Chata v Jezerní kotlině

Chata v Jezerní kotlině https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2519/bmid_chata-v-jezerni-kotline-Agf-2519.jpg 5 1527 163

Jezerní kotlina série

Hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají své velké přátelství, ale i zklamání. Ludva totiž po společně skvěle prožitých prázdninách neodolá svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec však svůj vnitřní boj vyhraje a znovu se vrátí k zdravému životu a především kamarádství s Pavlem. 11.vydání.... celý text

Ni.kk.i
15.12.2015 5 z 5

Nádherně psaná knížka. Foglar je prostě špičkový spisovatel. To, jakým způsobem popsal krásy přírody mi, doslova, bralo dech. Je to pastva jak pro oči, tak pro duši.

P.S. Tuto knihu by si měl rozhodně přečíst každý vášnivý čtenář.

wiix
06.12.2015 3 z 5

Pre mladých chlapcov túžiacich po dobrodružstve úplne ideálne.

evelýny
06.11.2015 5 z 5

Je to již 40 let, co jsem tuto knihu četla. V mojí knihovně má stálé místo. Přečetla jsem ji já, přečetla ji moje dcera a teď čeká na moje vnuky :-)

rarášek
26.10.2015 5 z 5

Další pěkná kniha od foglara :) Jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo :)

petym
01.10.2015 5 z 5

nádherná kniha a to dobrodružství...5*

Luccy78
05.09.2015 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších a nejhezčích Foglarovek! :-)

yoseff
19.08.2015 5 z 5

Nejlepší ze všech Foglarovek!

Rita55
31.07.2015 5 z 5

Pro mne druhá nejoblíbenější Foglarovka hned po Hoších od Bobří řeky...

TaLu
27.07.2015 5 z 5

Tato Foglarovka patří k nejlepším. Hodně dobrodružství, krásný příběh.
Už se těším, až se do tohoto světa vrátím skrze to, že budu knihu číst třeba vnoučatům.

Thebookman
14.06.2015 5 z 5

Velice pěkná knížka. Čte se jedním dechem, stránky před očima jen utíkají. :-)

Luccy78
14.06.2015 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších a nejhezčích Foglarovek! :-)

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Boží boží dokonce lepší než Záhada hlavolamu a to je co říct:)
Příběh o 2 kamarádech, kdy jeden sejde z cesty, ale přesto nad ním druhý nezanevře, kéž by se to dělo i dneska, kdy pomluvy ničí život.

Peter.Melon
14.02.2015 3 z 5

Dobrá knížka,kterou jsem četl jako dítě..

kurelka.j
26.12.2014 5 z 5

Tato knížka je pro mě srdcová záležitost. Příběh nerozlučného přátelství, poctivosti a lásky k přírodě musí každého zasáhnout. Četla jsme sice jen jako knihu, ale je to moje nejoblíbenější dílo od Jaroslava Foglara.

LadyAn
18.08.2014 5 z 5

nádherné to dílo ... vždycky si ji ráda přečtu znova

Ananovcaska987
01.08.2014 5 z 5

Miluju knihy od Foglara a tahle je mi obzvlášť milá. Jsou to už asi tři roky, co jsem ji četla, ale stále na ni ještě vzpomínám a i když jsem se teď přesunula k četbě jiných knih, určitě si ji zase někdy s radostí otevřu :)

sitra
13.05.2014

Nádhera. Moje jedna z prvních knih.
Měl jsem z ní na základce referát. Kniha mě tak vzala (a to jsem nečetl), že pak všichni čuměli :-)

knihomilka
20.04.2014

Najkrajší príbeh chlapčenského priateľstva.

Terry11
09.04.2014 5 z 5

Je to už hodně let, co jsem tu knihu četla, ale dodnes si pamatuji, jak na mě zapůsobila, přestože nejsem kluk. Prý je to o lásce mezi dvěma kluky, tenkrát jsem to tak rozhodně nevnímala. Asi si to budu muset znovu přečíst :-)

Lisbon
25.11.2013 5 z 5

Hezký příběh dvou kamarádů. Pravdivý. Moc pěkná knížka, která stojí za přečtení.