Jít za hlasem svého srdce

Jít za hlasem svého srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161060/bmid_jit-za-hlasem-sveho--161060.jpg 4 74 25

Úspěšná mladá newyorská právnička Julia má nevyřešené rodinné tajemství: před čtyřmi lety náhle tajemně zmizel její otec, který pocházel z Barmy. Náhodně nalezený starý dopis Julii podnítí, aby se vydala do jeho rodné země a pokusila se ho najít. Postupně odhaluje otcovo tajemství a začíná chápat, že to, co vypadalo jako podivný útěk od rodiny, byl ve skutečnosti návrat ke kořenům mnohem hlubším, než si kdy dokázala představit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Das Herzenhören. , 2002

Balenka
08.05.2023 5 z 5

Dlho som nečítala tak nádhernú a krásne napísanú knihu o láske :-)

JFK117
04.06.2020 4 z 5

Němečtí autoři se mi vyhýbají nebo já jim. Takže kdysi dávno Remargue a teď pan Sendker. Až po přečtení jsem zjistila, že jsem četla překlad anglického překladu německého originálu.
Zajímavé.
Příběh se odehrává v Barmě, popisuje neskutečnou životní lásku slepého Tin Wina a tělesně postižené Mi Mi,kteří společně tvoří dokonalý pár. Přes padesátileté odloučení zemřou společně. Popis příběhu zní banalně. Vysvětlení odloučení zlým stryčkem mi přišlo nelogické, ale bylo to napínavé, zajímavě a citlivě napsané.
"Smrt,"řekl U Ba, "není konec života, ale jeho fáze."

Cleo De Nile
06.06.2019 4 z 5

Tohle byla hodně zvláštní kniha, a jen těžko nacházím ta správná slova, jimiž bych vám ji mohla co nejlépe přiblížit a popsat. Má to v sobě něco z osudovosti knih Paula Coelha, zaměření se na jinou kulturu a poznávání jejích tradic a zvyklostí, smutek, smíření a záhadu. Dohromady to funguje moc dobře, jako celek se mi knížka líbila, a ještě dlouho mi příběh rezonoval v hlavě. I zakončení je velice slušné, a autorův sloh také. Hned bych se jela do Barmy podívat :)

Radik74
11.09.2018 1 z 5

Jako jednu z velmi velmi mála knih jsem nedočetla... téma zcela mimo mě.

SweetbabyDi
19.08.2018 5 z 5

Toto je moje nej nej nej kniha a pořád hledám nějakou, která mě pohltí jako tato. Silný příběh o dvou lidech jejich láska je tak hluboká, že není měřítka. Na konci jsem plakala a jiná kniha tohle ve mě jeste neprobudila. Rada se k ní vrátím.

maruna
18.05.2018 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha, láska až za hrob.

Fallen
10.01.2018 5 z 5

Překrásná kniha, která se mi vryla do srdce a zařadila se mezi mé nejoblíbenější. Žádná utahaná slaďárna, ale silný příběh, který by si asi nikdo z nás hned tak nepřál prožít a přesto čtenář musí alespoň trochu závidět nad tak silným citem.

lejla22
17.11.2017 5 z 5

Moc pěkný příběh o lásce dvou lidí, kteří jsou šťastní a spokojení s tím, co mají. Není to klasická "slaďárna", ale příběh o hluboké, nesobecké lásce, o poslušnosti i sobectví ostatních.

stafbul
04.10.2017 3 z 5

Příjemná kniha, která lehce odhaluje prostředí jedné menší asijské země, její kulturu a smýšlení. Zároveň ale silný příběh o lidech s handicapem, kteří našli své místo na zemi a svou lásku Oddechovka na dlouhý večer.

marca_m
25.07.2017 5 z 5

Jedná se o první knihu z prostředí Barmy, která se mi dostala do rukou, nahlédnout do mentality této exotické země je rozhodně obohacující. Samotný příběh mě naprosto pohltil svojí dojemností, čistotou a hlavně téměř pohádkovým vyprávěním. Ten cynik ve mně si občas říkal, že to je až moc, ale věřím, že takto jiný způsob vnitřního života a opravdovosti citů je jiným kulturám vlastním, ale hlavně věřím, že takováto opravdová láska bez jakýkoliv výhrad prostě může existovat.

medlovice
23.07.2017 3 z 5

Nijak zvlášt nezaujala . Pak už jsem začala přeskakovat. Pěkný obal, když knihu držíte a čtete , děla to hezký rámeček a knize dodává punc elegantnosti.

Beky
07.12.2016 4 z 5

Zcela překvapivý příběh a nečekaný konec. Příjemné oddechové čtení. :-)

edisek83
24.11.2016 5 z 5

Nádherná, dojemná kniha....vždy když jsem ji četla jsem se cítila tak nějak líp :-) stres a všechny starosti zmizely....krása

Flowers
30.09.2016 5 z 5

Pro me silny pribeh. Hezky napsano.

rajen
01.08.2016 3 z 5

Čekala jsem podle názvu a obálky nějakou takovou tu lepší slaďárnu. Ale byla jsem nakonec lehce nemile překvapena, o čem to nakonec bylo. Prolínají se zde dva příběhy - současný a minulý. Ta obrovská láska je samozřejmě ten minulý a ten současný příběh je zde jen proto, aby to mohl vyprávět. A ten mi tam přišel zbytečný, je mu věnováno hodně pozornosti a přitom se nikam nevyvine. Kdyby tam autor tolik nemontoval tu současnost, tak by to mohla být klidně taková milá pohádka a to bych byla asi nadšená, takto to na mě působí nedotaženě, zplácaně a hlavně velmi málo uvěřitelně. Snaha o velikánskou myšlenku se podle mě moc nepovedla.

fruitbueno
02.12.2015 2 z 5

Zas jednou budu proti proudu, ale nikdo se na mě nesmí hněvat - s touto knihou jsem se těžce minula. Příběh byl předvídatelný, dost nešikovně vystavěný, hlavní hrdinové nesympatičtí a ani hlavní pointa (kdo vidí, nemusí vidět, a opačně) mě nezasáhla tak, jak měla.

suezie
30.05.2015 5 z 5

Je to sice už nějaký ten rok, co jsem ji četla, ale nikdy na ni nezapomenu...

Toupeira
18.04.2015 5 z 5

Tato kniha je pro mne jedním z nejkrásnějších milostných příběhů, které jsem četla. Je skvěle napsaná, silná a dojemná, udržuje v napětí až do samého konce, zasluhuje 100 % hodnocení.

Kiyu
13.03.2015 5 z 5

Povedlo se někomu nerozbrečet se u konce? Mě ne , nečekala jsem takovýhle příběh s ještě hlubší myšlenkou. Nádherná knížka.

Brambram
01.08.2014 4 z 5

Když bych knihu rozfázovala, tak se mi nejvíce líbila ta část kdy je popisovaný život hlavního protagonisty v Barmě do jeho odchodu do USA. Začátek mi přišel přitažený za vlasy a konec - to už ty vlasy někdo skoro vytrhl. Ale jo, užila jsem si jí, jen je to těžko k uvěření, když jsem před tím četla Stín banyánu.

milostné romány Barma rodinná tajemství

Autorovy knížky