Jenom ne Rich

Jenom ne Rich
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519817/bmid_jenom-ne-rich-5nm-519817.jpeg 3 238 238

Jenom ne... série

Před sedmi lety jsme si kamarádkami slíbily, že bez ohledu na to, co se stane, nikdy nebudeme chodit s bratry Kingovými. I kdyby se z nich stali megaslavní, nádherní, srdcervoucí miliardáři. I kdyby se připlazili na kolenou a prosili o odpuštění. Ale hádejte, kdo nám právě přiletěl soukromým letadlem zpátky do našich životů? A hádejte, kdo se objevil hned první den v mé nové práci? Richard. King. Naštěstí Richardovi trvá jen dvě sekundy, než ukáže, že se vůbec nezměnil. Namyšlený. Suverénní. Hrubý. Bohužel je také tak nádherný, až to hraničí s pohoršením – s čelistí, ze které by i sochy spadly z podstavců, a s úsměvem, který mi zkratoval mozek. Roky si bere, co chce. Pochybuju, že by toužil po něčem jiném – kromě mě. V žádném případě mu nedovolím, aby se mi zase zapletl do života. Moje kamarádky by mi to nikdy neodpustily. Já bych si to nikdy neodpustila. Ale už jsem se zmínila o jeho čelisti?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Anyone But Rich , 2019

kristy.books
22.06.2023 4 z 5

Táto autorka je známa tým, že píše poriadne bláznivé príbehy, o tom nás presvedčila už pri svojich dvoch predchádzajúcich sériách. Táto novinka však na mňa na prvý pohľad pôsobila trochu "serióznejšie", či už podľa anotácie, alebo podľa obálky. Po dočítaní môžem povedať, že môj prvý dojem bol správny a tentokrát sme autorku spoznali z trochu inej stránky. Samozrejme, že ani tu nechýbal jej bláznivý štýl, pri niektorých hláškach som prevracala očami (občas by autorka nemusela až tak tlačiť na pílu, niekedy je menej viac), no oproti Banánu a spol to bol taký "slabý odvar". Jenom ne Rich je vtipná a nenáročná oddychovka, ktorá sa mi čítala ľahko a rýchlo. Za seba môžem povedať, že som s príbehom celkom spokojná a čítanie som si užila.

Kira bola príjemná mladá žena. Hoci bola dcérou starostu, nebola to žiadna rozmaznaná fiflena, dokázala sa postarať sama o seba. Mala pomerne netradičný, no rozkošný koníček. S rodičmi nemala veľmi blízky vzťah, väčšinou sa jej ozvali len vtedy, keď potrebovali navonok vytvoriť obrázok dokonalej rodinky. Jej najlepšie kamarátky boli poriadne bláznivé, nemali žiadny filter a otvorene povedali všetko, čo mali na jazyku. V jednom momente ma trochu sklamali, no našťastie si to u mňa neskôr vyžehlili.

Rich bol tiež sympaťák. Zamilovala som si aj jeho bratov, keď boli všetci spolu, o zábavu bolo postarané. Nenechali si ujsť žiadnu príležitosť, aby si so seba neurobili srandu, ale bolo cítiť, že sa majú veľmi radi. Cade bol ako také veľké decko, keď niečo vypustil z úst, stálo to za to. Často som nechápala, kam na takéto nápady chodí. Nick bol zasa génius a veľmi ma bavilo, ako sa s Cadeom neustále doberali a ako ho Nick viac-menej krotil. Rich sa mi zdal z nich taký najviac vážny. Jeho koníček bol tiež pomerne netradičný a zaujímavý. Ich rodičia boli hrozní, nechápala som, prečo ich už dávno niekam neposlali a nechali ich, aby sa im neustále miešali do životov.

Romantická linka bola fajn, Kira a Rich v podstate dostali druhú šancu napraviť to, čo sa pred siedmimi rokmi pokazilo. Pri niektorých scénach som nedokázala z tváre striasť prihlúply úsmev. Miestami som mala pocit, že sa to medzi nimi vyvíja až príliš rýchlo, ale inak to bolo fajn. Ich okolie im však neustále hádzalo pod nohy nejaké prekážky, takže museli nájsť nejaké riešenie, ako celú situáciu vyriešiť s čo najmenšími škodami.

Teším sa na príbehy Richovich bratov, predovšetkým na ten Cadeov.

Terkik
22.06.2023 3 z 5

Vše začíná slibem. Slibem, který si dají 3 kamarádky a to znamená, že jistí 3 bratři Kingovi jsou zakázaným ovocem a ani jedna si nesmí s žádným z nich cokoli začít. Povolena je pouze nenávist. Po celých 7 let, kdy bratři Kingovi nežijí ve městě, se jim tuto dohodu daří dodržet. Vše se mění jejich návratem a Rich King usiluje o odpuštění u jedné z nich - Kiry Summerlandové.
"Vzhledem k tomu, že jsem si pořád nebyla jistá, že bych věděla, který konec penisu patří kam, to byl odvážný krok."
Když jsem četla autorčin Jeho banán a Moje (tak trochu) utajené dítě, řekla jsem si, že to zkusím i tímto kouskem. A bohužel, byl horší než výše zmíněné.
Ano, knihy od Penelope Bloom člověk musí brát s nadhledem, ale tady jsem měla pocit, že se do toho autorka vyloženě nutí. Chemii mezi hlavními postavami jsem vůbec nepochytila. Rich mi byl však sympatický, stejně tak jeho bratři, zejména Cade.
"Co když vydržím jen minutu?"
"O to se musí strachovat jen muži."
Hlavní hrdinky autorka vždy dělala trošku jednodušší, ale tady to dala na úplně jiný level. Viz zmíněné citáty, které opravdu nepobírám.
Bratři Kingovi však byli světlými okamžiky v knize. Jejich slovní přestřelky se mi líbily a Cade sám o sobě byl hodně zábavný.
To byla soutěž?
Ne. Ale chtěla jsem vyhrát.
Pokud máte rádi Penelope Bloom a její knihy, určitě se do tohoto kousku pusťte, ať si uděláte vlastní názor.
Za možnost být ambasadorkou této knihy děkuji @kate_valter a @knihydobrovsky

Books_by_Dee
21.06.2023 3 z 5

IG: @books_by_dee
#spoluprace Knihy Dobrovský

Knížka sleduje Kiru, která si se dvěma kamarádkami před 7 lety slíbily, že si ani jedna nezačne s bratry Kingovými. Po 7 letech se však bratři rozhodnou vrátit do své rodné vísky a hned první den v nové práci se u Kiry objeví jeden z bratrů, Richard. A právě jeho milovala na střední škole. Kiře kdysi dávno ublížil, a tak se ho snaží odmítat a nevšímat se jeho dokonalé image. Dokáže mu ale odolat?

Já se řadím k tomu táboru, který knížky Penelope má rád. Ano jsou to takové krátké nenáročné romanťárny, ale mě vždy splní to, pro co si přijdu a tohle jsem měla i u Riche. Autorka je u nás známá především kvůli sérii Objekt touhy (Banán, Třešničky), ale já obzvlášť mám ráda její sérii Můj (tak trochu) komický románek. Tu přímo miluju.

Ale teď tady začínáme s novou sérií Jenom ne, která je o 3 šíleně bohatých bratrech Kingových, kteří se vrací do rodné vesnice, kde mají nevyřízené účty se 3 kamarádkami.

První díl série byl vtipný, romantický, svižný a mě to celkově bavilo. Jsem ráda za 2 POV. Miluju když je chlap posedlý a chce udělat vše co může, aby dostal, co chce a když se k tomu přidá pár milionů dolarů, tak i Rich dokáže dělat zázraky, jako třeba výlet soukromým letadlem.

Samozřejmě nebylo to úplně dokonalé. Vadilo mě chování kamarádek (jako kdyby jim bylo 15), neschopnost postav komunikovat (to v knížkách nesnáším), jeho rodiče (dlouho jsem nezažila takové imbecily) a trošku ta reálnost celého příběhy (ale jsme v knížkách). Taky víc té erotiky by tomu neublížilo. U Penelope jsem čekala víc jak 2 žhavé scény.

Když jsem dočetla knížku, uvědomila jsem si, že jsem vlastně zase spokojená a dostala jsem, co jsem od knížky dostala, proto to hodnocení je to takové 3.75-4.00. Což je u mě vlastně taková klasika u Penelope.

Já už se teď těším na 2. díl Jenom ne Cade, protože právě Cade mě z bratrů přišel nesympatičtější.

Marry001
21.06.2023 4 z 5

V první řadě mockrát děkuji kate_valter a Knihy Dobrovsky stát se ambasadorkou této knihy a přečíst si ji ještě před vydáním.

Vždy, když beru do ruky knihu od Penelope, jdu do toho, s tím, že to bude nenáročné čtení, plné humoru a slovních přestřelků u kterého si odpočinu. Bingo!
První díl nové série Hlavně ne...
Krátké kapitoly z pohledu obou hrdinů. Opět skvělá oddechová kniha, která se hodí na večer ke skleničce vína.

Tři kamarádky a tři bratři.. OK, tak nám je asi všem jasný, jakým směrem se to bude ubírat. A víte co, tohle mě na tom baví. I když vím, jak to dopadne, vždy se těším na tu cestu hlavních postav, kterou si pro ně autorka připravila.

Kira, dcera starosty, zrovna začala učit na škole. Cílevědomá dívka, která se snaží byt nezávislá. Občas svoje mouchy měla, občas působila dětinsky, ale vždy se snažila jít za srdcem.
Rich miliardář a i když by jste čekali, jak bude mít velký ego, tak vás vyvedu z omylu. Kluk, který vždy tvrdě dřel, ale city u něj vítězí. Jeho rodiče bych nejradši zavřela do sklepa.

Lásku jsem oběma hrdinům věřila, ale žádnou velkou chemii mezi nimi jsem nepociťovala. Škoda! Kira i Rih mají netradiční koníčky. Dobře u Richa by to ještě šlo, ale Kira? Opravdu jsem si to musela přečíst asi 3x, zda vůbec dobře čtu.

,,Spokojila by ses s posedlostí?"
,,Posedlost může být pěkná."

Slovní přestřelky, ať už mezi kamarádkami nebo mezi bratry Kingovými byli, jako hrát tenis. Vždy jsem čekala kdo zahraje do autu nebo vystřelí nějaký eso. Tady jsem se opravdu zasmála a u některých pasáží si říkala "jooo, to je jak já s kamarádkami!".

Na další díly se strašně těším, hlavně na Cada a Iris, ti dva se mi zamlouvali nejvíce.

PosPol
21.06.2023 2 z 5

,,Ptáci se přeceňují. A muži jsou čuráci. Všichni. Především Rich.,,

Rich, jeho dvojče Cade a jejich bratr Nick jsou nadpozemští alfasamci, jejichž ptáci mají velikost pokácených stromů. Stačí byť jen postranní pohled a dámám vlhnou kalhotky. Ne tak ale triu Kira, Miranda a Iris. Ty mají svoji tajnou dětskou přísahu, týkající se oněch bratří a statečně jim odolávají. Většinou. Konečně taky změna po těch knihách, kde mají týpci jen vysekané břišáky. Tady Rich má sexy především čelist a pak taky předloktí, odlepit od něj oči, to už Kiře činí velký problém.

,,Přišla jsem sem s tím, že budu ledově chladná. Chladná až do morku kostí. Chladnokrevný vrah s párem kamenů místo vaječníků. Zatím jsem si připadala jako rozměklá puberťačka s rozbouřenými hormony a mozkem, který ovládla splašená vagína.,,

To byl vtip? Do třetiny knihy je Penelope tajemná jak hrad v Karpatech, tak čekám obrovské odhalení, čím, že to Rich zničil Kiře život a když se to dozvím, tak mi to přijde tak trapné, dětinské a nevýznamné, že jsem ještě x stránek čekala na něco, co by opravdu mohlo být důvodem k nenávisti. Ono celkově má Kira problémy soustředit se na podstatné. Tu si nevšimne, že vyžuňkne víc chlastu, než by bylo zdrávo, tu jí unikne, jak Rich obejde linku a najednou stojí vedle ní, ondy zase nechápe přítomnost jazyku ve svém jícnu, při čemž se jí vaječníky třešou jako rumbakoule. Ups...

Aby byl příběh alespoň trochu komplikovaný, tak kromě aboslutní neschopnosti všech protagonistů mluvit o problémech ( a tím je jaksi řešit) je zde taky Stella z nechutně bohaté rodiny - lesbička, jež se snaží předstírat vztah s Richiem, aby se jí homofobní rodiče nesnažili neustále narvat nějakého ptáka s modrou krví jakseříká do úst. Nejzajímavější byly záliby těch dvou on sbírá neskutečně drahé kostry dinosaurů, ona plete svetříky hlodavcům. No a jedno mají přeci společné naprosto otřesné a netolerantní rodiče.

Knize se nedá upřít občasná vtipnost a lehkost, ale asi chci více, než jen jednoduchý příběh, šestkrát slovo kunda na 2 stranách a naprosto iracionální a dětinské chování hlavních postav, navíc Kiře je minimálně 24 let a nikdy neměla sex, ani masturbaci? To se ještě někde mimo zdi kostela děje? Proto hodnotím 2,5/5 a mohu s klidným svědomím říct, že tato kniha byla první, a zároveň poslední od Penelope. Každopádně asi jsem výjimka, zatím slyším jen samé skvělé ohlasy. Což se dá pochopit, u téhle knihy netřeba přemýšlet a to je přesně to, co mnoho lidí hledá.

Děkuji KNIHY DOBROVSKÝ a Kateřina Valterová za možnost stát se ambasadorem této knihy.

virgo_books
21.06.2023 3 z 5

Jestli chcete odpočinkovou romantiku, u které se zasmějete a nemusíte nad ní moc přemýšlet, tak vám tohle určitě doporučuji.

Příběh utíkal hodně rychle. Ani jsem se nenadála a už jsem byla na konci.

Děj byl celkem předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo a příběh jsem si užívala.

Hlavní postavy byly fajn. Hlavně tedy, když byly všechny pohromadě, tak jsem se nemohla přestat smát.

Prostě a jednoduše je to taková oddechovka, která má nějaké zvraty, je tam dobrá romantika a je to přesně odpočinkové čtení na léto, které budete mít za víkend přečtené.

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s @knihydobrovsky