Scarlett 1

Scarlett 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243650/bmid_scarlett-1-1Qi-243650.jpg 4 258 39

Jih proti Severu série

Scarlett se odmítá smířit s tím, že by ji Rhett navždy opustil - nemá o něm žádné zprávy a situace je pro ni tím obtížnější, že se od ní odvrátili všichni staří známí z Atlanty. Ani Tara jí nepřináší takovou útěchu, po jaké toužila. Rozhodne se proto vrátit do Atlanty a doufá, že se tam objeví Rhett. V Charlestonu se s pomocí svých tetiček seznámí s Rhettovou rodinou. Dělá všechno pro to, aby ji uzavřená charlestonská společnost přijala a Rhett konečně pochopil, že oni dva patří k sobě. Od manžela se jí však dostává jen odmítání a chladu. Přesto se nevzdává a je rozhodnutá získat Rhetta za každou cenu - i kdyby ji to mělo stát život.... celý text

Evka27
22.06.2018 4 z 5

Musím přiznat, že mi se pokračování osudů Scarlett taky líbilo. O to víc jsem byla zklamaná výběrem herců v seriálu.

Alizon
02.05.2018 4 z 5

Vim ze spouste lidi se pokracovani Jihu proti Severu nelibilo, ale ja osobne mam knizku rada. Myslim ze Alexandra Ripley mela opravdu nelehkou ulohu navazat na mnohymi zboznovany pribeha a rekla bych, ze se toho zhostila se cti. Valka skoncila, postavy se vyvinuly, zejmena Scarlett dospela. Osobne se mi hodne libilo zakomponovani Scarletiny irske rodiny a - ale to uz je naplni druheho dilu - jeji cesta do Irska. Malokdy se pokracovani puvodniho dila povede, tady se to podle me povedlo dost - zvlast pokud uvazime, ze autorka navazovala po mnoha letech.

ddkk
07.11.2017 4 z 5

Která čtenářka (možná i čtenář!) by nechtěl vědět, jak to vlastně se Scarlett a Rhettem dopadlo, když nás Mitchelová o skutečný konec Jihu proti severu tak nějak ochudila. Ráda jsem si přečetla oba díly a podívala se na minisérii podle nich natočenou. Občas trochu romantiky na historickém pozadí Británie a USA vůbec neškodí :-)

MOu598
22.08.2017 5 z 5

Četla jsem již několikrát. Podle mých poznámek:
Hezké, čtivé, i zajímavé.
Citát:
"K čemu vlastně je láska, když nedokáže nic jiného než všechno zničit."

ospalaa
05.08.2017 4 z 5

Abych pravdu řekla, mně se toto pokračování dokonce líbilo víc než první díly od Mitchell, asi holt potřebuji ke spokojenosti mít ten happy end :-)

evismaior
05.08.2017 4 z 5

75% - Vlastně taková fanfiction ke slavnému románu Jih proti Severu napsaná velkou obdivovatelkou Margaret Mitchellové, která se očividně stejně jako většina čtenářek nadokázala smířit s koncem, kdy Rhett Scarlett opustil, a rozhodla se s tím vcelku působivým způsobem něco udělat. V prvním dílu se tak Scarlett nejdřív snaží polepšit a proniknout zpět do Rhettova srdce tak, že se vetře k jeho matce, jenže uvnitř je to pořád Scarlett a její léty pěstovaný cynismus, vychytralost a úžasná vůle k životu se prostě předělat nedá.

jindra-svita
04.03.2017 5 z 5

A. Ripley velmi pěkně navázala na dílo M. Mitchellové. Koupila jsem si od ní pak i další knížky a všechny se mi moc líbí. Příběh Scarlett - již od Jihu proti Severu je úžasným příběhem ženy, která se nehodlala dát spoutat konvencemi a z rozmazleného spratka se musela stát samostatnou ženskou, která právě až ve Scarlett pochopila sama sebe. Nádherné pokračování "neukončeného" díla Jih proti Severu. Škoda, že filmová podoba (seriál) ze Scarlett udělal děvku, která se dá každému floutkovi bezmála na potkání - což je v naprostém rozporu s knihou. Divím se, že to autorka vůbec připustila - asi si do smlouvy nedala právo veta? Nevím, jak to chodí, ale je to hrozná škoda. Místo příběhu o silné ženě v době mužů z toho byl naprosto jiný zmetek.

Jessybelle
08.02.2017 5 z 5

Toto je oblíbená kniha mé mamky, snad proto jsem si ji už dávno před lety a od té doby několikrát přečetla a pokaždé byla úžasná... Ale nyní čtená po Jihu proti severu je stále úžasná a přesto jiná nebo spíš já ji vnímám malinko jinak...
Není jednoduché navázat na knihu jiného autora, M.Mitchellová je jen jedna, ale stejně klobouk dolů před A.Ripleyovou...

haki34
16.11.2016 4 z 5

Je to Scarlett, je tam romantika, je tam happy end, ktery jsme si po prvnich 2 dilech asi v koutku duse vsichni prali... Ale jak uz pisou v prvnich komentarich - je to jina Scarlett.. Preci jen, neni lehke navazat na jineho autora a napsat dustojne pokracovani..vetsinou to pak odboci trosku na jine cesty... Kazdopadne, knizka je oddechova, vratili se mi oblibeni hrdinove a ja se knim taky rada vracim ;) howgh !

Schary
09.08.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, navázala velice pěkně na Jih proti severu, styl psaní, má dle mě A. Ripley podobný jako M. Mitchell. Co se týká obsahu, tak se méně rozepisuje o historickém pozadí doby a pokud už ano, tak je to méně záživné, nicméně zbytek knihy mě nadchl. Dokonce jsem začala i sympatizovat se Scarlett, což v předchozích knihách nešlo....Doporučuji

Kulhavá
01.06.2015 5 z 5

Po přečtení Jihu proti severu jsem musela pokračovat četbou obou dílů Scarlett - velmi zdařilé pokračování ačkoli autorkou je jiná spisovatelka. Stejně jako Jih proti severu vnímám Scarlett jako skvělé i poučné čtení, pro mne osobně i motivující.

Poutnice
05.11.2013 4 z 5

nečetla jsem Jih proti Severu, přesto si nemyslím, že by to pro souvislost děje bylo nezbytné. Scarlett se dá číst i jako samostatný příběh. Ve filmu je její osobnost méně komplikovaná a rozhodně příjemnější. V knize se nejdřív musíte vyrovnat s faktem, že je to rozmazlená fiflena, která je zvyklá dostat vždy to, co chce. A tentokrát prostě nebude po jejím. Příběh je napínavý a hezky se čte

Shortyna
23.08.2013 2 z 5

Kúzlo je preč. Chýbajú tie historické udalosti, ktoré ovplyvňovali správanie Scarlett v Odviate vetrom. Boj Scarlett proti nepriazni osudu, ochrana rodiny... Áno, aj tu je o to pokus. Ale skôr je to len historická romanca.
Myslím si, že Margaret Mitchell by to takto určite nenapísala.

hrubik
19.04.2013 4 z 5

Pokračování Jihu proti severu je maličko slabší, ale kdo by se nechtěl dočkat happy endu, že? Některé pasáže mě bavili víc, jiné míň, ale přesto jsem nemohla přestat číst, dokud se nedozvím, jak to dopadlo.

kattyV
15.02.2013 5 z 5

Nezdolná Scarlet. Sobecká, do sebe zahleděná Scarlet jde za svým jediným cílem - získat zpět Rhettovu lásku. Díky tomuto úsilí poznává i jiná prostředí než je Tara nebo válkou ničená Atlanta. V domě Rhettovy matky se dokáže dokonce chovat skoro jako dáma. Přesto se jí Rhetta nepodaří získat. Stráví spolu jen jedinou milostnou chvíli, ke které dojde díky ztroskotání na moři. Přesto ji Rhett znovu opouští.

Juliette
29.02.2012 4 z 5

Podle mě autorka docela dobře zvládla navázat na odkaz M. Mitchellové. A rozhodně to nebylo nic lehkého. M. Mitchellová je jen jedna. Jelikož už nemohla prcavot s atmosférou plantážnického Jihu, postavila to na něčem jiném. Scarlett zde nachází jiný cíl a přehodnocuje své postoje. Vždyť v polsedním dilu Jih proti Severu to k tomu i vede. Jakoby si na konci knihy uvědomila hloubku lásky ke svému manželovi.
Jelikož čtenáři a i nakladatel požadovali od A. Ripley happy end se známymi postavami, nemohla zas až tak zůstat u původního chování osob. To by totiž opět byla kniha bez konce.

danyda
09.11.2011 3 z 5

Myslím si, že když tento příběh navazoval na tak dobrou původní předlohu, dal se vymyslet zajímavěji. Celé to bylo tak nějak nudné a stačilo by přečíst si posledních 10 stran. Návrat hlavních hrdinů k sobě měl být srdceryvnější. Celé to mohlo být napínavější, rozuzlení dojemnější.

Izu
21.07.2011 3 z 5

Jako bych četla o dvou různých ženách...Tohle nebyla ta Scarlett kterou jsem znala z předešlých knih.....

Alix
30.11.-0001 2 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá a pak jsem byla ráda, že jsem ji vůbec dočetla. Není to ono i když spisovatelka dělala, co mohla. Ta atmosféra je pryč, je to jako příběh o jiných lidech se stejnými jmény.