Jestli zůstanu

Jestli zůstanu https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74704/bmid_jestli-zustanu-iXv-74704.jpg 4 1636 1636

Sedmnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče – a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí – odejít, anebo zůstat.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

If I Stay , 2009

i.love.books@
14.02.2016 5 z 5

Půjčila jsem si jí v knihovně a přečetla jsem ji jedním dechem. Zkuste si představit si sebe na Miině místě. Je to rozhodnutí založené na víře, když si uvědomíte jak moc milujete své blízké, (a to i když vás někdy štvou) já mám svou mámu velmi ráda, i když mi někdy leze na nervy, ale když mě něco trápí můžu jít za ní, a život bez mámi, táty a brách neumím představit. Nevím jestli bych chtěla zůstat a nebo doufat, že se po smrti "někde" setkáme...
Sama nevím jak bych se rozhodla.

warca
12.02.2016 3 z 5

Kniha mě až tak nebavila, ale film? Ten byl naprosto úžasný!!! Doporučuji se po přečtení na něj podívat :)

vendy6619
25.01.2016 5 z 5

A mě se tahle knížka líbila. Hodně čtivá.. přečteno hrozně rychle. :) nemohla jsem jí na konci odložit! :) nestalo se mi to dlouho u knížky.

Mirime13
17.01.2016 3 z 5

Kniha měla velice zajímavé téma, byla čtivá a moc se mi líbila.

Natyyy4444
17.01.2016 5 z 5

Co říct? Koupila jsem si jí,protože jí měli všichni.Tak jsem se začetla a..páni! Krásný,ale smutný děj.Mii je mi líto.Autorka nemusela dát,že jí umřela celá rodina.Ale knížka skončila tak otevřeně.Děj vážně krásný a zajímavý nápad.

Tin-m
13.01.2016 4 z 5

Príbeh celej knihy sa mi zdá tak trochu ako klišé. No odignorovala som to, pretože to bolo pútavo napísané a pekne zaobalené. Skôr ako som knihu prečítala som videla film (veľká chyba) takže som z knihy nebola tak nadšená, ako by som možno bola.. Ale odporúčam, je to ľahšie čítanie, ktoré zvládnete za pár dní.

Kao
12.01.2016 5 z 5

Škoda, že jsem prvně viděla film a až potom četla knihu... Nemohla jsem si ji tolik vychutnat. A protože celá kniha byla v podstatě o tom jak se rozhodne na konci, trochu mi to bralo nadšení tu knihu dočíst. Ale četla se dobře a měla jsem ji sfouknutou za 2 dny..myslím si, že kdyby byla delší, ubralo by to na napínavosti a začalo by se to vléct takže mi ta délka ani moc nevadila. Fakt dobrej nápad na knihu musím říct.. :)

lucierejmanova
06.01.2016 4 z 5

Opět knížka se skvělým příběhem. Ale druhý díl se mi zdál lepší, ale nějakou váhu na tom určitě má i to, že tento jsem četla v češtině 2. ve slovenštině.

katerina3397
04.01.2016 3 z 5

Teda... Nevím, no. Podle mě přeceňovaná kniha. :D podle názorů ostatních jsem čekala něco strhujícího, ale dle mého jen průměrná kniha. Film se mi asi líbil víc,i když to nerada přiznávám - nejsem fanoušek filmů podle knih. :D Nápad je zajímavý, ale zpracováno by to mohlo být o dost lépe. V podstatě to je o jejím vztahu s Adamem a tak. Dávám snad přiměřené hodnocení, protože já knihou nebyla moc nadchnutá. Navíc obsahově teda nic moc - ani ne 200 stran a velké písmo, autorka si s takovým zajímavým příběhem mohla vyhrát víc.

livres
02.01.2016 5 z 5

Nádherná kniha.

Delinka
31.12.2015

není to tak dlouho co jsem sáhla po této knize. Kamarádka do mě pořád hustila :"musíš si ji přečíst! je boží!" a iá i přesto že romány nemusím, tak jsem si knihu koupila, přečetla jedním dechem... kniha je velmi zajímavá a nutí vás číst dál a dál, abyste zjistili, jak příběh dopadne. Stojí za to si ji přečíst!

ttpnkov
30.12.2015 4 z 5

Po dlouhé době jsem se rozhodla, že se nejdřív podívám na film a poté si přečtu knihu. Co se filmu týče, něco mu chybělo. Co se týče knihy, té se do určité míry povedlo prázdná místa vyplnit. Čtivá kniha s dobrým nápadem, přirozenými dialogy a skvěle využitou retrospektivou. Jen bych se moc nenamáhala s přejmenováním, protože původní "Jestli zůstanu" k příběhu a celému rozhodování prostě opravdu sedí víc.

AnnaW
27.12.2015 5 z 5

Tato kniha mě mile překvapila, byla velmi dobra a bavila mě:)

Misha11
18.12.2015 5 z 5

Knížka se mi líbila, přečetla jsem ji za několik hodin. Je to taková ta, která chytne za srdce příběhem, který je zajímavý, čtivý, emotivní a v mnohém originální.
Těším se na pokračování!

luciefeix
27.11.2015 3 z 5

četla se rychle a sama , i pres vážné téma je dost dobrá

anonim20
26.11.2015

Tato kniha se mi velice líbila ...
Bylo zajímavé číst Mini vzpomínky ,ať už na jejího přítele nebo nejlepší kamarádku ,či její mrtvou nejbližší rodinu .Někdo si myslí že ty vzpomínky nebili důležité ,ale oni ovlivňovali celou knihu .Kdyby bily bez nich vlastně by tam byla jenom holka ,která přišla o rodinu .Takhle se o ní něco dozvídáme a vlastně zjišťujeme co ovlivní její závěrečné rozhodnutí ...

Hanule9
22.11.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, někde v komentářích jsem četla, že bylo zbytečné knihu číst, že závěr už byl napsán na obálce knihy, ale to asi čtenáři nepochpili, že někdy prostě není důležitý cíl, ale cesta a ta byla v této knize popsána hezky.

ThaoNhi
05.11.2015

Mně se kniha velice líbila. Ze začátku mě sice zase tak moc nebrala, ale někdy uprostřed jsem se od ní nemohla vůbec odtrhnout. Koupila jsem si další knihy od spisovatelky a těším se, až si je přečtu.
Doporučuji! :)

Beky
28.10.2015 4 z 5

Na můj vkus zbytečně promíchaný děj, ale jinak zajímavý nápad a celkem čtivý příběh. :) Nebylo to špatné.

Mášenka2000
07.10.2015

Kniha mě nebaví. Koupila jsem si ji, ale nedá se dočíst, přečtu si jinou a až mi dojdou knihy na čtení, tak se k ní možná vrátím :) jsem sice u začátku, ale opravdu to o ničem moc není :)