Dívka beze jména

Dívka beze jména https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466998/bmid_divka-beze-jmena-9Cz-466998.jpeg 4 1143 295

Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně. „Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je…?“ „Dítě tu není.“ Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti… Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť? Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně. Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl With No Name , 2018

MisakCZE
04.09.2022 3 z 5

Druhý, a neméně dobrý, díl ze série s Josie Quinnovou, která tentokrát řeší záhadu zmizení novorozence, a to už v roli náčelnice.
Hodně zamotaný případ, mnoho postav a ještě více mrtvol, není to však překombinované ani drastické dílo.
Skvělá je i osobní linie příběhu hlavní hrdinky, která se pěkně protíná s tou pracovní, stejně tak jako v knize předešlé. Bude tentokrát konec šťastnější?

krejcovka76
28.08.2022 5 z 5

Druhý příběh a opět nezklamal. Kniha má rychlý spád, člověk dychtivě otáčí stránky a čeká, jak příběh bude pokračovat. Konec překvapivý a nečekaný. Těším se na další případ.

ElizPetrova
21.08.2022 3 z 5

U této knihy opravdu platí, že méně je někdy více. Druhý díl je slabší než ten první. V nespočtu množství postav jsem se občas ztrácela. Hlavní záporák a jeho motiv mi přišel značně přestřelený. Celý příběh byl zamotaný a až moc komplikovaný se spoustou nelogičností. Jednou z autorčiných největších výhod je čtivost jejích knih.

veriszv
20.08.2022 5 z 5

Moje druhé setkání s Lisou Regan bylo snad ještě lepší, než to první.
Asi tak pětkrát jsem si myslela, že už vím, jak to celé bylo, ale ani jednou jsem se netrefila.
Což je sice pozitivní v tom, že otáčíte stránku za stránkou, horší je, že to občas působí trochu překombinovaně. Nicméně Josie Quinn je prostě vyšetřovatelka, které fandíte od začátku do konce, a tak mě to prostě bavilo.

-markéta-
17.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Druhý díl série a já stejně jako u prvního si nejsem jistá, jestli se mi tato série líbí nebo ne.
Do menší poloviny knihy mi přišel příběh vlastně nudný a poté se rozjel a ke konci to byla pecka, že jsem si řekla, že asi potřebuji přečíst i další, již vyšlé, díly.
Mám s touto sérii takový love-hate relationship.

Josie miluji, ale je mi jí strašně líto, co se chlapů týče. Že by nakonec skončila s Noahem? Uvidíme.

V jedné pasáži mi dokonce ukápla slza! Proč? Absolutně nechápu! Ale když Luke přiznal, že spal s Kim, dostalo mě to. Vůbec bych to do něj neřekla a velmi mě zklamal. Představovala jsem si ho jako skvělého chlapa, bohužel.

karaliene
14.08.2022 3 z 5

Dočetla jsem před dvěma měsíci a už z hlavy ztěžka lovím, o čem byla. To je samo o sobě vypovídající.

krevetka79
03.08.2022 5 z 5

Opět pecka ... Jak už jsem psala u prvního dílu, Lisa Regan je pan Bryndza v sukni:-)
Užila jsem si to od začátku až do konce...
Parádně zašmodrchaný díl od kterého jsem se opět nemohla odtrhnout...
Těším se na třetí díl.

birgitte
30.07.2022

Skvělý, napínavý román, už druhý přečtený od této úžasné spisovatelky, doporučuji všem

Drahuš
20.07.2022 5 z 5

Opět skvělá detektivka.

TVer
19.07.2022 4 z 5

Nečetlo se mi to tak dobře jako první díl. Bylo zde moc obětí, moc "přišli na místo, ale těsně se minuli". Propojení mezi všemi případy a vlastně mezi vším mi připadalo trochu moc přitažené za vlasy. Občas jsem měla v postavách zmatek, bylo jich tam prostě příliš. Jednoduše jsem měla pocit, že toho v této knize bylo všeho až příliš. Uvidíme, co přinese další kniha.

uzivatel6305
14.07.2022 4 z 5

Tak skvělé jako první díl to tedy nebylo. Ani tak čtivé. Samé vyšetřování. Zbytečně moc osob. Mrtvých jak u Stalingradu. Trochu zmatené. Chvílemi jsem ztrácela pozornost, což se mi u prvního dílu nestalo ani náhodou. Josie i Noah jsou skvělí, ostatní charaktery propracované a to mě baví. Takže jsem zvědavá na třetí díl. Snad to bude zase zážiteček.

99jana99
10.07.2022 3 z 5

Takový průměr. Nejdřív se čte kniha dobře, po půlce se to vleče, až jsem ráda, že jsem dočetla. I přesto si přečtu třetí díl.

Peggy2711
08.07.2022 3 z 5

Dle mého zbytečně překombinované, zamotané, jako by autorka byla nadšená z prvního dílu a chtěla se vyšvihnout ještě něčím lepším, ale to se moc nepovedlo. Doufám, že další budou normálnější. Něco bylo zcela předvídatelné, něco bylo nepochopitelně nesmyslné, něco originální, ale kdybych četla tento díl jako první od autorky, tak už si asi její knihy nepřečtu.

Anahk1
25.06.2022 5 z 5

Plný počet hvězdiček.. jinak to ani nejde, skvělé čtení, jdu do dalšího dílu této super série.. :)

MichaelaS081
11.06.2022 5 z 5

Kniha byla super. Moje druhá kniha od této spisovatelky a jdu na další.

Lexie321
08.06.2022 5 z 5

Úplná bomba! Príbeh bol skvelý, a hoci nejaké veci s tými deťmi som si domyslela od začiatku. Kimin záver ma prekvapil. V sérií budem stopercentne pokračovať a skutočne ju vrelo odporúčam každému nadšencovi krimi.

šipek
07.06.2022 5 z 5

Tak a hurá na další díl této dost dobré serie případů s Josie Quinnovou. pokud bude v knihovně k mání. Za mě plný počet hvězdiček. Krátké kapitoly svižný děj plný zvratů. Trošku se mi zdál překombinovaný příběh s novorozenětem.

Petra00
06.06.2022 4 z 5

Trochu slabší než první díl. Hlavně z toho důvodu, že se tam toho děje možná až zbytečně moc. Místy jsem musela přemýšlet, co a proč se stalo, s čím to vubec souvisí, jaké postavy jsou spolu propojené a tak dále. To mi trochu kazilo zážitek ze čtení. Jinak ale dobrá knížka, zajímavá zápletka a život Josie mě moc baví.

dikobraz
06.06.2022 5 z 5

Davam za 5, ale s vyhradami...
Dejova linia je v pohode, citalo sa to dobre. Ale, tych zvratov bolo prilis vela a hlavne, koniec mi prisiel doslova odflaknuty. Nato, ako sa to zamotavalo, to bolo ukoncene velmi nedbanlivo a vysvetlene to bolo len tak, medzi recou, aby sa nepovedalo.
Je to skoda, radsej mohla autorka ubrat nieco v strede a poriadne vysperkovat zaver. Pri dalsej casti ma co napravat.

Hanulka25
05.06.2022 2 z 5

Knížku jsem měla dlouho rozečtenou, nakonec jsem přece jen dočetla. A co k tomu říct. Že bych byla vyloženě nadšená, to říct nemůžu, ale zase tak špatné to taky nebylo.

vraždy sérioví vrazi únosy

Lisa Regan
americká, 1971
2020  84%Mizející dívky
2021  85%Dívka beze jména
2021  94%Matčin hrob
2022  91%Nečekané přiznání
2022  88%Pohřbené kosti

Kniha Dívka beze jména je v

Přečtených1 554x