Matčin hrob

Matčin hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478249/bmid_matcin-hrob-pgP-478249.png 5 1075 288

Když dva malí chlapci při hře v lese nedaleko parkoviště pro karavany najdou pohřbené tělo, policejní náčelnici Josie Quinnové se začínají vracet nepříjemné vzpomínky. I ona si v tom lese jako dítě hrávala, co nejdál od své nevyzpytatelné matky Belindy Roseové. Josie ale nemůže své vzpomínky dál potlačovat. Dentální analýza totiž prokáže, že nalezené tělo patřilo mladé ženě, která byla zavražděna před třiceti lety. Ženě jménem Belinda Roseová… Josie svou matku neviděla už léta a nechce na tom nic měnit, ale nepopiratelné spojení mezi ní a případem ji donutí oživovat věci, které chtěla nechat zasunuté hodně hluboko. Když se detektiv Josie Quinnová blíží k odhalení tajemství, které navždy změní život nejen jí, je nalezeno další tělo. Najednou je jasné, že někdo z jejího okolí se nezastaví před ničím, jen aby udržel pravdu hluboko pohřbenou. Dokáže Josie vybojovat bitvu s démony ze své minulosti, aby dokázala ochránit další nevinné životy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Her Mother's Grave , 2018

ElizPetrova
21.08.2022 4 z 5

Matčin hrob je za mě autorčin nejlepší počin, který jsem doposud přečetla. Kniha mě od začátku vtáhla a nepustila. Při čtení knihy jsem reálně cítila potřebu číst dát a dozvědět se, jak to všechno nakonec bylo, což se mi u předchozích knih ze série nestalo. Neustále jsem spekulovala nad tím, co a jak se stalo a mile mě překvapilo, že jsem si nakonec netipla správně. Doufám, že si tato série zachová kvalitu minimálně na úrovni této knihy.

Heliandílci
11.08.2022 5 z 5

Lisa Regan napsala skvělou sérii knih a tohle je její třetí díl. Kniha mě bavila, zajímavý dej, napínavé čtení. Těším se na další čtení

Leontyn123
04.08.2022 3 z 5

Když zavřu obě oči nad logikou a z prstu vycucaným příběhem, tak jako rychločetba k bazénu je to vlastně ideální.
Pokud máte rádi napětí, vypnete mozek a necháte se unášet a oddychovat na dovolené, tak je to ta správná kniha pro vás. A za 2 dny nemáte co dělat;)

Olous1
03.08.2022 5 z 5

Wow,to byla jízda. Paní spisovatelka se s každou další knihou neuvěřitelně zlepšuje. Tohle se četlo jedním dechem a zaslouženě pět hvězdiček..dala bych i více. Jsem ráda, že mám tuto skvělou sérii ve své knihovně.100%.

Dandulka
31.07.2022 5 z 5

I když jsem nečetla ty předchozí díly, musím říct, že tento byl opravdu skvělý. Mistrovsky napsané. Pro mě velmi hezká odpočinková kniha, do které se začtete a nemůžete přestat. Skvělé! Mohu jen doporučit!

Prateri
27.07.2022 5 z 5

Vše, co bych chtěla k této knize napsat, tu už napsáno bylo. Lisa Regan lapila své čtenáře na napínavý příběh, kolem kterého krouží hvězdičky spokojených a nadšených čtenářů. A to je nejlepším doporučením pro policejní náčelnici Josii, jejích přátel i podřízených, ale je to také uznání pro skvělou spisovatelku.

TVer
20.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Rozhodně lepší než předešlá kniha. Líbilo se mi, že jsme se konečně dozvěděli o Josieně dětství, zjistili jsme, jaká byla její matka monstrum a co všechno ji prováděla.

Bylo mi už na začátku knihy po asi 2 výjevech jasné, že Josien otec se určitě nezabil sám, ale že ho pravděpodobně zabila její matka.
Také jsem si už od první knihy říkala, že to, že autorka víckrát zmínila jak jsou si Trinity a Josie podobné bude mít nějaký důvod, že jsou ztracené příbuzné nebo něco podobného. Když jsme se pak dozvídali víc o Lile, bylo mi jasné kam to povede, takže jsem byla ráda, když se to už v této knize vyřešilo.

Také se mi moc líbí, jak je postava Josie napsaná trochu jinak než jiné série se ženskými detektivy. Josie není úplně asexuální, nevyhýbá se vztahům a hlavně, vždy když někam jde sama, dá vědět svému týmu. Tak se konečně můžu přestat chytat za hlavu pokaždé, když se někam vydá, jak je hloupá, že nikomu nedá vědět kam jde, jako jiné ženské policistky.

Líbí se mi také jak se postupně začal rozvíjet vztah mezi Josie a Noahem, jsem zvědavá na další díly a na to, kam se to dále posune. Snad nebude Josie podvádět a páchat trestní činy jako ti předešlí dva..

dikobraz
18.07.2022 5 z 5

Super! Zo zaciatku som bol sklamany, lebo sa mi to zdalo velmi jednoduche. Ale nakoniec sa to celkom zamotalo. A vysledok bol uzasna kombinacia! Vyborna cast!

Anahk1
17.07.2022 5 z 5

Nemůžu jinak než 5*.. opět naprosto super.. napínavé od začátku do konce!!!

Avila
13.07.2022 5 z 5

Tak třetí díl ze série je za mě zatím nejlepší. Plno zvratů, napětí střídá údiv a člověk knihu nemůže ani odložit aniž by se netěšil na to až zase bude mít chvilku pokračovat ve čtení.... Podle mě jasných 5* A už se těším na další pokračování....

99jana99
13.07.2022 4 z 5

Tento třetí díl série mě bavil nejvíc. Je to čtivě napsané, má to skvělý příběh, zápletku, rozuzlení. Určitě stojí za přečtení a těším se na 4.díl.

Knižnítoulky
12.07.2022 4 z 5

Třetí díl ze série s hlavní hrdinou Josie Quinnovou nezklamal. Od začátku až do konce jsem se bavila a byla jsem spokojená s příběhem, zápletkou i jdoucím dějem, který mě brzo pohltil. Opět velmi čtivá kniha, kde se setkáváme s oblíbeným střídání časových rovin děje. S čímž jsem tentokrát vůbec neměla problém a orientaci jsem zvládala celkem dobře.

katynka78
09.07.2022 5 z 5

Toto je další série, kterou si opravdu nenechám ujít a je mi fuk, že je to překombinované.
Čtivost, logičnost a hlavně veškeré otázky nezapomene autorka vysvětlit. Nestává se mi tady, že bych se po dočtení pořád ještě v něčem motala. A to se mi líbí.
Krátké kapitoly vedou k rychlému čtení, protože stejně chcete vědět další a další děj a nechcete přestat, dokud se stejně jako Josie nedoberete výsledku.
Tady jsem však měla pocit, že autorka svoji postavu snad nenávidí nebo co. :-) Takto naloženo, to je šílené. Už v prvním dílech měla Josie dost trpké chvíle, ale tady! Uff! Ale na druhou stranu to všechno dovysvětlilo to, co jsme jen mohli tušit z prvních dvou dílů.
Nepochybuju ani v nejmenším, že se v životě dějí hrozné věci, tudíž i toto dovedu uvěřit. A opravdu jsem ráda za happy end a to není spoiler, protože kdo tuto řadu čte, tak Josie musí přát jen to dobré. A tady se vyřeší dost věcí a to i pro nás čtenáře.
Za mě paráda a plný počet hvězd.

Arwen777
08.07.2022 5 z 5

Lisa Reganová se zlepšuje s každou knihou. První mi přišla průměrná a co se týče zápletky tak překombinovaná a velice nevěrohodná. Druhá už jen nevěrohodná, ale dobře napsaná a u třetí už jsem autorce přišla na chuť. Matčin hrob je skvělý thriller, krátké střídající se kapitoly vám nedají vydechnout, retrospektiva z pohledu malé Josie je výborný nápad na provokování zvědavosti.
Tentokrát se všechno vyšetřování, které začíná nalezením 30 let starých ostatků, točí okolo Josie Quinnové, rozplétáme její minulost a jakým způsobem jí ohrožuje v přítomnosti. Josie je v tomto díle nejzranitelnější a nejlidštější, její spolupracovníci jsou jí oddaní a ona se musí rozhodnout, zda o sobě něco odhalí.
Kniha se nedá odložit z rukou, opravdu výborný thriller. Doporučuji, ale pro dokonalé pochopení je potřeba číst od začátku série.

Slepýš24
07.07.2022 5 z 5

Matčin hrob je jedna z těch knih, které se, jak se říká, čtou samy. A není divu. Autorka moc dobře ví, jak čtenáře napínat do poslední strany. Volí krátké kapitoly, které čtenáře neunaví tak rychle a v nichž (a to já osobně obdivuji asi nejvíce) vždy dojde k nějakému zvratu, díky němuž se vyšetřování rozběhne ne jedním směrem, ale třeba hned dvěma nebo třemi směry najednou. Čtivosti napomáhá i relativně velké množství dialogů a samozřejmě také samotná postava Josie Quinnové a minulost její rodiny (případy, které se osobně dotýkají vyšetřovatele, jsou přece jenom o něco zábavnější a napínavější než ty případy, kdy je detektiv zcela nestranný a případ ho nestaví před žádná dilemata).

Dobrý nápad byly i kapitolky z Josiiny minulosti, díky nim vynikly všechny ty hrůzy, které se Josii děly, byť jsem někdy měla pocit, že autorka trochu přehání.

Plno otázek ve mně budila minulost Josiiny matky, přesněji ta část, kdy ještě žila se svou matkou. Jak se takové ženě vůbec mohlo narodit dítě? Kde se vzaly ty zbylé děti?

Nicméně jako celek se mi kniha velmi líbila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Rozhodně toho nelituji.

konicekbily
28.06.2022 5 z 5

Dvě časové linie a v obou je hlavním terčem policejní náčelnice! Postupně formou krátkých kapitol autorka odhaluje tajemství a rozplétá záhady životopisu hlavní hrdinky a na závěr po napjatých scénách jsem se vše dozvěděl. Špičkový thriller!

Arev122
26.06.2022 5 z 5

Detektivní román mě vtáhl do děje. Jeho detektivní zápletka je sice hodně neuvěřitelná, ale je to literární trihler. Líbilo se mi vyprávění ve dvou liniích.

tereza8418
18.06.2022 5 z 5

Za me zatim nejlepsi kniha ze serie,i kdyz dobre jsou vsechy.

clarkens
16.06.2022 4 z 5

Zajímavé ale těžko uvěřitelné konec trochu překombinovaný

Bla80
14.06.2022 5 z 5

Takove rozuzleni jsem teda necekala... kniha super jako vsechny od Lisy Reganove, Josie je super.