy sú skvelé. Dej ide plynulo a rýchlo a každý prípad je napínavý a a premyslený. Odporúčam!

Luci19346
20.12.2022 4 z 5

Kniha se četla opět pěkně, nechybělo napětí. Vraha hlavního vyšetřování jsem si tipla už na začátku, ale to mi nevadilo. Nejvíc mi vadilo, že je opět do vyšetřování zahrnuta Josie rodina. Skoro to vypadá, že Dentonské policejní oddělení neřeší nic jiného... :) Ale nevadí, pokračuji v sérii dál.

Grohlinka
13.12.2022 3 z 5

Mne se tahle serie libi kazdym dilem vic a vic. Nektere veci byly lehce predvidatelne, ale jine me celkem prekvapily. Urcite se jedna a dobre vystaveny pribeh s dobrou detektivni zapletkou. Ocenuji i vyvoj postav, zejmena Josie, tady ale dostaly vice prostoru i postavy vedlejsi a na jejich pribehy a osudy jsem take velice zvedava.

klokan.1905
12.12.2022 5 z 5

Matčin hrob...
Třetí pokračování ze série Josie Quinnová... Musím se přiznat, že jsem knihu otvíral celkem s obavami, protože mně první dva díly až tolik nesedly... Po přečtení třetího kousku musím však konstatovat, že se mi vyplatilo vydržet... Tento díl byl naprostá paráda...
Určitě bych Vám doporučil, abyste sérii začali číst postupně... Chybělo by Vám totiž předchozí dění kolem náčelnice místní policie - Josie Quinnové, zejména pak z jejího osobního života... K tomu se budete v tomto pokračování občas vracet, vracet se budete i mnoho let zpět... S Josie budete pátrat po totožnosti mnoho let staré mrtvoly, kterou objeví dva chlapci při hře v lese...
Nebudu nijak více prozrazovat k ději, kniha si zcela jistě zaslouží Vaši pozornost...
Podle mě tomuto pokračování nechybělo vůbec nic a dávám za něj Lise Regan zcela zaslouženě pět hvězdiček...

namornice
06.12.2022 4 z 5

Díl od dílu lepší a lepší. Sice jsem u pečení cukroví chtěla poslouchat spíš koledy, ale nakonec jsem prostě nemohla odložit tenhle třetí díl ze série s Josie Quinnovou.
Josie Quinnová mě prostě baví. Určitě je lepší přečíst nejdřív předchozí díly, protože děj na ně navazuje a postupně odhaluje další tajemství z Josiiny minulosti. Příběh je napínavý a velmi strhující i díky interpretaci Vandy Hybnerové, která byla velmi zdařilá. Poslechnuto v podstatě na jeden zátah. Určitě doporučuji!

LusSyNDA
04.12.2022 4 z 5

Četlo se pěkně. Děj mi však přišel strašně bezproblémový. Žádná zapeklitá zápletka se nekonala. A nejvíc co mi vrtslo hlavou je to, že si nemyslím, že holka jako Josie má reálnou šanci získat pozici na tak vysoké úrovni ke všemu tak mladá. To mi trochu kazilo celé pozadí knihy. Ale příběh byl pěkný.

Kaja1
20.11.2022 5 z 5

Touto knihou se završila série s Josie, skončilo to neuvěřitelným happyendem. Kniha se četla dobře, dej měl spád, akce střídala akci, bylo to pěkně propletené.