Jenom ne Rich

Jenom ne Rich
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519817/bmid_jenom-ne-rich-5nm-519817.jpeg 3 239 239

Jenom ne... série

Před sedmi lety jsme si kamarádkami slíbily, že bez ohledu na to, co se stane, nikdy nebudeme chodit s bratry Kingovými. I kdyby se z nich stali megaslavní, nádherní, srdcervoucí miliardáři. I kdyby se připlazili na kolenou a prosili o odpuštění. Ale hádejte, kdo nám právě přiletěl soukromým letadlem zpátky do našich životů? A hádejte, kdo se objevil hned první den v mé nové práci? Richard. King. Naštěstí Richardovi trvá jen dvě sekundy, než ukáže, že se vůbec nezměnil. Namyšlený. Suverénní. Hrubý. Bohužel je také tak nádherný, až to hraničí s pohoršením – s čelistí, ze které by i sochy spadly z podstavců, a s úsměvem, který mi zkratoval mozek. Roky si bere, co chce. Pochybuju, že by toužil po něčem jiném – kromě mě. V žádném případě mu nedovolím, aby se mi zase zapletl do života. Moje kamarádky by mi to nikdy neodpustily. Já bych si to nikdy neodpustila. Ale už jsem se zmínila o jeho čelisti?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Anyone But Rich , 2019

majka6541
05.08.2023 odpad!

Tak táto kniha ma poriadne sklamala nemohla som ju dočítať , autorka nám tentokrát nedala ani šancu si niekoho obľúbiť snáď len Cade bol v pohode a tie jej kamarátky katastrofa aspoň viem že ich príbehy si nemusím ani čítať lebo ani jedna neurobila na mňa dojem správali sa ako 15 ročne mrchy-kamarátky celá kniha bola nudná nič sa tam nedialo škoda peňazí za túto knihu

ves.lucie
02.08.2023 2 z 5

Na tuto knížku jsem se moc těšila a když jsem byla zhruba v polovině knihy, chtěla jsem to zabalit .. obálka opravdu zajímavá, ale to je za mě vše .. je to poprvé, kdy jsem knížku z druhé půlky jen přeskákala, abych si ověřila, že jsem o nic nepřišla ... za mě velké zklamání, další díly už číst s největší pravděpodobností nebudu

Miška935
31.07.2023 3 z 5

No co si budeme povídat obalka pěkná, ale uvnitř knihy se nachází docela nudný příběh. Mezi postavami je chemie a taky to vzejde do rychlého experimentu ze svatbou. Je to velice nenáročné čtení a kniha se čte dobre. Na jeden odpočinkový večer kniha ideální.

Fidibus
28.07.2023 2 z 5

(SPOILER) I když jsem četla ostatní autorčiny knihy a líbily se mi, tohle je bohužel jiné. Dějová linka je celkem jednoduchá - kdysi jí ublížil a teď se jako úspěšný vrací. Jiskří to mezi nimi, ovšem rodiny a okolí vše komplikují a tak vznikne plán se svatbou. Trochu to antiky tam je, ale jinak mi to přišlo sestavené z rádoby vtipných dialogů, zejména jeho dvou bratrů. Část z nich je dobrá, ale většina už mi přišla za hranou, trapná.
Moc mne to nezaujalo, hůř se mi to četlo. Bohužel obálka nezachrání vše. Váhám, zda půjdu do dalšího dílu, kde bude hrdinou předpokládám další z bratrů.

dam.si.knihu
28.07.2023 4 z 5

Nedávno nám vyšla novinka od autorky Penelope Bloom, která mě rozhodně nesměla minout. Jakožto velký fanoušek série Objekty touhy a Můj tak trochu komický románek tohle byla jasná volba.

Určitě se zde budu opakovat, ale tohle rozhodně nejsou romány pro každého. Pokud nemáte rádi bizarní humor a jednodušší děj, u kterého stejně víte jak to dopadne, tak to nečtěte, protože z toho nadšení nebudete.

Nicméně já její styl psaní miluju, protože píše skvělé jednoduché romány, které si můžete přečíst prostě kdykoli, a i když budete mít špatnou náladu, tak Penelope Vás prostě rozesměje. Její hrdinové jsou občas takové trubky, že si říkám, kam na ty hlášky chodí. Mám pocit, že i když je to všechno na jedno brdo, tak mě to nepřestane bavit a sáhnu po jejich knihách kdykoli kdy nebudu mít náladu.

Byť jsem četla spoustu negativních recenzí, tak já se k tomu nepřidám. Dostala jsem co jsem očekávala. Oddech, pohodu, humor a bezva romantickou linku, která tedy v tomto případě mohla být lehce více rozvinutá. :)

Heaven001
24.07.2023 2 z 5

Čekala jsem nenáročné čtení, což jsem také dostala. Bohužel mě příliš nezaujaly ani hlavní postavy, ani ty vedlejší. Chemie mezi hlavními protagonisty dle mě také byla taková nic moc a děj nebyl až tak poutavý, jak jsem očekávala. Takže za mě trochu zklamání. Ještě popřemýšlím, zda se vrhnu na další díly.

eliska2126
23.07.2023 4 z 5

Na tuhle autorčinu novinku jsem byla moc zvědavá už od představování novinek na bookstormingu. Od autorky jsem totiž četla už dvě knihy z předchozí série Objekty touhy - Jeho banán a Její třešničky a líbilo se mi, že jsou to takové nenáročné, oddechové a místy i vtipné příběhy. Proto jsem byla zvědavá, kam dál se autorka posunula s touto její novou sérií.

Tahle série bude vyprávět příběh tří bratrů Kingových a tři nejlepších kamarádem, které si před lety dali slib, že nikdy nebudou mít nic společného ani s jedním bratrem Kingem. Je nám ale všem jasné, že to asi tak úplně nevyjde.

Jenom ne Rich popisuje příběh prvního bratra Richarda a Kiry. Všichni víme, jak to bude zhruba probíhat, kniha nepřinesla žádné překvapení a světe div se, skončí spolu. Přesně jak jsem předpokládala, tak kniha je úplně oddechová, nemusíte u ní přemýšlet, i se místy celkem pobavíte a zasmějete. Bratři mi byli sympatičtí, Kira taky, ale kdo mě opravdu vytáčel, byly zbylé dvě kamarádky - Miranda a Iris, které lpěly na dodržení slibu, ať to stojí, co to stojí, a dávali to Kiře patřičně vyžrat. Za mě se takhle kamarádky prostě nechovají.

Za mě je tenhle příběh opravdu nenáročný a odpočinkový a vlastně si říkám, proč ne. Jen na ten zadek jsem si z něj nesedla.

Ekniha.
20.07.2023 3 z 5

3 bratia a 3 kamarátky predvídavé? Áno. Vadí? Ne!

Hate to Love? Super! Bohatý kluk sa vracia spat a vyhľadá holku ktorej ublížil? Áno!

Obalka boží , námet klišé ale super to ja môžem.
Ale bohužiaľ tu to končí

Kde je prasteny humor ktorý vie napísať iba Penelope??? Kam sa vytratil? Rich a Kira chémia 0 slovom nulová fakt nic ani iskra..

Celú knihu som čakala niečo čokoľvek bohužiaľ humor bratov mi nestačil a kamarátky Kiry no proste Penelope to rozhodne vie vyhrotiť viac!

Ta obalka zlepšuje trosku hodnotenie, ďalšiemu dielu dám ale určite šancu. Pretože Penelope to vie!

A určite treba vyskúšať možno vám sadne lepšie, pretože ja stále vravím že neexistuje zla kniha, preto menšie reelsko muselo byt
IG:@ekniha

nina3905
20.07.2023 2 z 5

Za mňa slabý odvar a nie romantikuš oddychovka. Nehorázné ma iritovala hlavná hrdinka Kira, která bola na totálku praštená.

MAU256
19.07.2023 4 z 5

Moje první knížka od této autorky. Bylo to romantické, takové odpočinkové, pohodové čtení. Kira, Richi, Cade a Nick se stali mými oblíbenci, Iris a Miranda mi už tak moc sympatické nebyly. Ačkoli si před sedmi lety jako kamarádky slíbily, že s těmito bratry už nechtějí mít nic společného, bohužel lásce se poručit nedá. Když se Richi a jeho rodina po sedmi letech vrátili, jeho první kroky ho táhly ke Kiře. Chtěl se jí omluvit, jenže ona o jeho omluvu nestála. A on se zase nechtěl jen tak vzdát. No, a co myslíte, jak to dopadlo?

Jediné co mi na knížce chybělo - co se sakra před těmi sedmi lety stalo, aby si kamarádky daly takovýto slib? Romantickým dušičkám knížku můžu doporučit. Už se těším na příběh Cada a Nicka.

miloslava3256
11.07.2023 3 z 5

Taková malá oddechová hodně romantická knížka. 2/3 knihy nic dramatického. Dobře psané, vůbec neurazí.

Knihajeradost
02.07.2023 3 z 5

Před sedmi roky si Kira s kamarádkami dala slib, že se už nikdy nezapletou s bratry Kingovými. Ať se děje, co se děje. Po škole se bratři Kingovi odstěhují, stávají se z nich velmi úspěšní a bohatí lidé. Po sedmi letech se vrací zpět do svého rodného městečka a Richardovi první kroky vedou ke Kiře. Jak se s tím Kira vypořádá?

Rich byl bohatý miliardář. Tvrdohlavý a cílevědomý. Byl si vědom toho, že Kiře, dříve, hodně ublížil. Vrátil se, aby se jí omluvil. Chtěl, aby mu odpustila, ale hlavně si pamatoval na to, jak dobře se s ní cítil, když byli tehdy spolu.

Kira byla učitelkou ve škole. Netoužila po omluvě a ani Richovi nechtěla odpustit. Prostě jen dál chtěla žít svůj poklidný život. Jenže Rich se nevzdává. Dokáže ji přesvědčit, že se změnil?

Obě hlavní postavy mi byly sympatické. Kiřiny kamarádky už moc ne. Za to Richovi bratři byli naprosto úžasní.

Bylo to mé první setkání s autorkou. V knize mě potěšilo vyprávění ze dvou pohledů. Autorčin styl psaní byl lehký a líbil se mi, i když v příběhu bylo dost vulgarismů, které se mi tam až tak nehodily.

Mám ráda, když příběh ve mně vyvolává nějaké pocity. Rozbrečí mě, rozesmutní, naštve, překvapí, ale tu se, bohužel, nic takového nestalo.

Byl to milý a oddechový příběh bez nějaké větší zápletky. Jediné, co celý příběh dokázalo zachránit byl nevtíravý autorčin humor.
Takže jestli hledáte knihu, u které nemusíte nad ničím přemýšlet, bude to pro vás ta správná volba.

Já mám mnohem raději akčnější příběhy, kde se něco pořádně zamotá, pose*e a proto se asi do dalších dílů (až vyjdou) ani pouštět nebudu.

Vknihách
25.06.2023 4 z 5

vtipné, romantické, oddychové

Také je nové dielko známej autorky humorných šteklivých romantických príbehov Penelope Bloom, s názvom Jenom ne Rich.

Autorka má skvelý štýl písania. Príbeh odsýpa doslova sám, striedajú sa kapitoly hlavných hrdinov, čo ocení každá čitateľka, často sa budete smiať a ešte častejšie sa vám bude držať úškrn na tvári, pretože tých hlášok tam je požehnane. Keby len hlášok, ale aj situácii. Či už bizarných, trápnych alebo proste Cadovských. Kto prečítal, pochopí.

Hlavné postavy boli fajn, aj keď podľa opisu som si Kiru nevedela predstaviť ako sexi knihovníčku. Rich pochádza z troch súrodencov, ktorí sú perfektní, Cade o kus viac ako Nick, ale rodičov by som s radosťou nakopala do ich akožearistokratických frňákov. Otrasné existencie. To už aj otec Richovej snúbenice Stelly bol príjemný. Síce ako šaratica, ale dalo sa to zniesť.
Ale Cade! Baby moje! To je jeden šialený magor XD milujem ho! Neviem sa dočkať príbehu, v ktorej bude hlavným hrdinom. No a hlavne, ktorú kamošku bude obháňať, pretože počas celej knihy som si nedokázala zapamätať, ktorá je ktorá. Či je policajtka Iris alebo Miranda :/ každom prípade verím, že sa nasmejem ešte viac.

Knihu odporúčam napriek muškám, ktoré mi v príbehu vadili. Jednou z nich bolo odhalenie týkajúce sa Kiry. Celé to na mňa zapôsobilo ako ľadová sprcha a po tomto odhalení som už akosi chémiu medzi postavami necítila. Ďalšou mini zlodejkou hviezdičky v hodnotení je u mňa pričasté vtipy a prirovnania súvisiace s vaječníkmi. Autorka má tie svoje evidentne v obľube, ale aj 5x opakovaný vtip už nie je smiešny o_o no a do tretice mi vadilo, že v poznámke autorky sa knihy(aj zo zvyšku série) volali Jen ne Rich (Cade, Nick) a mňa až obliala horúčava, že ani neviem AKO sa volá kniha, ktorú som dočítala!!!No môžu mi robiť takéto šoky!? XD Samozrejme, táto posledná prkotina moje hodnotenie nijak neovplyvnila, ale do kelu! Toto sa nerobí :) Kniha sa volá JENOM NE RICH asi chybka v preklade.

Naty21
25.06.2023 2 z 5

Příběh se odehrává v malém zapadlém městečku v Americe, do kterého se po sedmi letech vrací nechvalně známí bratři Kingovi. Přesouvají jsem totiž svoje technologické impérium. Nejenom, že jsou úspěšní, bohatí, ale jak je zvykem tak i super sexy. Hlavní postavou je tentokrát Rich, který se vrací do města i za jiným účelem a to je omluvit se Kire. Bývalé spolužačce, která mu to samozřejmě nedá zadarmo už jen z toho důvodu, že před sedmi lety uzavřela s kamarádkami slib, že už si znovu nikdy nic nezačnou s bratry Kingovými. No a jak to dopadne mezi Richem a Kirou už si asi umíme představit.

Na novou Penelope jsem se těšila a bohužel jsem dost zklamaná. Její předchozí knihy ze série Objekty touhy měly sice odlišnou kvalitu, ale většina byla opravdu vtipná, oddechová. U téhle knihy mi přišlo všechno na sílu, vulgarity, vztah nevztah mezi hlavními hrdiny i jejich divné záliby. Prostě toho bylo až příliš a vlastně nic. Trochu zmatené a hlavní hrdinové mi strašně připomínali Bruce a Willa z Objektů. Jako našly se vtipné kapitoly u kterých jsem se i zasmála a Rich byl taky popsán dobře, jen to nemělo takovou jiskru jako předchozí série. Myšlenky mi moc často ubíhaly jinam ... Každopádně úplně to nevzdávám a dalšímu dílu dám asi šanci.

dencazrnu
25.06.2023 3 z 5

Tři kamarádky, které si daly slib, že rozhodně nikdy nebudou mít nic s bratry Kingovými. Tři bratři, kteří za sebou sice nechali minulost, ale přítomnost je vrátí zpátky na začátek. A jak už to bývá, tyhle dvě slavné trojice se opět setkají tváří v tvář a bude to opět jízda, na kterou se nezapomíná.

Musím říci, že po tom, jak jsem po sérii Komického románku byla na Riche natěšená, tak přišlo velmi rychlé vystřízlivění. Tentokrát bych řekla, že děj v knize prostě vázl. Přišlo mi, jak kdyby nás Penelope chtěla překvapit něčím novým, ale to něco se moc nepovedlo.

Zaprvé mě tedy překvapilo, kolik sprostých slov se v začátku objevilo. Docela mě to zarazilo, protože to není úplně autorčin styl a tady to působilo, jako pěst na oko. Celkově mi v knize chyběla chemie mezi hlavními postavami a zápletka, která by mě vtáhla do děje.

Na druhou stranu, abych zase nebyla jenom kritická, musím přiznat, že některé hlášky v knize byly naprosto dokonalé. A to je přesně to, co na Penelope miluji. Když chce, dokáže psát s lehkostí a vtipem. Knihu bych tedy spíše doporučila jako velmi jednoduchou oddechovku, kdy třeba chcete na chvíli jen změnit žánr a dokonale vypnout hlavu.

Pošťuchování chlapců i dívek bylo v příběhu úsměvné a kdo ví, třeba s dalším pokračováním se zase dočkáme trošku lepšího zpracování. Protože když si vzpomenu na zmiňovanou sérii Komického románku, tak ta byla naprosto dokonalá a tu s klidným svědomím mohu doporučit! :)

Sarkak94
24.06.2023 4 z 5

Je to vtipné. Sakra vtipné. Miluju autorčin humor, sarkasmus a dvojsmysly. Je to oddechové. Romantické. Bohužel mi přijde, že tomu chybí nějaká ta jiskra. Já ji tam aspoň mezi Kirou a Richem Na jak necítila. Ale nechybí tu ani pikantnosti (těch bych ocenila kdy bych jich tu bylo více)
U čtení jsem se hodně bavila a smála..... Tři bratři a tři kamarádky. Hned na začátku je jasné kam to celé povede.
Kira i Rich mi jsou oba sympatičtí i když mi k srdci úplně nepřirostly tak i přesto jsem si je oblíbila. Kira "sexy knihovnice" na to, že působí plaše, je cílevědomá s pěkně přisprostlou pusou. Za to Rich mě hodně prekvapil. Čekala jsem nějakého sebestředného, egoistického kreténa a on je přitom úplně jiný.... Jenže ani jeden to neměl vůbec jednoduché s rodiči.
Kiřiny kamarádky, a jejich hlášky byly někdy hodně šílené. Bavili mě, ale chvílemi mi jejich chování přišlo až dětinské. Bratři Riche, tak to je skvělá dvojka. Už jenom kvůli nim si přečtu i další díly.
To jejich "velké" tajemství mě dost zklamalo čekala jsem nějakou větší bombu. Za to ten konec tak ten se povedl.
I přes některé výhrady se mi kniha líbila. Čte se hezky. Velké plus je, že kapitoly jsou krátké a psané z obou pohledů. Takže díky tomu děj plyne svižně a netáhne se.

TerryDee
24.06.2023 3 z 5

Kira a její kamarádky Iris a Miranda si daly před sedmi lety slib, že se nezapletou s bratry Kingovými, i kdyby se z nich stali nádherní a úspěšní miliardáři.

Nicméně bratři Kingovi to vidí jinak. A můžu vám říct, že tihle bratři jsou povedená kvítka. Dohromady tvoří střešténé kombo. Člověk se s nimi rozhodně nudit nebude. Rich a Cade mi v něčem připomínali bratry Bruce a Williama z Objektů touhy.

I když je Rich ambiciózní a jde si za svým, tak to není žádný egoistický blbec. Bylo vidět, že lituje toho, co se před těmi lety stalo a chtěl by se Kiře omluvit a svým způsobem to nějak napravit. A záleží, jak se k tomu samitna Kira postaví. Jako, čekala jsem nějaké velké odhalení
Ale nakonec se z toho vyklubala taková blbost.

Kira se snažila žít podle sebe a nebýt závislá na svých rodičích. Proto vzala místo tamní učitelky na střední škole. Kira působí sympaticky, ale občas jsem nestíhala její myšlenkový pochody. Dále jsem nedávala její kamarádky. Místo toho, aby se chovaly dospěle a rozumně, tam se spíš chovaly jak zamrzlé puberťačky.

Kniha je to milá, vtipná a čtivá. I když toho humoru tam občas bylo přespříliš. Jako kdyby ho tam autorka cpala násilím.

Knihu považuji za příjemnou oddechovku. Jsem zvědavá, jaké budou další díly o Cadovi a Nickovi.

helg_abooks
24.06.2023 3 z 5

S touto autorkou to byla má první zkušenost a upřímně jsem si ji celkem oblíbila. Má nenáročný styl psaní a bláznivý humor.

I když děj byl naprosto předvídatelný tak mi to moc nevadilo. Vše kompenzovaly slovní přestřelky mezi třemi kamarádkami a bratry Kingovými.
Jejich hádky byly jako pin pong, u kterého budete učůrávat, pokud je vám tento styl humoru blízký.

A co se týče postav ?
Kira byla nezávislá, mlaďoučká učitelka. Trošku nemastná neslaná a protáčela jsem oči nad její nevinností.
Rich byl miliardář, který vlastnil spolu s bratry technologickou firmu. Nebyl to namyšlený parchant u kterého by jste si museli brát žebřík, aby jste dosáhli na jeho ego, jak to většinou u pracháčů bývá.

Pokud potřebujete vypnout po náročné knize, sáhněte po téhle oddechovce, u které nemusíte přemýšlet a ještě se pobavíte. Pokud od toho čekáte něco víc, budete zklamaní.

kaja9825
23.06.2023 3 z 5

Penelope Bloom je moje jistota. Oddechovka u které se zasměju a vlastně to miluju i když mi to nedal nic jiného, než předvídatelný děj a romantiku až za hrob.
Ale bohužel jsem byla tentokrát trochu zklamaná.

3 nejlepší kamarádky, které si slíbily, že se v životě nezapletou s třemi bratry. Po 7 letech to vyznívá už jen jako dětská domluva. Ale to jen do chvíle, než se vrátí zpátky do jejich města a Rich nezačne usilovat o odpuštění u Kiry.

Čekala jsem něco jiného. Obálky předešlých dílu jsou hravé a zábavné. Tady jsem čekala trochu víc spicy momenty a to jsem úplně nedostala.
Ve zkratce můžu říct, že i vtipy (a hlavně dobírání mezi protagonisty) mi přišly dětinské. Jak kdyby byli pořád na střední. Přijde mi, že to vůbec není ten klasický humor Penelope. Takže jsem se zasmála jen občas.

Celkově mi to tentokrát tolik nepadlo do noty, ale i tak se těším na další díl, u kterého čekám zvrat a doufám opět ve starou dobrou Bloom.
3/5

ElessaRiverbow
23.06.2023 4 z 5

Moje první setkání s autorkou, tak jsem neměla moc vysoká očekávání, ale nakonec jsem spokojená. Sice to tedy nebyl příběh, ze kterého bych si sedla na zadek, ale bylo to čtivé a několikrát jsem se u knihy zasmála. Kira byla sympatická postava, kterou jsme si celkem rychle oblíbila. Rich byl taky fajn, ale cestu k němu jsem si musela během čtení najít. Iris a Miranda celkem ušly, jen jsem tedy nevěřícně kroutila hlavou, když Kiře řekly, ať si vybere mezi nimi a Richem. Nick a Cade (na jeho díl jsem hodně zvědavá), Richovi bratři, byli naprosto boží. Romantická linka se mi moc líbila, erotické scény byly také skvělé. Konec byl předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo.

Moc děkuji @knihydobrovsky a @kate_valter za možnost stát se #knizniambasador