Ještě je co ztratit

Ve své třetí básnické sbírce se objevuje Jan Těsnohlídek ml. v poněkud obnošeném obleku člověka, který všechno už tak trochu prožil, který už všude tak trochu byl – a který právě proto ví, kolik možností promarnil, kolik vlaků si nechal zbytečně ujet a na kolika místech okouněl jen proto, že zrovna nebylo nic lepšího na práci. V důsledku takového zjištění se proto ještě pozorněji obrací k sobě, ke svým nejbližším, k místům, které ho poznamenaly, byť jen nakrátko a možná taky docela zbytečně. Ve snaze zachytit drobnost, detail, vypsat krátkodechý cit, a zároveň odhalit paradox situace, balancuje na hranici kýče – jen proto ale jeho třetí sbírka mluví jiným jazykem. Jak k obnošeným šatům, tak i ke kýči je třeba mít odvahu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177546/jeste-je-co-ztratit-177546.jpg 4.427
Poezie
Vydáno:, JT's nakladatelství

Kniha Ještě je co ztratit

tučňák222

Tyhle básně dokazují, že v jednoduchosti není jen krása, ale i největší hloubka.

Rozhodně jsou to smutné verše, ale jaksi přirozeně, a jen unaveně konstatovány.

Okoslav
24.12.2018

Ještě nikdy jsem si nepřipadala tak stará a unavená jako nad básněmi stejně starého Těsnohlídka. V jeho promarněných přiležitostech a zmařených šancích se musí vidět celá naše generace.

Terca96

slibít si věci který
nešlo splnit"

stavik
09.12.2013

Ano, pro Těsnohlídka mám slabost. Více v mé recenzi: http://www.sokolska33.cz/novinky/tesnohlidkova-poezie-z-nonstopu/

Jan Těsnohlídek ml.

Jan Těsnohlídek ml.
česká, 1987

všechny knihy autora

Kniha Ještě je co ztratit je: