Ještě je co ztratit

Ještě je co ztratit https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177546/bmid_jeste-je-co-ztratit-2ti-177546.jpg 4 60 8

Ve své třetí básnické sbírce se objevuje Jan Těsnohlídek ml. v poněkud obnošeném obleku člověka, který všechno už tak trochu prožil, který už všude tak trochu byl – a který právě proto ví, kolik možností promarnil, kolik vlaků si nechal zbytečně ujet a na kolika místech okouněl jen proto, že zrovna nebylo nic lepšího na práci. V důsledku takového zjištění se proto ještě pozorněji obrací k sobě, ke svým nejbližším, k místům, které ho poznamenaly, byť jen nakrátko a možná taky docela zbytečně. Ve snaze zachytit drobnost, detail, vypsat krátkodechý cit, a zároveň odhalit paradox situace, balancuje na hranici kýče – jen proto ale jeho třetí sbírka mluví jiným jazykem. Jak k obnošeným šatům, tak i ke kýči je třeba mít odvahu.... celý text

indyka
13.09.2023

Ale jo, občas to zarezonuje, neříkám, že ne. Ty pocity jsou velmi autentické. Nicméně ne všechno, co padne na papír v rámci terapie sebe sama, je poezie - ani když to rozsekáte Enterem a vytvoříte iluzi veršů.

Zlajda95
27.09.2020 1 z 5

Pokud si zrovna procházíte porozchodovou krizí, možná tam najdete něco zajímavého. Pokud ne, sbírku pravděpodobně stoicky přelouskáte. Našla jsem tam cca 2 zajímavější kousky, zbytek jsem prostě přelétla očima, nenašla jsem v nich obsah, u kterého bych měla potřebu pozastavit se, obsah, který by ve mně vyvolal nějakou emoci. Bohužel.

Skallarix
19.04.2019 1 z 5

Z lítosti jedna hvězda pro kýč, napsaný v zoufalství, často v opojení lihovin, či po jejich decimujících účincích. Sebelítostivé výkřiky do prázdna. Vlastně na papír.

ronnie_vrh
06.03.2019 5 z 5

chuť na změnu a hodně bolavý lásky, nonstopy a kluby
je lehký rozsekévat věty na krátký řádky, ale aby fakt zněly hezky, aby se ti z nich chtělo umřít, to dá práci. a těsnohlídek si tu práci dal a udělal ji kurva skvěle

tučňák222
13.01.2019 5 z 5

Tyhle básně dokazují, že v jednoduchosti není jen krása, ale i největší hloubka.

Rozhodně jsou to smutné verše, ale jaksi přirozeně, a jen unaveně konstatovány.

Okoslav
24.12.2018 4 z 5

Ještě nikdy jsem si nepřipadala tak stará a unavená jako nad básněmi stejně starého Těsnohlídka. V jeho promarněných přiležitostech a zmařených šancích se musí vidět celá naše generace.

Terca96

slibít si věci který
nešlo splnit"

stavik
09.12.2013 4 z 5

Ano, pro Těsnohlídka mám slabost.

2009  77%Násilí bez předsudků
2012  81%ADA
2011  72%Rakovina
2013  79%Ještě je co ztratit
2016  82%Hlavně zachraň sebe

Kniha Ještě je co ztratit je v