Stopy v krvi

Stopy v krvi https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280237/bmid_stopy-v-krvi-XsX-280237.jpg 4 353 119

Jefferson Tayte série

Strhující a originální mix Dana Browna, Stiega Larssona a Arthura C. Doylea Rok 1783. Po skončení americké války za nezávislost se koruně věrná rodina Fairbornových rozhodne vrátit zpět do Anglie. Po přistání u rodných břehů ale všichni její členové beze stopy zmizí. Současnost. Americký genealog Jefferson Tayte je pověřen, aby zjistil, co se s ní stalo. Tayte se celý život potýká s ironií toho, že navzdory profesi genealoga nedokázal nikdy odhalit vlastní původ, a proto si nemůže nevšimnout podobností mezi svou minulostí a detaily případu, na němž pracuje. Někdo si dal velmi záležet na tom, aby kompletně vymazal celou jednu pokrevní linii z historie, a Tayte se nevzdá, dokud nezjistí proč. Jeho pátrání se soustředí na tragický život mladé cornwallské dívky, psací skříňku a odkrytí temného tajemství. Někdo další však hledá stejné odpovědi a nezastaví se před ničím, aby je našel…... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: , Mystery Press

In the Blood , 2011

babicka_amalka
26.01.2017 5 z 5

skvělé, čte se jedním dechem; a pro mě jako "anglofila" ještě příjemnější o známé reálie;

JanLucky
11.01.2017 5 z 5

Perfektní, překonala Dana Browna. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

johannis
06.12.2016 5 z 5

Velmi prijemna a oddechova detektivka. Absolutne jsem se nemohla odtrhnout. Neustale jsem chtela vedet vic a vic a zjistit konecne cele tajemstvi. Jedinou slabinou je neuveritelne stesti patrajiciho genealoga a jeho devet zivotu. Ale asi to tak melo byt, abychom se dobrali konce. Jinak bezva tema a lakava lokalita. Za me plny pocet.

Elea
05.12.2016 4 z 5

Zajímavá kniha, která určitě stojí za přečtení. Líbila by se mi přece jen víc, kdyby autor trochu omezil počet vražd a obtloustlého hrdinu nenutil vykonávat náročné sportovní výkony.

cie
03.11.2016 5 z 5

Nemám ráda, když hned na obalu knihy na mě "křičí" srovnání s jinými knihami (spisovateli), to jsem pak hodně skeptická a někdy mě to spíš od knihy odradí. To je opravdu nutná taková reklama? Nikdo by ji nečetl? V tomto případě určitě tahle reklama nutná není a kniha je výborná sama o sobě! Proto musím dát knize 5*, protože je opravdu skvělá!

Teryy
27.10.2016 5 z 5

Výborná.

Selinute
23.10.2016 4 z 5

Temná historie rodiny Fairbournů - příběh, který se mně opravdu líbil.
Do knihy jsem se začetla okamžitě, jenom mně na začátku trochu vadilo to neustálé přeskakování v letech, kdy se jednotlivé části střídaly dost chaoticky. Bavilo mě postupné odkrývání tajemství starého dvě stě let a pátrání po předcích v rodokmenu rodiny. Postava genealoga JT byla, i přes svou nadváhu a neuvěřitelné kousky, které prováděl, sympatická figurka. Ano, bylo to příjemné a dobrodružné počtení a druhou autorovu knihu, Hluboký hrob, si určitě nenechám ujít.

cori
28.09.2016 3 z 5

Reklama v anotaci je sice přehnaná, ale kniha je poměrně čtivá. Čtenáře zaujme neobvyklá genealogická zápletka a tajemství 250 let staré skříňky. Velkou roli hraje i náhoda: Tayte letí pátrat do Anglie a zrovna v té době se na scéně objevuje skříňka. Autor dost tlačí na pilu v akčních scénách. Záchrana ze člunu i potápění je spíše pro trénovaného superdetektiva než obézního genealoga.
Líbila se mi historická linie s milostným příběhem i ukradenou identitou.

Liduka
10.09.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila. I když musím říci, že tam bylo na mě až moc vražd a myslím si, že jeden člověk, který prahne po skříňce by úplně stačil, dva už byli podle mě příliš. ZAČÁTEK SPOILERU: navíc autor u některých osob narovinu nenapsal co se s dotyčnými vlastně stalo - např. Allun nebo "James Fairborne". Nevím jestli je tedy nakonec zabil Breward nebo zda zemřeli přirozenou smrtí. KONEC SPOILERU. člověk se v tom trochu ztrácel. Rodokmen rodiny F. by byl skutečně velice vítaný!

Soofi
08.09.2016 3 z 5

Strhující a originální mix Dana Browna, Stiega Larssona a Arthura C. Doylea to opravdu nebyl. Román vůbec nebyl špatný, možná je na vině příliš velké očekávání umořené postavou obtloustlého genealoga provádějícího akční kousky hodné Jamese Bonda.
Příběh se mi líbil a orientace v časových rovinách mi nečinila potíže, ale asi mi chyběla ta správná temná atmosféra a postavy mi připadaly málo prokreslené a dost zaměnitelné. Další knihu od pana Robinsona si určitě přečtu, ale už si ji nekoupím.

mmmisulka.r
12.08.2016 5 z 5

Absolutně perfektní! Čtivé, napínavé, promyšlené! Už teď se těším na další díly!
Recenze již brzy!

francouz
09.07.2016 4 z 5

Začátek byl pro mě trochu matoucí, kdy se z jednoho století skákalo do jiného, postavy se měnily, ale předpokládal jsem, že to autor na konci spojí, aby se těch x příběhů spojilo v jedno finále, takže jsem pokračoval ve čtení a předpokádaný výsledek se na konci opravdu dostavil. Zajímavý pohled na genealogii, na hledání sebe sama. Nebyla to dechberoucí jízda, ale postupné skládání jednotlivých střípků z minulosti jejichž dosah do přítomnosti ovlivňoval hlavního hrdinu. Což nebyl žádný super specialista typu Roberta Langdona, ale naprosto obyčejný, spíše sám sebe hledající hrdina, který měl i notnou dávku štěstí, aby všechny nástrahy přežil. Proto se s ním bylo možné i lépe ztotožnit a prožít s ním jeho dobrodružství.

Nelly
20.06.2016 4 z 5

Zajímavý pátrač v netradičním thrilleru. Takové poklidnější čtení. Moc mi ale chyběly nějaké obrazové materiály - mapa a rodokmen rodiny F., který by se náramně k této knize hodil...

peedbook
20.06.2016 4 z 5

Príjemné čítanie ...

kikies
15.06.2016 5 z 5

Nejradši čtu historické romány a současné thrillery, takže když mi to někdo spojí dohromady, jsem nadšena. A Stopy v krvi mě nezklamaly. Upřímně bych se nepozastavovala nad tím, komu resp. čemu se dílo podobá nebo nepodobá, podle mě je to zase jednou něco trochu nového - ale ano, strhující a originální mix to je, je to jeden z dalších thrillerů, který vyniká originálním námětem a prolínáním s historií. Velice nápadité, velmi dobře propracované, děj mě vyloženě vtáhl a rozuzlení mě překvapilo stejně jako hlavního hrdinu. Že je děj zmatený kvůli většímu množství postav a prolínání dějových rovin? To už se bohužel stává v knihách čítajících více než 250 stran a pojednávajících o dvousetleté rodinné historii :-) Mně to problém nečiní. Spíše mě zaráží, že to někdo nečeká :D

Gewinner
14.06.2016 5 z 5

Příběh, který skvěle propojuje události staré dvě století s přítomností. Kniha, která vás donutí přemýšlet o vlastní rodové linii a hledat tak stopy v krvi. Dávám plný počet hvězdiček a těším se na Hluboký hrob, anotace vypadá velice slibně!

Toldist
14.06.2016 odpad!

Já jsem se teda nezorientoval ani po polovině knihy. Totální nuda chaosu a také nechápu, jak tohle může někdo srovnávat s Danem Brownem a tak. Pěkně zaplacená propagace, to je jediný, co se tomu může nechat :)

haluz
07.06.2016 5 z 5

Ze začátku jsem z toho byla docela rozpačitá - dost nepřehledné - kdo je kdo? kdo právě vypráví? v jaké době se to právě odehrává? strašný guláš! Ale když jsem se konečně zorientovala, mohla jsem si to začít užívat. :) a užívala :) tak moc, že se těším na další případ tohoto genealogického Jamese Bonda s pupkem :)

Dani3
02.06.2016 4 z 5

Tajemství, ukryté v psací skříňce, které poznamenalo životy mnoha lidí jak v minulosti, tak i v současnosti.

Ze začátku knihy jsem měla docela zmatek ve jménech a událostech. V příběhu se prolíná minulost a současnost a navíc je vyprávěn různými osobami, takže není úplně jasné, kdo je v danou chvíli vypravěčem. Asi tak ve třetině se všechno propojilo a příběh mě začal opravdu bavit. Autor dokázal namíchat správnou dávku akce, napětí a tajemna, které nutí čtenáře číst až do úplného konce.

Flegmatička
27.05.2016 5 z 5

Příběh, který vás nenechá vydechnout, protože té záhadě prostě musíte přijít na kloub. A přesto, že mě historie nikdy moc nebrala, tak díky Stopám v krvi si člověk uvědomí, jak moc nás vlastně ovlivňuje. Pátrání v rodokmenech může být opravdu vzrušující!