Dívka beze jména

Dívka beze jména https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466998/bmid_divka-beze-jmena-9Cz-466998.jpeg 4 1145 295

Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně. „Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je…?“ „Dítě tu není.“ Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti… Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť? Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně. Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl With No Name , 2018

Timkim
26.04.2023 4 z 5

O poznání lepší než první díl. Josie nám malinko zlidštěla. Co mi však stále vadilo, že případ brala osobně a neustále se starala o svého snoubence. Stále to ještě na plný počet není, i když laťka se zvedá.

Teraesa
22.04.2023 5 z 5

Toto bolo o dosť lepšie ako jednička. S čistým svedomím dávam 5 hviezdičiek. :)

Pazďa
20.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl má poutavější zápletku než první, jen těžko říct, kolikrát bude zajímavý případ na úrovni celostátní konspirace v řadě. Každopádně je to fajn, dobře a rychle se to čte.

Janaves
19.03.2023 5 z 5

Četlo se dobře, napínavé, hodně postav, musela jsem se hodně soustředit. Jdu na další díl.

knihomolka460
16.03.2023 5 z 5

Další napínavý díl. Skvělá atmosféra a asi ani nemám co bych vytkla. Prostě skvělý děj a zápletka. Příběh je psaný poutavě a stránky mizí pod rukama.

Ada0004
13.03.2023 4 z 5

Napínavá detektivka, která vás nenechá ani chvilku vydechnout.Ano je tam hodně postav a je to překombinované, ale čte se to výborně jedním zatajeným dechem.

Čmeláček
08.03.2023 5 z 5

Tento druhý případ s Josie byl fakt o dost lepší než ten první, navíc se ta ženská už docela dala :). Hodně dobrá kniha, dávám pět stars a jdu na další.

Januli
05.03.2023 3 z 5

Tak jak jsem hodnotila díl předchozí, tak hodnotím i tento. Příběh opět nestojí až tak moc za to, ale kniha se čte fajn. Josie je mi sympatická, takže pojďme, třetí díl bude lepši, že jo? :-)

Dashmo
03.03.2023 3 z 5

Príliš zamotané, pritiahnuté za vlasy. Ten koniec amen tma. A zase sa to tyka niekoho z okolia Josie? Som zvedavá na ďalšiu časť. Dávam tomu šancu, lebo sa to rýchlo číta.

Tynule
27.02.2023 5 z 5

nejlepšího přítele, který zabil svou ženu a sám se poté také zastřelil, stal úplně jiný člověk - chladný, odtažitý, bez zájmu.
Josie je povolána k brutálnimu napadení ženy, které zatím přežila, není to nikdo jiný než Misty - striptérka ale hlavně milenka bývalého manžela Ray.
V prvním vlně šoku se dozvídáme, že Misty je čerstvě po porodu, ale novorozenec se na místě činu nenachází. Po výslechu svědků Josie přichází na fakt, že Luke se s Misty několikrát sešel, ale proč, byl i Luke Josie nevěrný s tou samou ženou? Josie chce znát odpovědi, ale místo nich najde plno krve u Luka doma a oni nikde. Při prohledávání dalšího místa činu je nalezena dívka která tvrdí, že neví kdo je, kde se tu vzala a na nic si nepamatuje.
Hraje to či skutečně má dívka traumatický šok s následnou amnézií? To vše v této knize

Kniha se mi velice dobře četla, byla svižná, nyní už jsem nevnímala zbytečné ukončení kapitol jako v předešlé knize.

Parwana
22.02.2023 4 z 5

Nebylo to špatné, ale je vidět, že se autorka hodně inspirovala prvním dílem. Četlo se to sice skoro samo, ale hlavní zápletka mi připadala hodně překombinovaná až přetažená za vlasy. Rovněž by bylo nanejvýš užitečné uvést na začátku krátký seznam všech postav, protože než autorka napíše další díl a než se přeloží, čtenář z toho půlku zapomene.

TaLu
13.02.2023 4 z 5

Josie se snaží očistit jméno zkorumpovaného oddělení. Luke už není tím, na koho se může spolehnout, a do toho se těžce zraněná Misty němě dovolává její pomoci. Ztracené novorozeně, ztracený snoubenec...ještě že na kolegy v práci se může teď nová náčelnice spolehnout. Úplný závěr byl přehnaně dramatický a jsem opravdu zvědavá, zda z miminka nevyroste superman, ale mě se tato nová série líbí. Dramatické a bez zbytečností.

vlasta88
08.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Příběh to není špatný, ale to provedení... Tolik mrtvol a tak strašně přehnaně dramatický konec (stejně jako v prvním díle série). Už víme, kde jsou! Tak nevíme! ... Tak jsou tam! Nejsou!...Tak jsou určitě tam! Ne, utekli nám před nosem!... U skákání do řeky už jsem nevěřícně kroutila hlavou. Navíc taková nepravděpodobná smíření (Luke, Misty). Nevím, nevím, jestli se pustím do dalších dílů...

bezzink
06.02.2023 2 z 5

Hmm tak tohle bylo velky spatny. Prekombinovany, az hruza. Do toho milion mafianskych vrazd. Detektivka co ma zase dojem, ze bez ni se to zbori. Ostatni ji musi nutit, aby sla spat. Vsem a vsemu unikne a nikdo a nic neunikne ji. No proste zase takova klasicka supermanka.

Niu
21.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Dobré čtení s širším nájezdem a zajímavou cílovou rovinkou. Josie sympatičtější než v prvním díle, Luke nesympatičtější než v prvním díle, Noah a Gretchen sympaťáci. Zajímavý námět a škoda, že jedna spermie (Kim) uplavala.

kolacky
14.01.2023 5 z 5

Brr, jakmile jde o miminko, bruslí mi mráz po zádech. Josie to vážně nemá jednoduché, ani v práci, ani s mužskými. Nezbývá než jí silně držet palce.

DeWom
11.01.2023 3 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem si říkala, že druhý si možná někdy přečtu, ale příběh ani postavy mi v hlavě neutkvěly natolik, abych tak učinila. Pokračování jsem nakonec dostala k Vánocům, takže tady je pár mých poznatků.

Josie jsem jako postavu moc nemusela. Vadilo mi, jak si pořád namlouvá, že nemá žádný problém (ano, vím, že je to lidské, ale mně tenhle přístup prostě vadí). Ve druhém díle už to bylo lepší, ale zejména proto, že se její trauma téměř vůbec neřešilo. Nakonec není tak špatná, ale že by mi přirostla k srdci se říct nedá.

Příběh za mě zajímavě promyšlený. Měla jsem pár teorií, ale že by to bylo takhle, mě nenapadlo. Ano, některé scény působily krajně nepravděpodobně a celkově to vypadalo, jako by si Josie s nějakými pravidly policie vytírala prdel (třeba zde již zmíněné, že vypila půl lahve whisky a pak šla na razii, to je fakt úlet). Jinak to ale vypadá, že si autorka o policejní práci zjistila dost, takže kromě těchto nedostatků působila vcelku věrohodně.

Co mi ale dělalo problém, byla přehršel jmen. Těch tam bylo opravdu hodně a někdy, obzvlášť když jsem četla po delší době, jsem se musela vracet o několik stran zpět, abych si připomněla, o kom je řeč. Neuškodilo by, kdyby ta méně často zmiňovaná (ale přesto pro příběh důležitá) jména byla doplněná o připomínku, o koho se jedná.

Celkově to nebyla špatná kniha, ale na to, že jsem ji dočetla před pár dny, už si její děj pamatuju jen matně, což znamená, že ve mně valný dojem nezanechala. Ztráta času to není, ale další díl si nejspíš přečtu až tehdy, pokud ho zase od někoho dostanu.

3,5/5*

knihovna44
09.01.2023 2 z 5

Překombinovaný příběh, přeplněný postavami a vraždami. Napětí nepostrádal ale charaktery a motivy jednání postav byly popsány většinou pouze povrchně a nebyly moc propracované.

P3_tis
08.01.2023 5 z 5

Druhý díl se mi četl lépe, než první. Okamžitě jsem se začetla a po přečtení se těšila, jak si vezmu díl další.

Přestože v knize není žádný “velký mord”, dokáže vás udržet v napětí. Nechci tvrdit, že je to úplně oddechovka, ale pokud bych to srovnala např. se sérii Helen Fields “Dokonalé ticho”, tak to oddechovka vlastně je :-)

Ohromně mě baví Josie - sympaťanda, která si jde za svým a dělá to, co je správné a ne to, co se od ní očekává. A těším se na další rozkrývání střípků z jejího života …

Knihochod
07.01.2023 3 z 5

Z tejto časti detektívnej série o Josie Quinnovej som pri čítaní i po dočítaní bola trošičku zmätená a nevedela som, čo si o tom celom príbehu mám vlastne myslieť.

Na začiatku ma postihol problém so začítaním sa, ktorý, našťastie, po pár kapitolách zmizol, no objavil sa problém so sledovaním kto je kto, kto má v celej zápletke akú úlohu, kto je páchateľ a kto je obeť.

Je to znak dobrej detektívky?
Pravdepodobne.
Dokážem to oceniť?
Vôbec.

Netvrdím, že by som chcela všetko dostať naservírované pod nos na zlatom podnose, avšak toľko postáv v jednom príbehu na mňa bolo skrátka už priveľa.

Čo sa ale celkového rozuzlenia týka, to ma veľmi prekvapilo a posledné kapitoly som zhltla takmer na posedenie, aj ma troška mrzelo, že ďalší prípad skončil.

Takže i napriek tomu, že som bola väčšinu knihy totálne zmätená, túto knižku odporúčam. Nie je síce taká skvelá ako prvý diel o Miznúcich dievčatách, avšak ak sa prekúšete trošku ťažším začiatkom a vysomárite z toho množstva postáv, určite nebudete ľutovať.

vraždy sérioví vrazi únosy

Lisa Regan
americká, 1971
2020  84%Mizející dívky
2021  85%Dívka beze jména
2021  94%Matčin hrob
2022  91%Nečekané přiznání
2022  88%Pohřbené kosti

Kniha Dívka beze jména je v

Přečtených1 557x