Kdo jinému jámu kopá

Kdo jinému jámu kopá https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331092/bmid_kdo-jinemu-jamu-kopa-BRn-331092.jpg 4 473 180

Josefína Divíšková série

Mladá. Svérázná. Učitelka. Poklidný život městečka ležícího na brdském pomezí rozvíří smrt výstřední učitelky. Josefína Divíšková, mladá malířka původem z Prahy a rovněž učitelka, jež v Brodu nalezla dočasné útočiště, začne rozplétat nitky případu stylem (a s humorem) jí vlastním. Kdo a z jakého důvodu mohl zabít Alenu Výbornou, která byla možná trochu praštěná, ale nikdy nikomu neublížila? Jak s případem souvisejí drsní majitelé místního autobazaru, manžel oběti Rudolf Výborný, mentálně zaostalý mladík Pavel Řábek či další z učitelek brodského gymnázia, Běta Benčáková? Podaří se Josefíně odhalit pozadí skandálního zločinu dřív než kriminalistům? Nebo bude muset spolupracovat s komisařem Tvrdíkem, který je sice sympatický a zatraceně dobře vypadá, ale přesto – nebo možná právě proto – jí pije krev víc, než je zdrávo?... celý text

helenka_z
07.03.2018 1 z 5

Nenáročná kniha, po které mi zůstane jen negativní pachuť. Až moc náhod najednou během pátrání hlavní hrdinky, násilně vtlačené rady babičky a syntaktické chyby autorky mi čtení znepříjemnily, až otrávily.

Dimas
29.01.2018 2 z 5

Ne příliš náročná oddychovka. Josefína - diblík mě nebavila. Jedna hvězda za babiččina moudra.

allebra
28.01.2018 4 z 5

Příjemné, nenáročné, zábavné odpočinkové čtení se sympatickou Josefínou. Určitě si přečtu i pokračování.

Dreisii
25.01.2018 5 z 5

Já se bavila! Super čtení ,nutilo mě jí furt číst,hl.postava Josefína byla nejlepší na tom všem. Těším se až sáhnu po další knize této autorky.

orson
25.01.2018 3 z 5

Jako oddechovka dobré, ale myslím si, že tu má příliš vysoké hodnocení, zas až tak velká sláva to nebyla.

Knižní střípky
29.12.2017 3 z 5

Josefína mě baví i nadále a těším se na pokračování. Je to příjemný oddych, obzvláště po knihách, se kterými se poslední dobou roztrhl pytel, kdy jsou hlavní hrdinové tak strašně nesympatičtí, až to snad ani není možné. Takže o to více jsem si tuto českou knihu užila.

studentice
24.11.2017 3 z 5

Příjemná oddychovka ideální na zimní večery. Hodně mi připomíná knížky Agathy Christie.

Zori
07.11.2017 4 z 5

Velmi dobře se to čte, Josefína je vtipná ženská do nepohody, záplatka není komplikovaná, ale je ze života. Doporučuji.

Supernova
06.11.2017 4 z 5

Josefína, kterou už jsem si přezdila na Pepču, je taková kamarádka odvedle, se kterou bych docela zašla na kus řeči - že bychom jako vyměnily životní zkušenosti - mám dojem, že s Josefínou by si česká čtenářka měla hodně co říct! Čtení velmi rychle ubíhá! Detektivní zápletka plyne tak nějak skoro mimochodem, vražda tam je, ale jinak je to takový obrázek ze života jednoho městečka a života jedné ženy - myslím, že se v tom spousta žen najde, nebo v tom najde někoho, koho zná :) spíš román pro ženy, kde někoho zabijou, než klasická detektivka, což je pro mě jedině dobře, páč na detektivky typu "pořád se jenom vyšetřuje, dokud se to nevyšetří", nejsem cílovka, takže prostě celkově: spokojenost! :)

Kristyna95
10.10.2017 3 z 5

I kdyz jsem ocekavala trochu promyslenejsi zapletku, kniha byla napsana vtipne, s lehkosti (i kdyz to asi skrz tema VRAZDA zni nejspis divne) a velmi rychle mi jeji cteni utikalo. Krome toho me velmi bavily pasaze, kdy Josefina vzpomina na zivotni moudra sve babicky, ktere pokazde zacukaly mymi koutky.

saez
02.10.2017 5 z 5

Opět jednohubka, která potěšila. Trávit deštivé odpoledne s Josefínou rozhodně není nuda :-) A šup sem s další knihou.

katka.oo
25.09.2017 4 z 5

Pohodová odpočinková detektivka, za mě ano. :-)

SilvieK001
16.09.2017 4 z 5

Milé a odpočinkové. Moc se těším na další díly.

alnahu
04.09.2017 4 z 5

Oddechová česká humorná detektivka. Svérázná učitelka tělocviku Josefína Divíšková ,která se zaplétá do kriminálních případů a snaží se je řešit po svém. Josefina v této knize mi je velmi sympatická i tím jak je nepraktická, její popis je opravdu originální. Mám ráda tento druh detektivek. Určitě stojí za přečtení.

helča5
02.09.2017 5 z 5

Báječně a vtipně napsaná detektivka,výborně se četla,autorka se nezdržuje dlouhými popisy,děj odsejpá,dokonalá zápletka,humor,skvělá.

jahlina
29.08.2017 5 z 5

Knížka se mi líbila moc. A už se těším na další. Dobrá zápletka, jiskření mezi hlavními protagonisty a zajímavé vyústění případu, to vše dělalo knížku velmi čtivou.

Lykke
13.08.2017 5 z 5

Když jsem četla v anotaci "Slečna Márplová po česku", přiznám se, že jsem si pomyslela něco jako "pche, to určitě". V předchozí povídce se nestačila Josefína tolik projevit, ale když jsem se prokousávala stránkami této knihy, začala mi být nesmírně sympatická. Není sice žádná osamělá stará panna, ani přespříliš zvědavá, ale když už se k něčemu nachomýtne, nepustí to z hlavy. Její specifický humor mě několikrát během čtení rozesmál, hodně jsem se bavila u poznámek o sestře či u vzpomínek na babiččina koupelová moudra. Příjemné čtení. Už se těším na další její příběh.

pavčape
07.08.2017 5 z 5

Nadšení! Tak tahle knížka mi dala vše, co jsem od ní očekávala! Lehkou českou detektivku na letní odpoledne. Josefína je sympatická dáma v mých letech, lehce potrhlá, se smyslem pro humor, který se mi líbí! V postavách jsem zpočátku též tápala, ale zorientovala jsem se záhy. Rozuzlení nebylo příliš překvapivé, ale vůbec mi to nevadilo. Při čtení rad svérázné babičky jsem tak trochu slyšela Vilmu Hálovou z filmu Ženy v pokušení! Já doporučuju!

111moni
06.08.2017 3 z 5

Překvapivě čtivá kniha, trochu moc postav,které se prolínají,ale jinak dobrý oddech na neděli . Tak jak se píše, slečna Marplová po česku .

Chika
27.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý příběh. Ze začátku lehce zmatek v postavách, ale to se rychle srovná. Kniha mě neskutečně chytla a těšila jsem se, jak to bude pokračovat a jak to vlastně dopadne. Těším se na další knihy série.

humor české detektivky maloměsto

Marie Rejfová