Jih proti severu - Po bouři

Jih proti severu - Po bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73978/jih-proti-severu-po-bouri-73978.jpg 5 740 75

Jih proti Severu série

Dramatický milostný příběh Scarlett O Harové a Rhetta Butlera dojímal i provokoval celé generace čtenářů a dodnes si udržuje přízeň širokého publika. V českém jazyce vždy vycházel ve dvou svazcích.

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , Václav Petr

Gone With the Wind , 1936

sheldon8410
28.02.2020 5 z 5

Ačkoliv mi Scarlett nebyla moc sympatická (jsem úplně jiná povaha a její jednání jsem mnohdy nechápala), hltala jsem každé slovo a musím přiznat, že jsem ji občas musela i obdivovat. Naopak Melanie je snad moje největší oblíbenkyně mezi všemi knižními hrdiny/hrdinkami. Opravdu skvělá knížka, doporučuju všem!

konicekbily
28.02.2020 5 z 5

Špičkový román z americké historie mne zaujal především skvělým popisem událostí po skončení občanské války a vžil jsem se do rolí hlavních hrdinů tak, že jsem si představoval, jak bych se já na jejich místě zachoval. V té době při rušení novodobého otroctví nikdo z nich nemohl tušit, že o půl století později se USA pod vedením "UNIE" stane světovou velmocí.

zandu
08.02.2020 5 z 5

Klasika ke které se ráda vracím

Knižní střípky
21.11.2019 5 z 5

V průběhu listopadu jsem se mezi knižními novinkami, které jsem četla, opět po letech vrátila k této klasice. Tentokrát nemá cenu zde psát obsah knih, ten je notoricky znám.
Poprvé jsem se se Scarlett a Rhettem setkala na základce a hned jsem tomuto příběhu propadla. Od té doby mám slabost pro romány z amerického Jihu. V tomto příběhu je prostě vše a já se k němu budu i nadále s láskou vracet.

VendulaB
17.11.2019 5 z 5

Velký příběh pokračuje. Rozporuplnost všech postav je naprosto dechberoucí. Nejde o příběh lásky, ale spíše tvrdosti a nenávisti. Příběh o tom, že někdy už prostě není cesty zpět. Scartlett všechny zachránila a o všechny přišla - smutné.

Martinique
03.09.2019 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a bylo mi tak líto, že jsem se s hrdiny musela rozloučit.

katka-kacav3318
07.05.2019 5 z 5

Ten konec a moje srdce nejdou pospolu. Brečela jsem, smála jsem se. Kdybych nebyla zasnoubena s prvním dílem hned bych si vzala tento díl.

Ronnie68
03.03.2019 5 z 5

Druhá část, která nebylo o málo horší než ta první ... ale zde se probíraly především vztahy ...

rampapa
07.01.2019 5 z 5

Nádherný příběh o lásce.Knížku velmi doporučuji.

Ran
30.12.2018 1 z 5

I přesto, že byl druhý díl o něco lepší a měl nějaké dobré momenty, tak se mi celkově tento díl nelíbil a nepřišel mi moc dobrý.

HMirka55
17.12.2018 4 z 5

Pro Camri: Pokračování příběhu najdete v knize Scarlett (1.a 2. díl) od Alexandry Ripleyové.

Camri
17.12.2018 5 z 5

Po přečtení obou dílů nemohu jinak než udělit plný počet hvězd. Už zase o něco víc rozumím americké duši, která mě nepřestává fascinovat. Na klávesnici se mi derou klišovitá přirovnání. Ale já vám prostě musím sdělit, že příběh je strhující, napínavý, věrohodný a že se u něj nebudete ani na vteřinu nudit!

PS: Mám jedinou výtku - ani dvě tlusté bichle neuspokojily mou dychtivost po pokračování příběhu nezdolné Scarlett. Kéž by byl konec lépe dotáhnutý...

Lestatova
11.11.2018 4 z 5

Zhodnotím oba diely spoločne - ľúbostná línia ma popravde nejak silno neočarila, ale línia historická, vojnová - tá bola geniálna. Veľa krát som knihu odložila a šla na gúgl, veľa som sa čítaním knihy o občianskej vojne a následných zmenách v krajine dozvedela. Prechádzala som spolu s vojakmi mapou, rokmi a bola úplne vtiahnutá do tej doby.

marhoul
22.10.2018 5 z 5

Rovněž, jako první díl, hodnotím maximálním počtem hvězdiček.

Lujza031
10.09.2018 5 z 5

Jak už jsem psala u jedničky, vše se moc hezky čte. Děj dává smysl a vyobrazuje tu dobu opravdu dokonale. Člověk nemůže být lhostejný k osudům všech postav. Děj je velmi realistický. Je to první kniha, kde mi hlavní hrdinka nebyla zprvu nijak sympatická. Dokonce jsem ji nadávala:-). Ale na druhou stranu se do ni dokážete vcítit a následně ji a její chování i pochopíte. Konec knihy je sice náhlý, ale nijak mi nepřijde neobvyklý. Dopadlo to tak jak mělo.

Jirinamac
12.08.2018 5 z 5

Oblíbené knížky mojí mámy, babičky a v mládí i moje. Několikrát přečteno.

oladnb
25.06.2018 5 z 5

Povinnost precist si po prvnim dilu. Nepochybuji nad 5ti hvezdami, jen musim priznat, ze jsem se okolo prostredka trochu nutila ke cteni, zadny velky dej. Poslednich 100 stran ma zvrat.. Nutno rici, ze Rhett byl mou nejsympatictejsi osobou :)

85098211
20.04.2018 4 z 5

Nemám co dodat - nádherný příběh, kterému jsem se z nějakého záhadného důvodu vyhýbala celá dlouhá léta. Scarlett mi k srdci moc nepřirostla - hlavně jsem nedokázala pochopit její vztah hraničící až s neláskou k jejím dětem, ale svoje oblíbence jsem si v románu našla ;-). Poslouchala jsem jako audio a kolikrát jsem posouvala odložení knihy na další den až do pozdních nočních hodin, protože jsem se od ní prostě nedokázala odtrhnout...
Druhý díl se mi však líbil (lehce) méně než ten první, proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami ;-).

Palorizek85
17.03.2018 5 z 5

Dobré pokračování prvního dílu. Výstižně popisuje rozklad některých charakterů a jejich sebedestruktivní chování. Škoda jen, že na některé věci se přijde až tak pozdě.

beatleska
15.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Často na ní vzpomínám a "domýšlím" další díly.