Charleston

Charleston https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25560/mid_charleston-charleston-Icx-25560.jpg 4 45 7

Charleston série

Charleston, město na jihu USA, je dějištěm životních osudů starobylé, typicky jižanské, široce rozvětvené rodiny Traddových a Ansonových v časovém úseku třicetipěti let, v období občanské války průmyslového severu proti otrokářskému jihu.

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Gemini (ČR)

Charleston , 1981

Shardlake
30.07.2023 3 z 5

Děj knihy se odehrává v malém ospalém městečku Charleston v USA, kdy do jeho poklidu vstoupí válka Severu proti Jihu, boj černochů za osvobození z útlaku a otroctví. Ženy v té době byly "sešněrovány" konvencemi, kdy nesměly samy bez gardedámy na ulici a v manželství se musely podřídit manželovi zcela ve všem. Byla to těžká doba pro život. Požitek z pěkné četby kazilo velké množství překlepů.

Jája92
26.02.2020 4 z 5

Váhala jsem mezi hodnocením dát tři nebo čtyři hvězdičky. Kniha je rozdělená na osm částí, přiznám se, že první tři mě až tak moc nebavily, ale nakonec se to zlomilo. Zaujatě jsem sledovala osud Elizabeth, jejího bratra a dalších postav.

Schary
09.02.2018 4 z 5

Pekna knizecka,ale plna preklepu:)Dej knihy dost padi a je v nem dost hlavnich postav..

Euronka77
16.11.2017 5 z 5

Pyšný, nepokořený a nepokořitelný Charleston a jeho obyvatelé. Kniha se čte jedním dechem.

Kerberos
01.07.2017 4 z 5

Pěkný historický román,romantika a dobrodružství.

D.-e.-e.-
03.09.2015 5 z 5

Kniha ale především upozorňuje na nepokořenou hrdost a pospolitost občanů Charlestonu, kteří dokázali pořážku, zabavování léta opečovávaného majetku, rodných domů či vypalování svých plantáží a následnou tvrdou rekonstrukci Jihu nést s hlavou vztyčenou, ochotni s neutuchající odolností vždy své město pozvednout z popela a jít směle dál - pomalými kroky, ale STÁLE VPŘED!

kika 13
23.01.2013 3 z 5

Román se odehrává během 35-ti let a má děj.