Jeptiška

Jeptiška https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81501/bmid_jeptiska-Pjx-81501.jpg 4 761 125

Děj se odehrává ve Francii v 18. století a je zasazen do prostředí klášterů. Hlavní postavou je dívka Zuzana Simoninová, kterou matka umístila na výchovu do kláštera. Zuzana píše o svém utrpení v klášteře v dopisech adresovaných markýzi Croismarovi.

LenaDonan
29.07.2012 5 z 5

Túto knihu som čítala, keď som mala 14-15 rokov. Pamätám si, že mi na to moja slovenčinárka povedala, že "je to ťažké čítanie" pre tak mladé dievča, že som si mohla vybrať niečo vhodnejšie. Ale čo je vhodnejšie? Ja som len rada, že som to čítala. Možno som vtedy neuchopila všetko, čo chcel Diderot povedať, ale nesporne som si knihu vychutnala. Silný zážitok.

tynacte
19.07.2012 5 z 5

Výborná kniha. Mám ráda historii a tato kniha mi ukázala jak to asi v minulosti v takovém klášteře vypadalo. Nikdy bych nechtěla zažít to co ona. Když už se ale nemohla bránit, tak bylo podle mě hloupé tak moc vzdorovat. Bylo to dobře napsané... a prostě bezva.. tahle knížka mi sedla.

Lusinkaoko
07.03.2012 5 z 5

Mladá hrdinka knihy si musela dost vytrpět. Od chvíle, co žila s nevlastním otcem do doby než ji poslali do kláštera, kde ji tyranizovali zfanatizované jeptišky. Smutný příběh, založen prý podle skutečných událostí.

RADOST
16.01.2012 4 z 5

Čtivé, poutavé. Především je to však kritika společnosti a chování církve. Děj probíhá na konci 18. století, ale téma je nadčasové. Každý fanatismus je nezdravý a zhoubný.

KarlaP
30.12.2011 5 z 5

Příběh Zuzany je smutným příkladem zacházení s jeptiškami v této době. Zuzana, která si vytrpěla muka v klášterech, která nenašla svobodu ani venku, je pro mě ženou hrdinství. Pro mne je tato kniha jasné doporučení pro ostatní čtenáře. Kritika církve je značně znát a i když tušíte a znáte osudy těchto žen, až teprve přečtením těchto dopisů, které si získají vaše srdce, si uvědomíte, co je skutečné utrpení.