Pohřbené kosti

Pohřbené kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500929/bmid_pohrbene-kosti-nQD-500929.jpg 4 786 786

Detektiv Josie Quinnová se těší na poklidnou večeři se svým přítelem Noahem u jeho matky. Když k ní však přijedou, najdou ji za domem na zahradě. Bez známek života a s ústy plnými hlíny. Během vyšetřování se objevuje spousta záhadných fragmentů a stop, se kterými si Josiin tým neumí poradit, ať už jde o růženec zahrabaný v hlíně poblíž těla Colette Fraleyové nebo o flash disk se jménem Drew Pratt, nejslavnější pohřešované osoby v Dentonu. Jakmile se Josie ponoří hlouběji do Prattova případu, rychle zjistí, že měl bratra. I ten byl pohřešován do té doby, než jeho tělo vyplavila řeka. Postupně se vynořuje víc a víc souvislostí a Josie začíná váhat. Je možné, že by se Noahova matka, laskavá a spořádaná Colette, zapletla do zločinu? A přežije její křehký vztah s Noahem takové obvinění? Josie a její tým postupuje v pátrání pomalu vpřed, ale vrah je tentokrát o krok před nimi a obětí stále přibývá. Je zřejmé, že se pachatel nezastaví, dokud nebude jeho a Colettino tajemství navždy pohřbeno. Jak hluboko je Josie připravena kopat, aby našla pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

The Bones She Buried , 2019

janina66
13.09.2023 4 z 5

Sice dobrá zápletka a napínavý konec.
ALE zase jedna kniha z Josie, která se týká jejich bližních. Aby jí zbyly nějací blízcí, když to půjde dál.

Janaves
10.09.2023 4 z 5

Napínavé, čtivé. Smekám před spisovatelkou. Takovouhle zápletku vymyslet, to je teda umění. Ubírám jednu hvězdu, protože se mi líbily jiné díly série více.

Dragon
06.09.2023

Už piaty diel série a Lisa Regan si udržiava latku kvality.
Pokiaľ ide o samotný príbeh, zápletku - dobre premyslené, napätie zvýšilo aj to, že prvou obeťou sa stala mama Josienho priateľa Noaha.

----Niekto ju tu držal na zemi, poznamenala.
Mettner prikývol. Aj ja si to myslím. A tu nevidno to dobre pre trávu, ale sú tam dve preliačiny v zemi.
Obaja si kvokli a Josie si všimla dve menšie okrúhle preliačiny udupané v poraste. Keby si ľahla chrbát, do veľkej preliačiny by sa jej zmestila akurát hlava a dve menšie by približne zodpovedali bokom. Niekto na nej sedel obkročmo, skonštatovala Josie.
Správne. Nech už bol jej vrah ktokoľvek, vysadol na ňu, zatlačil jej hlavu do zeme a potom jej zapchal ústa zeminou."----

Je to osobnejšie a Lise to dalo priestor na riešenie ich vzťahu, ktorý si musel prejsť poriadne zaťažkávajúcou skúškou. Takéto psychologické a vzťahové nuansy mám v príbehoch rád, nikdy by to nemalo byť len o vyšetrovaní a pátraní. Sme ľudia a máme emócie, vraždy, zločiny, vyšetrovanie nás ovplyvňuje.

Autorka umne drží čitateľa v strehu, vkladá rôzne ďalšie indície, naťahuje ho, provokuje. Tu skvele zafungovali tri predmety, ktoré našli u zavraždenej Colette - USB s menom Pratt, hrot šípu z jaspisu a pracka na opasok. Čo znamenajú tieto tri veci? Prečo ich mala Colette ukryté v šijacom stroji? Súvisia nejako s minulými vraždami?

---- Dobre, pozrieme sa na to, ale ak nepatrí jej bývalému manželovi, tak komu potom? Načo by bola žene ako Colette Fraleyová štyridsaťpäťročná spona na opasok, indiánsky hrot šípu a USB kľúč označený ako Pratt? A prečo sa to ukrývalo na dne šijacieho stroja? uvažoval Mettner.
Hummel nadvihol USB kľúč. Pravdepodobne bude najrozumnejšie začať s týmto. Zoberieme ho na stanicu a dáme skontrolovať, kým na to nanesieme prach na odtlačky prstov. Dezinfikovanie pri procese zberu by mohlo znehodnotiť obsah. ----

Silnou stránkou je samotný štýl Lisy Regan - vie vystavať zaujímavý príbeh, dobre strieda opisné časti s dialógmi, pokojnejšie vzťahové pasáže s dynamickými a napínavými. Má prepracované postavy, viete sa s niektorými stotožniť. Je to ľudské, autentické.
Krátke a svižné kapitoly. Trošku rodinnej drámy i romantiky. Temná minulosť a veci, o ktorých sa nehovorí...
Ak máte chuť na dobre napísanú detektívku, svižnú, čítavú - siahnite po Lise Regan. Ideálne je čítať od prvej časti, ale knihy fungujú aj samostatne. Vždy ide o uzavretý prípad, hoci osobné životy a vzťahy sa ťahajú jednotlivými dielmi. No rýchlo ich pochopíte a naskočíte na vlak, aj keby ste začali piatym dielom :-)

Kubajzz
31.08.2023 5 z 5

Musím říct, že většinou při čtení už tak od 2/3 knížky tuším vraha :-) Což bylo i teď, ale že nebude jediný mě fakt překvapilo. K této sérii jsem se vrátil více jak po roce a rozhodně doporučuji a jdu na další díl :-)

baji42
28.08.2023 2 z 5

Tak tady půjdu asi proti proudu. Vůbec se mi nedařilo pořádně se začíst, první polovina knihy byla zdlouhavá, nezáživná a trochu se to rozjelo až v druhé půlce, ale špatný dojem z knihy už to nezachránilo.

Becca_books
28.08.2023

A série pokračuje. Komu ještě nikdo neumřel? Noahovi. Upřímně mi po Rayovi a Lukeovi Noah tolik nesedí. Nevím proč. Navíc v této knize se chová úplně jako debil. I když k tomu má osobní důvody. Celkový děj mi připomíná nějaký film, ale nemůžu si vzpomenout jaký. Odhalení toho co se vlastně stalo jsem nečekala.

INCOGNITOREADER
27.08.2023 4 z 5

Poprvé v sérii musim jednu hvězdičku ubrat. A teď si to budu muset obhájit. Předně jsem poslouchal audio. Ostatní díly jsem četl, je možné že i toto má nějaký vliv. Kniha je skvěle načtena Jitkou Ježkovou. Jen škoda, že v rámci sérii už se jedná o třetí interpretku. Děj knihy se tentokrát točí okolo rodiny Noaha. A jak už je v sérii zvykem jde o vraždu, která roztoči poměrně dost zamotaný příběh. To co si přeju už aspoň od druhého dílu a tedy to, aby se případy přestaly týkat samotné Jossie se ani tentokrát nevyplní. Smrt obchází hodně blízko. Já už bych opravdu od tohoto konceptu upustil. Má se jednat o dlouhou sérii a tímhle tempem Jossie nikdo z blízkých nezbyde. První půlka mě moc nebavila. Byla taková pomalejší a šlo hlavně o takové rodinné drama víc než vyšetřování. Druhá půlka už jela jako všechny předchozí díly a moc mě bavila.

MisakCZE
26.08.2023 4 z 5

Další povedený díl,
ani tentokrát to nemá Josie ve svém soukromém životě jednoduché, a opět se její osobní problémy mísí s pracovními povinnostmi.

Problémy ve vztahu, mrtvá tchýně, nepříjemná švagrová, vraždy, vypálené domy, staré případy pohřešovaných, v posteli s ex a mnohé další ... toto dokáže ustát pouze Josie Quinnová.

Timkim
23.08.2023 4 z 5

Jestli to bude takto pokračovat dál, všichni okolo Josie zemřou. Je to prostě magnet na pohromy. Každopádně bych se nadobro zbavil té celé Noahovy familie. 2/3 knihy o ničem a konec výtečný. Vidím to na slabé 4.

Rosse
22.08.2023 5 z 5

Styl psaní autorky je skvělý, jak už s oblibou vypisuji při dočtení každého dílu. Stále se jí daří budovat napětí v celé knize, které závěrem dokonale vyvrcholí. Její postavy jsou dobře propracované, takže si zde každý najde svého oblíbence. Ať už je to Josie nebo někdo z vedlejších postav.

Pátý díl se mi rozhodně líbil více než Nečekané přiznání. Historie Noahovi matky byla velmi zajímavá a pro mě rozhodně byla hrdinkou s velkým H.

Pokud patříte k fanouškům thrillerů, tak by vás rozhodně autorčiny knihy neměli minout. :-)

majka277
21.08.2023 5 z 5

Výborné čtení. Opět napínavé.

lucisek5056
20.08.2023 odpad!

No hrůza!!!!Nedá se to číst.100 stran nucene čtení a hrůza...Nedoporučuju!!!!

mcabr
14.08.2023 5 z 5

Opět moc pěkné čtení.

mirinda973
03.08.2023 5 z 5

Tahle série si mě začíná získávat. I když jsem po začátku nebyla nijak nadšená, poslední dva díly mě donutily v sérii pokračovat.

I tentokrát se týká celý případ jednoho z hlavních hrdinů a to Noaha, přítele Josie. Příběh z minulosti se postupně dostává na světlo a i když už je vše objasněno, jedno velké tajemství se ještě odhalí....více prozrazovat nebudu.

Každopádně doufám, že Josie už nemá více známých ani příbuzných a další díl se odehraje s ní, ale bez jejího osobního přístupu.

nicole1990
30.07.2023 5 z 5

Jako vždy skvělá dobre se četla o napětí nouze nebyla . Není nic, co bych vytkla .

kob
03.07.2023 5 z 5

Knížku jsem si opravdu užila - je skvělá. Jedna z těch, kdy se snažíte využít sebekratší volnou chvilku, jen abyste přečetli aspoň pár dalších stránek příběhu.

berila
30.06.2023 4 z 5

Jako obvykle jsem spokojená. Je úplně zbytečné se rozepisovat, líbí se mi celá série.

m2056
22.06.2023 4 z 5

Kniha se čtěte dobře trochu slabší je začátek než se příběh rozjede. Jinak je to klasika lepší průměr. Můj názor nejlepší Kniha série je druhý díl.

Kaja1
20.06.2023 4 z 5

To byl pořádně spletitý případ. Akorát si říkám kdo z příbuzných bude další na řadě. V posledním díle zbude jenom Josie:)) musím se pochválit, že jednoho vraha jsem tušila, i když na konci jsem si myslela, že můj tip nevyjde. Zkrátka odhalení až na posledních stránkách.

Dajine
03.06.2023 5 z 5

Opět skvělé čtení. Napětí, nápaditost a sympatické postavy. Aspoň některé.