Chata v Jezerní kotlině

Chata v Jezerní kotlině https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2519/bmid_chata-v-jezerni-kotline-Agf-2519.jpg 5 1527 163

Jezerní kotlina série

Hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají své velké přátelství, ale i zklamání. Ludva totiž po společně skvěle prožitých prázdninách neodolá svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec však svůj vnitřní boj vyhraje a znovu se vrátí k zdravému životu a především kamarádství s Pavlem. 11.vydání.... celý text

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Kniha čtená v dětství. Moc se mi líbila. Úplně jsem ji hltala. Moc pěkné kamarádství.

knihamouder
18.03.2017 4 z 5

Vzpomínky na dětství, velká přátelství, příroda, nekonečná dobrodružství a večerní návraty domů... pěkná kniha, pro dnešní generaci jistě k neuvěření-toulky přírodou, tichý svět bez připojení...

jindrich7442
09.02.2017 5 z 5

Návrat do let mládí, vzpomínek na vlastní hledání dobrodružství v okolních lesích a na doby táboření. Krásné Foglarovi příběhy by měli být povinnou četbou základních škol.

alenkacermi
25.01.2017 5 z 5

Příroda, volnost,veliké kamarádství . Nádhera

vlkodlaq
31.12.2016 5 z 5

Přes lehce archaický styl má nejoblíbenější foglarovka a jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství. I když se neodehrávala hlubokých lesích koloniálního západu, měla své čestné místo vedle Rolfa zálesáka, Verneovek, U táborového ohně a podobných pokladů. S radostí čtu po cca dvaceti letech znovu a baví mě tak moc, až se tomu sám divím a překvapuje mě, kolik z toho kluka ve mě zůstalo dodnes.

haki34
18.11.2016 5 z 5

Opat kus romantiky, strasidelneho, opat verne priatelstvo, ktore obstoji...len ten nedostatok dievcat ;)

jerry04
30.10.2016 4 z 5

Na začátku je to báječné,na konci však smutné. Jinak to je krásné, jako každá foglarovka.

MakiMel
28.10.2016 5 z 5

Taky patří k mým srdcovkám. Samozřejmě v tom teď s odstupem času vidím taky trochu toho mentorování o špatných návycích a špatných vlastnostech, ale je to pořád silný příběh a vždycky mě to bude dojímat.

Zikus
28.09.2016 5 z 5

Jedna z knih mého zkurveného dětství. Pamatuju si, že když jsem to četl poprvé někdy v devíti letech, tak jsem se na konci skoro rozbrečel, jak mne to dojalo.

parxel
05.07.2016 5 z 5

K tomuto příběhu jsem se poprvé dostal v dětství, když vycházel formou komiksu v Kometě. Po letech jsem se k němu vrátil a opět mne nezklamal. Co víc dodat. Pan Foglar prostě takovéhle příběhy uměl napsat. Moc krásná kniha.

babyboar
30.05.2016 5 z 5

Po dlouhé době jsem se zase dostala ke čtení foglarovky a nadšení ze čtení bylo téměř stejné jako v pubertě.

Kačus
19.03.2016 5 z 5

Krásný příběh, jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

IYv
09.03.2016 5 z 5

Měli jsme doma vydání z roku 1968 s hrůznými ilustracemi (aspoň mě to tak připadalo). Bála jsem se u toho. První foglarovka, přečtená asi tak 12 -14. Dost mě děsila líčením, co se se mnou stane, když začnu kouřit cigarety :-).
Kniha mě určitě v té době inspirovala k toulání přírodou a poznávání, jestli i já bych dokázala to, co hoši - postavit něco svýma rukama, postarat se o sebe a "přežít" v přírodě s ešusem bez maminky.

lucie2371
06.03.2016 5 z 5

Je to už nějakou dobu co jsem knihu četla...myslím,že tak před 5-6 lety. Ale stále si jí dobře pamatuji! Byla to jedna z nejhezčích knih,jaké jsem četla. A vděčím za to mojí babičce u které jsem knihu objevila, když jsem prohlížela její knihovničku :3 Nyní už jí mám ve své! (babička se knih zbavovala) :)

kalache
05.03.2016 5 z 5

...jedna z nejlepších...

Makaja
19.02.2016 5 z 5

Jako dítě jsem foglarovky milovala a tuto snad nejvíc. A teď jsem po ní sáhla znovu v rámci výzvy a strávila jsem s ní opět dvě kouzelné hodinky. Takové pohlazení na duši v dnešní přetechnizované době.

cialexa
18.02.2016 5 z 5

Toto je nádherná kniha o přátelství, nechybí ani dobrodružství a napětí. Chatu v Jezerní kotlině čtu opakovaně, četli jsme ji i dětem na pokračování a vždycky se moc těšily, co bude dál a jak to celé dopadne. Moc a moc doporučuji!

Barbucha97
15.02.2016 5 z 5

Narazila jsem na ni úplně náhodou v kamarádčině knihovně a jsem za to moc ráda. Klukovské dobrodružství a snění, přesně podle mých představ.

MayB2
27.01.2016 5 z 5

Vedle trilogie o Rychlých šípech a Stínadlech moje nejoblíbenější Foglarovka. Je v ní kladen větší důraz na individualitu, romantické toulání a snění, které nejsou ohraničené nějakým větším oddílem skautů nebo jinou partou. Prostě takový poetičtější Foglar.

david80
01.01.2016 5 z 5

Naprostá perla v tomto žánru. Rozhodně doporučuji k přečtení.