Dívka beze jména

Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně. „Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je…?“ „Dítě tu není.“ Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti… Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť? Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně. Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466998/big_divka-beze-jmena-9Cz-466998.jpeg 4.3282

Josie Quinnová 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Cosmopolis

The Girl With No Name

Kniha Dívka beze jména

katynka78

2. případ již náčelnice Josie Quinnové

Vzhledem k tomu, že první případ mě velmi nadchl, bavil, šokoval a četl se jedním dechem, tak jsem samozřejmě sáhla po této knize. A to i přesto, že se snažím nemít těch sérií moc.

Na rovinu říkám, že to na mě působilo hodně překombinované a rozeběhnuté do mnoha stran. Postav tam bylo na mě moc a i mě bolela hlava z toho. A to mi trošku kazilo dojem. Tento přehnaný styl v první knize nebyl a tady mi to vadilo.
Ale zase, bylo to čtivé a pomalu ale jistě to vtahovalo do děje.
Jak se blížil konec, tak to začalo zapadat a i když jsem tentokrát nebyla tak šokovaná, tak jsem koukala, co autorka nakonec použila za téma a hlavně motiv. To tleskám, protože to má přesah, pokud to tam čtenář chce vidět. A já viděla a přísahám, že to téma mě kdysi napadlo, tak mě to fakt nadchlo, co ta autorka vykonstruovala.

A tak trochu jsem tentokrát i záporáka chápala. I to se může stát.

Jinak mi ale vadí u sérií vadí, že hlavní hrdinové jsou vystaveni takovým nebezpečím, že se až divím, že jsou naživu. A beru na vědomí, že jsou kriminalisté a tudíž je jasné, že je to jejich součást. Ale když porovnám třeba Poirota a třeba Eriku od Bryndzy a nebo právě Josii, tak Poirot nebyl za celou dobu tak akční jak tyto holky.

Ale je to dobrá krimi.

Lovana

Po přečtení prvního dílu této série jsem věděla, že budu pokračovat. První díl Mizející dívky mě hodně bavil a byla jsem zvědavá, jak bude pokračovat, jak kariéra tak i soukromý život Josie.
Víceméně od začátku knihy jsem měla pocit, že první díl mi sedl o něco lépe a zůstalo to tak i po přečtení druhého dílu. První díl série se mi tedy líbil o malinko více, ale i druhý díl mě hodně bavil a Josie mi během čtení bylo líto, opravdu to holka nemá jednoduché...
Určitě se chystám v sérii pokračovat a jsem tedy velmi zvědavá, co si autorka na Josie připravila v dalších dílech...

Hodnocení 4*/5*

Arsi

Další skvělá detektivka. Na můj vkus trochu moc postav, občas jsem se v tom ztrácela. Ale Josie i její parťák Noah jsou super, jdu na další díl a těším se. Doporučuji přečíst.

Jana65

Tak kniha přečtena za dva dny, líbila se mi moc. Už čtu díl třetí a jsem moc zvědavá, jestli budou další knihy s Josie Quinnovou. Mohu doporučit.

Terka18

Druhý díl série o detektivce Josie byl trošku slabší než první díl, už moc postav a může se to plést. Měla jsem občas zmatek kdo je kdo a lehce překonbinovaný děj, nemuselo to být až tak zamotané. Jinak se mi příběh líbil a četl se moc dobře a rychle. Hlavní postavy Josie a Noah jsou super a těším se na třetí díl.

LeSk

Čtivá kniha, možná ale až moc překombinovaná. Mnoho postav, které se už pletou v celkovém dojmu čtení. Jinak parádní, poutavé, nechcete knihu odložit. Doporučuji.

mia6318

Nějak z této knihy nemám dobrý pocit. Začátek mě docela bavil, kdo je otcem dítěte mi brzy došlo. Ale ke konci bylo vše tak zamotané, překombinované, opravdu přehnané. Ve třetím díle autorka slibuje, že se dozvíme víc z minulosti Josie , možná proto si přečtu i další díl. Jak psal už někdo přede mnou, často mi tato kniha připomínala knihy Angely Marsons.

lucakuca

Chudák holka Josie, se jen tak nezastaví. Z chaosu dokázala vykřesat rozuzlení přímo bravurného charakteru. Hodně zajímavý PŘÍPAD.
Že by Noah?