Matčin hrob

Matčin hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478249/bmid_matcin-hrob-pgP-478249.png 5 1069 287

Když dva malí chlapci při hře v lese nedaleko parkoviště pro karavany najdou pohřbené tělo, policejní náčelnici Josie Quinnové se začínají vracet nepříjemné vzpomínky. I ona si v tom lese jako dítě hrávala, co nejdál od své nevyzpytatelné matky Belindy Roseové. Josie ale nemůže své vzpomínky dál potlačovat. Dentální analýza totiž prokáže, že nalezené tělo patřilo mladé ženě, která byla zavražděna před třiceti lety. Ženě jménem Belinda Roseová… Josie svou matku neviděla už léta a nechce na tom nic měnit, ale nepopiratelné spojení mezi ní a případem ji donutí oživovat věci, které chtěla nechat zasunuté hodně hluboko. Když se detektiv Josie Quinnová blíží k odhalení tajemství, které navždy změní život nejen jí, je nalezeno další tělo. Najednou je jasné, že někdo z jejího okolí se nezastaví před ničím, jen aby udržel pravdu hluboko pohřbenou. Dokáže Josie vybojovat bitvu s démony ze své minulosti, aby dokázala ochránit další nevinné životy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Her Mother's Grave , 2018

martinaandulka
01.10.2023 4 z 5

Třetí kniha ze serie a opět skvělá,okolo Josie to bude opět zamotané a kostra,která se najde zasáhne do minulosti její... .Dobře se čte a byla jsem napnutá jak to dopadne.

Gibis
19.09.2023 5 z 5

Tak jo...nebýt Josie a jejích blízkých a rodiny, mohli by v Dentonu zrušit policejní stanici, protože by asi neměli co vyšetřovat :D Zatím všechny zločiny ve všech třech dílech se týkají téměř výhradně Josie. Ale ono se to tak dobře čte! Josii jsem si oblíbila, takže mě vlastně její osud dost zajímá a případy jsou to velmi napínavé a strhující. A jsem teda opravdu zvědavá, co nám přinesou další díly.

Becca_books
28.08.2023

Po předchozím díle byl tento super. Trošku mi přijde, že je život Josie jak vraždy v Midsomeru, kdy se vše odehrává pouze jí a v jejím městě, přesto mi to zážitek z knihy vůbec nezkazilo. Kniha byla velmi čtivá a napínavá. Hltala jsem každou stránku, jak to bude dál a dál a co Josie vše objeví. Hrůzy které jako dítě zažila se četly velmi těžko. A ten závěr. Skvělé.

Rosse
23.08.2023 4 z 5

Pokud již za sebou máte první dva díly tak určitě víte, že je Josie velmi silná žena. To co s ní v třetím díle prožijeme je neskutečně silný příběh plný krutosti, který si normální člověk ani nedokáže představit. Nejsmutnější na tom je, že tohle se ve světě doopravdy děje..

I u tohoto dílu bych ráda vypíchla čtivost, Lisa Regan to prostě umí! Když se do knihy začtete, věřte mi, nebudete chtít přestat. :-)

kob
13.08.2023 5 z 5

Skvělá knížka - jako celá série. Jen jsem si to sama zkomplikovala tím, že ji čtu na přeskáčku, takže se zbytečně připravuji o některá překvapení. Zkuste si proto knihy vyhledat ve správném pořadí;)

andrea0221
13.08.2023 5 z 5

Nemůžu dát jiné hodnocení než výborné, zase napínavé a skvělé čtení.

jitkapeldova
09.08.2023 5 z 5

Další úžasná kniha od Lisy Regan :)
Skvělá a opravdu napínavá knížka, byla jsem napnutá od začátku do konce a měla se problém odtrhnout..
Miluju případy Josie Quinnové a každá další kniha je lepší a napínavější :)
Už se těším na další díl!

Evuše
30.07.2023 5 z 5

Matčin hrob je napínavá a vzrušující detektivka, která čtenáře udržuje v napětí až do poslední stránky. Kniha je také dobře napsána a postavy jsou dobře vykresleny. Josie Quinnová je silná a nezávislá žena, která se nebojí čelit svým démonům. Je to postava, se kterou se čtenář může snadno ztotožnit.

Matčin hrob je skvělá kniha pro všechny, kteří milují detektivky. Je to kniha, která vás bude držet v napětí až do poslední stránky.

Zde je několik věcí, které se mi na knize líbily:

Napínavý a vzrušující příběh
Dobré postavy, se kterými se čtenář může snadno ztotožnit
Skvělé psaní
Dobře vykreslený Denton, malé město v severní Kalifornii
Zde je několik věcí, které se mi na knize líbily:

Žádné překvapivé zvraty
Konec byl trochu předvídatelný

Matčin hrob Je to kniha, kterou bych doporučila všem, kteří milují tento žánr.

Pajka.cte
20.07.2023 5 z 5

Superme vzdy jeden dil bavi a druhý moc ne.Tento se za me povedl

Timkim
12.07.2023 4 z 5

Já teď nějak nevím....na knize s mi líbilo, že se dala poslouchat, kapitoly krátké, děj svižný, zápletka ucházející. Nicméně se to opět vše motalo okolo Josie. To nemůže vyšetřovat případ do kterého nebude osobně angažovaná? Za to strhávám půl hvězdy a další polovinu za "Emerickej" happy end.... Jistě, klady převažují nad zápory, jen si nejsem jistý, zda budu za půl roku vědět o čem to bylo.

Dada077
11.07.2023 5 z 5

audio, číta Vanda Hybnerová, celkom fajn.
Tiež moja prvá kniha od Lisy Reganovej, určite nie posledná.
Ako krimi celkom dobré klbko vreteníc, ktoré sa rozpletá pomaly a postupne.
Trochu negatívne vnímam ďlašiu policajtku, vyšetrovateľku, ktorá je v psychickej nepohode, ak rovno nie psychicky narušená, a v rade krimi a detektívnych príbehov je pomaly vzácnosť nájsť vyšetrovateľa, ktorý nebol v detstve týraný, šikanovaný, nebol skôr či neskôr znásilnený, nie je alkoholik, nedroguje, alebo nejako inak si nevybíja hlboko zakorenenú frustráciu . Zlatý Stevie Carella! :)

Ennie
08.07.2023 5 z 5

Předchozí díly jsem nečetla a vlastně je to úplně moje první kniha od Lisy Regan a jsem nadšená. Nemohu tvrdit, že jako milovníka krimi, mě tam něco vyloženě překvapilo i když malé drobnosti tam byly. Ale příběh se tak krásně četl, líbily se mi i střípky z minulosti. Bylo to všechno krásně propojené...nemůžu se dočkat až se dostanu k dalším dílům ;-). A jsem ráda, že jich je hodně, protože jeden díl je díky čtivosti taková malá jednohubka :o). Navíc mám ráda postavy a jejich vzájemné vztahy a líbí se mi odkrývání dalších drobností o nich.

jana-cisarova
23.06.2023 5 z 5

Druhá kniha od Lisy Reganové, kterou jsem přečetla v rámci čtenářské výzvy. Po Mizejících dívkách, které mne ze začátku vůbec nechytily, jsem tuto knihu četla s větším napětím už od prvních stránek. Detektiv Josie Quinnová vůbec nezklamala. Tady se prolíná děj s jejím vlastním příběhem z dětství, které měla velmi kruté, díky své matce. Teprve postupně zjišťovala, jak to bylo s její matkou doopravdy. Rozvíjelo se záhadné rodinné tajemství.
Od druhé poloviny, a postupem dalších stránek před koncem knihy, jsem už tušila, jak celý příběh dopadne, jak se vše rozuzlí, a jaká je její skutečná identita. Potěšilo mne, že ze všech nástrah a nebezpečí ztráty života, vyšla živá, a zlo bylo potrestáno.

Anajkaa39
19.06.2023 5 z 5

musím říct super pokračování této série mám moc ráda takový tip detektivek prostě když se mi nějaká série detektivek líbí nemůžu přestat číst další díly

Hkk935
18.06.2023 5 z 5

Tohle bylo excelentní! Skvělá knížka, velmi napínavá, už od začátku jsem měla problém přestat číst. Děj je naprosto fascinující, tím jak se prolíná přítomnost s minulostí, vzniká velmi silný příběh. Strhující závěr... člověk by až ukápnul slzu :-)

mirinda973
07.06.2023 5 z 5

3. díl mi konečně dal, co jsem od této série očekávala. Napětí, super zápletku a touhu přečíst si další díl.

Josie v tomto díle odhalí tajemství, které se přímo týká jejího života. V některých kapitolách se vracíme do vzpomínek na její dětství, které nám odhaluje jaká (a vlastně i kdo) byla její matka.

Karina_
16.05.2023 4 z 5

Hodně dobrý příběh, ke konci jsem se bála, že rozuzlení bude až ve 4. dile, na konci mi ovšem přišel závěr tak rychlý, že bych to možná i uvítala. Ale obecně je kniha velmi poutavá a člověk se trochu i zamyslí, jak je na tom v životě vlastně dobře.
Doporučuji.

Pazďa
03.05.2023 4 z 5

Zatím nejlepší ze série. Oceňuji odsazení větších událostí do tentokrát více osobního příběhu, dějí se tu opět náhodné a nereálné věci, ale detektivka je to fajn

Teraesa
29.04.2023 5 z 5

Naozaj je to s každou častou lepšie a lepšie. Navyše, táto časť sa čitateľa dokáže viac dotknúť, lebo sa odhalí prekvapivý plot twist zo života hlavnej postavy. To proste vždy funguje.

m2056
18.04.2023 3 z 5

Za mne průměr minula kniha o hodně lepší číst se to dalo.