Hlavně zachraň sebe

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jan Těsnohlídek ml. (*1987) přichází po třech letech s novou sbírkou básní, která je již jeho pátou knihou. Hlavně zachraň sebe obsahuje přes třicet textů, mezi kterými najdeme několik společensko kritických, avšak tato linie není zdaleka tak určující, jak tomu bylo ve sbírce Rakovina, stejně jako se nedá mluvit o generační výpovědi, za kterou bylo označováno Násilí bez předsudků (Cena Jiřího Ortena). Hlavně zachraň sebe je spíše dokumentem. Dokumentem o naději, plánech, stárnutí, míjení se a ztrácení se. Těsnohlídek dává nahlédnout do svého soukromí - tiše, stroze, srozumitelně a s notnou dávkou rezignace. Nové básně jsou veskrze osobní, dotýkají se však témat a situací blízkých všem a nabízí tak velice silný čtenářský zážitek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323638/hlavne-zachran-sebe-mb7-323638.jpg 4.626
Žánr:
Literatura česká, Poezie
Vydáno:, JT's nakladatelství
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Hlavně zachraň sebe

Přidat komentář
Countee
13.07.2018

Honza Těsnohlídek je z těch současných autorů, kteří píší poezii (zejména), můj nejoblíbenější. Jeho verše jsou správně syrové a pravdivé. Tato sbírka je hlavně o vztazích. Teď jsem v takovém rozpoložení, kdy mi verše mluví přímo z duše. A moc se mi líbí!

kitja
21.12.2016

Přečetl jsem všechny knihy co Honza Těsnohlídek napsal a každá nová mi vždy přijde silnější. Jasná silná tvrzení, tvé neúspěchy a prohry ti umí hodit do tváře, jako nikdo jiný. Teď je to hodně o vztazích, kteté jsou pořád vztahy, i když už je po nih, o snech který jsme neuměli proměnit v něco víc a o stárnutí. Nebo spíš o ztrácení vlastního mládí.

Autor a jeho další knihy

Jan Těsnohlídek ml.

Jan Těsnohlídek ml.
česká, 1987

všechny knihy autora

Kniha Hlavně zachraň sebe je:

v Právě čtených2x
v Přečtených34x
v Čtenářské výzvě4x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst17x
v Chci si koupit6x