Kdo jinému jámu kopá

Kdo jinému jámu kopá https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341526/bmid_kdo-jinemu-jamu-kopa-Tua-341526.jpg 4 473 180

Josefína Divíšková série

SLEČNA MARPLOVÁ PO ČESKU? MLADÁ. SVÉRÁZNÁ. UČITELKA. Poklidný život městečka ležícího na brdském pomezí rozvíří smrt výstřední učitelky. Josefína Divíšková, mladá malířka původem z Prahy a rovněž učitelka, jež v Brodu nalezla dočasné útočiště, začne rozplétat nitky případu stylem (a s humorem) jí vlastním. Kdo a z jakého důvodu mohl zabít Alenu Výbornou, která byla možná trochu praštěná, ale nikdy nikomu neublížila? Jak s případem souvisejí drsní majitelé místního autobazaru, manžel oběti Rudolf Výborný, mentálně zaostalý mladík Pavel Řábek či další z učitelek brodského gymnázia, Běta Benčáková? Podaří se Josefíně odhalit pozadí skandálního zločinu dřív než kriminalistům? Nebo bude muset spolupracovat s komisařem Tvrdíkem, který je sice sympatický a zatraceně dobře vypadá, ale přesto – nebo možná právě proto – jí pije krev víc, než je zdrávo?... celý text

dagsvob
27.06.2020 5 z 5

Super čtení, taková oddechovka. Hlavní hrdinka Josefína mi chvílemi tzv. mluvila z duše. Určitě si přečtu další díly. Jen mně zaráží, že ač je toto 1. díl série, jsou v knize narážky na nějaký předchozí příběh.

LooneyCZ
31.05.2020 2 z 5

Neurazilo, nenadchlo. Naštěstí mě to nic nestálo, knihu jsem získala zdarma v rámci pandemické akce na Palmknihách. Jako "letní oddechovka pro nenáročné ženy" to obstojí, ale slibovaný Josefínin humor mě nějak minul, zápletka průměrná, pár dramatických momentů tu ovšem bylo, a kdybyste náhodou nepochopily(i), co se vlastně stalo, poslední kapitola vám to objasní.

domihruzkova
18.05.2020 3 z 5

Bylo to dost zajímavé na to, aby mě to donutilo knihu dočíst.

Amneris
16.05.2020 3 z 5

Knížka mě velmi zaujala, zajímavá zápletka v ději. Je to příjemná oddychovka, žádné složitosti. Přečtu si i další díly.

bábuška
07.05.2020 3 z 5

Tak jsem přečetla i první knihu této autorky, více jsem se pobavila než při druhé knize.

Aleh
04.05.2020 3 z 5

Tak tuhle knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. je to takový klasický český detektivní příběh. Malé městečko Brod se stane dějištěm kriminálního případu. V křoví je nalezena mrtvá učitelka z místního gymnázia Alena Výborná. A kriminalistům se vehementně pokouší pomoci i jedna z kolegyň tamního učitelského sboru. Objeví se i možnost, že s případem má možná něco společného i další z učitelek brodského gymnázia? Tak to je to, proč jsem si vybrala tuto knihu, neboť prostředí střední školy a učitelského sboru je mi důvěrně po celá dlouhá léta známé. Oddychová četba pro chvíle odpočinku.

pestas
29.04.2020 3 z 5

Takova prijemna oddechovka, ale nenadchne ani neurazi.

misa.novakova
27.04.2020 2 z 5

Taková jednoduchá příjemná kniha na volné odpoledne. Nakonec byla i celkem napínavá a začetla jsem se, ale velký dojem nejspíš nezanechá

dagmar5477
19.04.2020 4 z 5

Ale jo, na odpočinek dobrý, člověk nemusí nad ničím přemýšlet.

gretl74
15.04.2020 3 z 5

Moje prvni setkani s autorkou i s Josefinou. Prijemna oddychovka na odpoledne, nic vic, nic min. Za mne 3,5*

artlucie
15.04.2020 1 z 5

Nebýt zdarma získaná, asi bych si rvala vlasy za zbytečnou koupi. Jsem evidentně moc náročná na knihy, zhýčkaná vším tím dobrým, co mám načteno.
Ze začátku jsem se sice vcelku začetla, ale tak od půlky už jsem počítala stránky do konce. Nechci se v tom zbytečně patlat, ale vážně mě zcela nezajímalo, kdo vraždil, a změť jmen a hlavně příjmení mi kazila dojem ještě víc. Prostě to nehrálo.

haWranka
09.04.2020 4 z 5

Taková milá oddechovka. Trochu krimi, trochu romantika - vlastně “román pro ženy”, tak bych to asi nazvala. Jsem ráda, že v knize není nic přehnaného, zbytečně násilného ani cukrkandlového. Ráda si přečtu další díl. A doufám, že tam také budou babiččina koupací moudra, ta jsou skvělá!

alzbeta4340
08.04.2020 5 z 5

Vtipná česká detektivka. Co si budeme namlouvat - spíše pro dámy, jelikož ještě napínavější než detektivní zápletka je to, zda si Josefína začne opět s komisařem Tvrdíkem. Čtení mě pobavilo, nijak neurazilo a vůbec jsem se v naší koronavirové době příjemně odreagovala. Dobré to bylo.

zluk
19.01.2020 1 z 5

Půjčila jsem si ze zvědavosti, ale moc se to číst nedalo. Takový ten druh humoru pro slabodussi hospodyňky.

Dita333
15.01.2020 2 z 5

Kniha je relativně čtivá, ovšem dost (až dětsky) předvídatelná. Hlavní postava mě neskutečně iritovala svou věčnou negativitou, schopností vše pokazit, zachovat se v každé situaci nevhodně a být protivná vždy a na všechny. Tenhle dojem ještě umocňovala autorčina snaha být za každou cenu vtipná (což vyznívalo spíše trapně a vlezle).
Autorčin styl psaní mi velmi nápadně připomínal Třeštíkovou a její Bábovky. Tahle kniha se aspoň, narozdíl od Bábovek, dala dočíst až do konce.

Ani832
31.12.2019 5 z 5

Super detektivka, hodně čtivá kniha, nemohu nic vytknout. Určitě stojí za přečtení.

sarekaslukova
30.12.2019 3 z 5

Vím, že je to můj osobní problém, ale český příběhy nějak nejsou pro mě, hrozně mi tam vadí příjmení, pak taky člověk přemýšlí, jestli angličanům také přijde divný když tam mají pana Blacka nebo pana Smithe. No ale zase na druhou stranu, postava Josefíny, ač je někdy na proplesknutí, je zábavná a dodává knize šťávu.

tami1
27.12.2019 4 z 5

Mé první setkání s touto autorkou a byla jsem příjemně překvapená. Příběh má spád, postavy jsou barvité a trochu praštěné. Maloměsto jak vyšité. Bavila jsem se.

babystar
18.12.2019 4 z 5

Agatha Christie to není, ale číst se to dá. Josefína je trochu praštěná a má víc štěstí než rozumu. Poněkud jsem se ztrácela v postavách, ale to je zřejmě má chyba. Líbily se mi trefné babiččiny rady do života.

Lil30
06.11.2019 5 z 5

Na to, že jsem od knihy neměla žádná očekávání, mě velice mile překvapila. Byla vtipná, příběh se slibně rozplétal, odpočinula jsem si u ní, a to detektivky nečtu. Jistě dám šanci dalším dílům, protože mi hlavní hrdinka byla velice sympatická.