Jenom ne Rich

Jenom ne Rich
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519817/bmid_jenom-ne-rich-5nm-519817.jpeg 3 239 239

Jenom ne... série

Před sedmi lety jsme si kamarádkami slíbily, že bez ohledu na to, co se stane, nikdy nebudeme chodit s bratry Kingovými. I kdyby se z nich stali megaslavní, nádherní, srdcervoucí miliardáři. I kdyby se připlazili na kolenou a prosili o odpuštění. Ale hádejte, kdo nám právě přiletěl soukromým letadlem zpátky do našich životů? A hádejte, kdo se objevil hned první den v mé nové práci? Richard. King. Naštěstí Richardovi trvá jen dvě sekundy, než ukáže, že se vůbec nezměnil. Namyšlený. Suverénní. Hrubý. Bohužel je také tak nádherný, až to hraničí s pohoršením – s čelistí, ze které by i sochy spadly z podstavců, a s úsměvem, který mi zkratoval mozek. Roky si bere, co chce. Pochybuju, že by toužil po něčem jiném – kromě mě. V žádném případě mu nedovolím, aby se mi zase zapletl do života. Moje kamarádky by mi to nikdy neodpustily. Já bych si to nikdy neodpustila. Ale už jsem se zmínila o jeho čelisti?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Anyone But Rich , 2019

Julinka679
23.11.2023 4 z 5

Další klasika od Bloom, pokud jste od ní nic nečetli nebo nemáte tento styl rádi asi se Vám prostě nebude líbit ani tohle... Penelope má svůj "střelený" styl psaní, který byl jak v Objektech touhy, tak i v Mém trochu komickém románku a není tomu jinak ani tady.

Je to vtipné, trhlé, hlavní hrdinka se mi líbila a bratři Kingovi vypadají dobře takže jsem zvědavá na další díl protože potenciál to pořád má.

Měla jsem přečteno za chvíli a hodně jsem si to užila.

Hodnotím 4* a doporučuji! :-)

Juici
02.11.2023 2 z 5

.. ,,Tak. Teď si moje. Celá moje,, ..

Já mám teď trošku smůlu na romány. Zase mě to nepřesvědčilo a moc nebavilo. Bylo to takové nemastné neslané. Co s tím, snad jen, že příště budu mít šťastnější ruku. Tady mě hlavní postavy nezaujaly a příběh byl až moc jasně předvídatelný.

MilackovaN
26.10.2023 3 z 5

Nebylo to "TO", na co jsem od Penelope zvyklá z Objektů touhy nebo Můj tak trochu komický románek. ALE furt je to oddechovka, po které sáhnu, když nemám tolik času na čtení a vím, že přesně tenhle typ knížek přečtu za den, dva a nemusím být zdeptaná z toho, že nečtu.

Petramed
11.10.2023 2 z 5

No čekala jsem od této Knihy trochu víc.. příběh fádní..mezi hlavními hrdiny žádná chemie.. ale dočetla jsem to ..

Vevy
03.10.2023 2 z 5

Kniha mě zaujala hlavně obalem! Jsem v polovině knihy a horko těžko se přemlouvám, pokračovat. Pokud máte knihy od této autorky rádi! Jen směle do toho. Já měla to potěšení, seznámit se pouze s knihou "Jeho banán" (a vůbec mě to nebavilo) a to v audio podobě, když jsem cestovala autem. Musím říci, že tato kniha at jsem se snažila sebe víc(a že jsem se snažila) mi přišla, že je to vlastně.. to samé . Žádný pořádný děj ani zápletka. Mám ráda náročnější literaturu. Ale musím říct, že některé scény jsou vtipné a zajímavé. Jen to vždy sklouzne k tomu, že mi to přijde bez jiskření a prostě - jednoduše za mě je to nuda.... Ale dávám body za obal a hezký nápad s bratry.

adela2230
30.09.2023 3 z 5

Takový klasický uhlazený příběh o bohatém a chudé se společnou minulostí. V knize jsou občas vtipné momenty, ale něco tomu chybí. Jiné knihy od autorky jsou krapet lepší.

mikika
27.09.2023 3 z 5

pár předchozích autorčiných románků aspoň mělo nějaký nápad, ale tohle je jen stokrát přežvýkané klišé o hodných (a střelených miliardářích) co se zamilovali do chudých místních dívek. nic nového pod sluncem.

Katebe
18.09.2023 4 z 5

Hodně jednoduché, pohádkové čtení. Líbilo se mi to, ale knize chybí takový ten wow efekt, kdy po přečtení jste úplně nadšení. Přesto jsem se mnohokrát musela smát nahlas, bylo tam spousta vtipných situací a dialogů.

petusska01
14.09.2023 3 z 5

Penelope je autorka, ktorú čítam rada. Jej príbehy bývajú väčšinou vtipné až niekedy šialené a aj jej postavy sú občas trošku crazy, či už takým tým "roztomilým" spôsobom alebo teda majú nejakú úchylku. Tento príbeh nepatrí medzi moje topky, to nie. Aj keď relatívne postavy boli sympatické a príjemné, námet s kamoškami a sľubom tvoril časť zápletky a ešte aj tí rodičia, čo si išli svoje aj napriek svojim deťom....Topka boli samozrejme bratia, kvôli nim asi prečítam pokračovanie, aj keď snáď to bude trošku zaujímavejšie. So, nie dobré, nie zlé. Ako začiatok a úvod do deja, môže byt.

adela.hol
03.09.2023 2 z 5

"Hmmm," pohladil jsem si bradu. "Aha. Takže říkáš, že to není tak, že bys se mnou nechtěla jít na rande. Prostě se jen bojíš, že to tvé kamarádky zjistí. S tím můžu pracovat."

-----

Kamarádky Kira, Iris a Miranda si na střední škole slíbily, že si už nikdy znovu nezačnou s bratry Kingovými. Jejich slib se začne rozpadat po sedmi letech, kdy se bratři vrací do rodného města. Bohatí, mocní a samozřejmě nebezpečně přitažliví. Kiru navštíví Rich v první den její nové práce a okamžitě ji rozhodí. Staré city zřejmě neochladly. Jenže slib je slib a Kira přece neztratí nejlepší kamarádky jen kvůli muži, který jí kdysi ublížil. Nebo ano?

Od autorky to byla moje první kniha. Šla jsem do ní s tím, že se pobavím a to se opravdu stalo. Jen ne vždy tak, jak nejspíš mělo. Na některých místech jsem se upřímně zasmála, typ humoru mi sedl, ale jinde jsem spíš protáčela oči, že už to bylo moc. A možná právě ten až příliš tlačený humor za mě ublížil celému příběhu.

Ve vyprávění se hlavní postavy střídaly, což vždy preferuji, a podle anotace jsem čekala svou oblíbenou hate to love linku. Jenže tu hate část jsem nezaznamenala, protože jsem ani nepochopila, co že jí to na té škole vlastně udělal. A love linka byla snad ještě rychlejší. Přišlo mi, že snad během 24 hodin se Kira stačila zamilovat, pohádat se s kamarádkami, Rich ji opustil, aby o kamarádky nepřišla a ty ji nakonec paradoxně do toho vztahu tlačily, i když pár hodin předtím by už s ní raději nepromluvily. Všechno to bylo hrozně zrychlené a za mě tím pádem bez chemie.

Co se mi líbilo, byl nápad se svatbou. To mi přišlo originální, ale zase ta mini zápletka, která tam byla použita pro jakési drama, to zazdila.

Cade a Nick byli fajn, za to Iris s Mirandou mi příliš nesedly. A nejspíš i proto se do dalších dílů nepoženu.

Terrez93
29.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Do půlky knížky jsem si říkala, super romantika, pěkná dějová linka (jasný, asi tak na sto procent víte jak to dopadne :D, ale to tak u těch románů pro ženy bývá), ale co se dělo v druhé polovině? Děj byl jak z rychlíku, šup šup a byl konec :D to mě teda zklamalo, čekala jsem podrobnější popis, jak se všechno vyvine, jak budou svatbu plánovat, čím koho překvapí.. ale tohle bylo na mě moc rychlý.
Jinak hlavní postavy mě bavily, jen mohli být více popsány, vlastnosti atd to mi tam taky dost chybělo.. uvidíme jaké budou další díly, dalších hrdinů ;)

Mellisek
27.08.2023 1 z 5

Upřímně mě kniha neuvěřitelně nudila. A to od této tématiky nečekám nic záživného. Jednoduchý příběh, který se zbytečně táhnul. Podobný koncept, co jsme četli už u mnoha světových autorek/autorů. Další díly si rozhodně nepřečtu.

kacenka6144
21.08.2023 4 z 5

Když jsem si přečetla recenze k této knížce, měla jsem skoro strach ji otevřít. Ale mně se knížka docela líbila. Protože jsem od této autorky přečetla zatím všechno (ano, je to pravda), tak osobně musím říct, že knížky napsala daleko horší. Drží se svého klasického modelu - bohatý chlap (může mít i nějaký "nedostatek" nebo drobnou "úchylku") x chudá dívka, která je schopná jeho "nedokonalosti" nějakým způsobem přijmout a rozmělnit. Tady to není jiné. A docela se těším na příběhy dalších dvou dvojic.

Verresa
21.08.2023 5 z 5

Tohle bylo super čtení, takových záchvatu smíchu jsem neměla hodně dlouho. U téhle autorky jde především o legraci, prostě pohodová kniha na odpoledne u které nepřemýšlíte a jen si užíváte a bavíte se. Nemůžu zde dočkat další knihy.

Ešína
18.08.2023 2 z 5

Tak tohle je za mě trochu výstřel vedle. Objekty touhy i komický románky byli skvělý, proto jsem i tady čekala to WOW. To nepřišlo. Ano, světlá místa i vtip to má, ale to je vše. Nevím, jestli se vyplatí zkoušet další díl.

stana5842
18.08.2023 3 z 5

No, takže kde začít... Oddechovka, to jo. Bestseller? Vůbec. Pohodové pohádkové čtení.... Miliardář, který najde svoji pannu a ona čeká jen na něho, ale nepřizná to.... Pohádka ...

ivana.sk
13.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Moje první kniha od této autorky a přiznávám, že jsem čekala víc. Oddechovka celkem pěkná, ale nenalákala mě na čtení dalších dílů. Celé to bylo takové kostrbaté/nepřirozené.. z mého pohledu v úvodu velký výčet "překážek", které najednou zmizely, pak zase "bububu" a zase rychle vyřešeno a konec :-) (omlouvám se za kostrbaté shrnutí dojmu z knihy ;-) )

Katy_vKnihách
07.08.2023 3 z 5

Není to typická Penelope, kterou známe z její série Objekty touhy. Alespoň mě to tak přišlo. Tu bych totiž jednoznačně označila jako oddechové čtení. V téhle sérii na mě bylo víc intrik než těch oddechových částí. Postavy mi moc nezapadali do prostředí, ve kterém se knížka odehrává. Nicméně, kdo by se netěšil na následující díl v hlavní roli s Cadem, že? Už jen kvůli tomu se vyplatí v sérii pokračovat :)
PS: Ale, i kdyby jen kvůli jedné kapitole, čtení se vám vyplatí, protože u té jedné kapitoly se zaručeně zasmějete!

oresvo
07.08.2023

V originále je to určitě lepší. Tady mi přijde , že si moc nedali záležet na překladu. Slovosled byl kostrbatý .
Námět příběhu sice nic moc, ale byly tam vtipné pasáže. Spíš mě to namotivovalo na příběh Cada. To je poděs.
Kira a její kamarádky se domluví , ze už nikdy si nic nezačnou s bratry Kingovými.
První příběh je o Kiře a Richovi. Důvod proč na nej byla naštvaná byl popsaný jednou větou. Takové nicnerikajici.

JanickaP
05.08.2023 3 z 5

:D musim se smat, protoze jsem opravdu cekala od knizky terno,ktere vas nepustí spat. Bohuzel se nestalo. Nicméně svetla mista kniha ma, hlavně v pripade Cadea a jeho mluvy...tam jsem se nejednou pousmala:). Jinak na to, ze byl Rich popisovan jako ten největší alfa samec, nejak mi tam neco pro toho samece chybelo. Opravdu jsem se tesila na tuto knizku a bobuzel zapadam spis mezi zklamane ctenarky. Je to skoda,protoze namet a obalka davaly velkou nadeji na super knihu.