Scarlett 2

Scarlett 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14069/bmid_scarlett-2-v6b-14069.jpg 4 227 28

Jih proti Severu série

Když se Scarlett při výletě na plachetnici málem utopí a skončí s Rhettem ve vášnivém objetí, je si jistá, že vyhrála. Manžel ji však znovu opustí a Scarlett se rozhodne odjet do Savannah, kde se seznámí se svými dosud neznámými příbuznými. A tam ji zasáhne poslední rána - Rhett jí nabízí rozvod jako tečku za jejich vztahem. Tehdy Scarlett poprvé přizná sama sobě porážku a rozhodne se všechno ukončit a začít znovu - už proto, aby nemusela čelit hanbě z rozvodu, když nosí po srdcem Rhettovo dítě... Nový domov nachází v Irsku, rodné zemi svého otce Geralda O Hary, ale stejně jako v Atlantě, i tady se dostává do konfliktů se společností svých předků. A přestože se jí podaří zde usadit, stále palčivě pociťuje, že jí něco chybí. Ten pocit je tím horší, že se čas od času v jejím životě mihne Rhett Butler, připomene jí dávno minulou dobu a zjitří rány, které se dosud nezhojily. Ve chvíli, kdy se Scarlett ocitá na osudové životní křižovatce, se Rhett objeví znovu, odhodlaný porazit každého, kdo by chtěl zmařit jeho úmysly.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Scarlett , 1991

adrianna0305
15.07.2014 2 z 5

Tak tenhle díl se moc nepovedl. Celou dobu se nic neděje a až na posledních stránkách se vše vyřeší. Filmové zpracování bylo mnohem lepší, možná proto se tak moc liší od knihy :-)

Poutnice
05.11.2013 4 z 5

Celkem mě překvapilo, jak se v knize k sobě Rhett a Scarlett vrátili. Vlastně tomu nic moc nenasvědčovalo, pak se najednou na konci zjeví Rhett pomalu v blýskavé zbroji a zachrání Scarlett před téměř jistou smrtí, vyznají si lásku a láska až do smrti může pokračovat. Každopádně kniha má několik velmi hezky napsaných částí, a i když opět film nekoresponduje s knihou až tak moc, zůstává pro hodně lidí (žen) příběhem pravé lásky

anett123
08.08.2013 3 z 5

Kniha není špatná a docela dobře se čte, ale je to červená knihovna. Jihu proti severu se nemůže vyrovnat.

alsae
24.07.2013 2 z 5

Tento poslední díl se mi už moc nelíbil, příběh byl dost zamotaný, některé části jen málo vysvětleny a o Rhettovi skoro nic. Už to prostě nebylo ono:-(

hrubik
19.04.2013 4 z 5

Musím říct, že když jsem četla knihu, měla jsem před očima její filmové zpracování. Škoda, že jsem se prvně nedostala ke knížce. Takhle jsem pořád srovnávala s filmem. Knížka má své slabé stránky, někdy mě trochu nudila, ale pak jsou v ní zase části, které prostě do tohohle příběhu patří, která tam chcete mít, aby všechno nakonec dobře dopadlo.

kattyV
15.02.2013 5 z 5

Scalett se vydává za svými irskými příbuznými do Savannah. Potkává se s naprosto jinými lidmi než se jí to za celý život podařilo. Konečně někdo, kdo si na nic nehraje, kdo se chová přesně tak, jak chce, kdo dává přirozeně najevo svůj temperament. Není divu, že se mezi nimi cítí tato poloviční Irka jako mezi svými. Rozhodne se dokonce vydat se na cestu do Irska, aby se potkala i se svou babičkou. Když už se chystá na cestu zpátky do Ameriky, dostane dopis od Rhetta, že se s ní rozvedl a znovu se oženil. A Scarlet už ví, že s Rhettem čeká dítě. Přesto jí nezbude nic jiného než si přiznat, že prohrála. Rhetta zpět nezíská...
Rozhodne se zůstat v Irsku a začít nový život. Stane se hlavou klanu O'Harových. Nějakou dobu to vypadá, že se to podaří. Irové je uznávají a když se jí narodí dcerka Cat, pozná Scarlet konečně mateřskou lásku. Jenže nic není tak jednoduché a do jejího osudu zasáhne boj Irů za osvobození od angličanů a.... Rhett.

Alix
01.01.2013 2 z 5

Myslím, že jediný, kdo pokračování mohl napsat, by byla M.Mitchell. A pokud to neudělala a samozřejmě ani už neudělá, věděla zřejmě naprosto přesně, proč.

hortenzie
01.08.2012 5 z 5

Hodně čtenářek pokračování osudu Scarlett zatracuje, ale mě se pokračování docela líbilo - zajímavé je líčení života v Charlestonu (1.díl), i života lidí v Irsku. Je velká škoda, že tvůrci filmového zpracování se nedrželi literární předlohy a předělali příběh Scarlett opravdu na způsob novodobých amerických filmů - vražda, soud atd. - kniha je mnohem lepší. Ač nedosahuje kvalit Jihu proti Severu (ve slovenštině ponechán výstižnější název - Odváté větrem), tak určitě stojí za přečtení.

Irsko zfilmováno – TV seriál

Alexandra Ripley